Nur Serter : Arapça Seçmeli Ders Olursa Tüm Okullar İmamhatibe Benzer

Özduygu

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
13 Ara 2006
Mesajlar
652
Puanları
0
Nur Serter : Arapça Seçmeli Ders Olursa Tüm Okullar İmamhatibe Benzer

Orta öğrenim kurumlarında Arapçanın seçmeli dersler arasına eklenmesi tartışma yarattı. CHP’li Muharrem İnce, “Şimdi sadece hilafet eksik kaldı” dedi.

‘’Seçmeli yabancı dil” dersinde, öğrencilere sunulan Almanca, Fransızca, Çince, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca ve Rusça seçeneklerine Arapça da eklendi.

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, Arapçanın seçmeli ders olmasıyla 1925’de kapatılan tekke ve zaviyelerin 85 yıl aradan sonra yeniden açıldığını öne sürdü ve “ Yeni kurulan üniversiteleri de zaten medrese yaptılar. Arapça da geldi. Bir tek hilafetin geri gelmesi kaldı” dedi.

TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi CHP’li Nur Serter ise bu yönde bir kararı uzun süredir beklediğini belirterek, “Arapçanın dil derslerinden biri haline getirip Kuran’ı Kerim’i öğrenmek için bir dersi de ilköğretim ve liseye koyduğunuz zaman bütün okulları imam hatip seviyesine getirmiş oluyorsunuz.


Bunun Arapça kısmı hayata geçirildi” diye konuştu. Serter, eğitim sisteminin çocuklara İngilizce bile öğretemediğini savunarak, ‘’Arapçanın konulması da popülist, göz boyamaya yönelik, sonuca ulaşmayacak bir girişimdir’’ dedi.


Gerçek Gündem

 

rahlem

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
31 Mar 2008
Mesajlar
209
Puanları
0
Rabbim bu kadının içindeki korkuyu devamlı kılsın inşaAllah :)
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,942
Puanları
113
Korktuklarına nail, umduklarına uzak olacak....,

çaresi yok :)
 

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
İhvan Üyesi
Katılım
25 Eyl 2009
Mesajlar
711
Puanları
0
yahu Rabbim öbür tarafa bırakmadan rezil etti sizi,halamı utanmıyorsunuz...
 
Üst