Numan Kurtulmuş

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Numan Kurtulmuş Yeni Partinin Tarihini Verdi

Saadet Partisi Genel Başkanlığı'ndan ayrılan Numan Kurtulmuş cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, yeni partiyi ne zaman kurmayı düşünüyorsunuz? sorusuna mesele bu ayın sonunda netleşecek cevabını verdi.
15 Ekim 2010 /

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Numan Kurtulmuş, kurulacak yeni partinin tarihi ve içeriği hakkında bilgi verdi.

Saadet Partisi'nin kongresinde seçilecek kişiye başarılar dileyen Kurtulmuş, partinizi ne zaman kurmayı düşünüyorsunuz? Sorusuna, çalışmalar hergün şekilleniyor. Önümüzde bir seçim takvimi olduğu için zaman kısıtlı. Kısıtlı zamanda çok daha geniş görüşmelerle bu işi sürdüreceğiz. Çok geniş tabanlı bir parti çalışması yapacağımız için geride eskik birşey bırakmak istemiyoruz. Seçime yetişecek bir takvimi de göz önünde bulunduruyoruz. Heralde bu ayın sonunda mesele şekillenecek cevabını verdi.

Partiden istifa ettikten sonra SP yöneticilerinin hiçbiriyle görüşmediğini söyleyen Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi içerisindeki birçok ismin istifa ederek yeni oluşuma katılmak istediğini belirtti. Kurtulmuş, Saadet Partisi'nde 53'e yakın il teşkilatının istifa ettiğini de sözlerine ekledi.

Numan Kurtulmuş şunları söyledi;

Yeni parti Saadet Partisi'nin çizgisi dışında bir parti mi olacak?

Yeni parti Türkiye'de milletin siyasal merkezini inşaa edecektir. Benim yıllardır siyasette söylediğim bundan sonraki muktedir siyasetin merkezini inşaa edeceğiz. Bu anlamda halkın temel doğrularını esas alan yeni bir siyasal merkezi oluşturmakla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Halktan ne tepki alıyorsunuz?

Halktan fevkalede güzel tepkiler alıyoruz. Hatta şunu ifade edebilirim ki beklediğimizden daha iyi bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Mühim olan bu ilgiyi, teveccühü kısa süre içerisinde cevaplandırmak. Bu parti milletin arasında şekilleniyor. Yeni parti Türkiye'nin bütün köylerinde, kahvehanelerinde konuşuluyor bunu biliyoruz. Bu şekillenme hem partiye güç verecektir hem de partinin bundan sonraki çizgsini daha da belirgin hale getirecektir.

http://www.beyazgazete.com/video/2010/10/15/numan-kurtulmus-yeni-partinin-tarihini-verdi.html

----Numan KURUTULMUŞ Saadet Partisi genel başkanlığından ayrılmıştır. Birgün eşiyle evde oturup kahvesini yudumlarken telefonu çalar, ortada artık sekreteri vs olmadığı için tabi kendi telefonuna kendi bakmak zorunda kalır..

Telefonu açınca bir adam sesi:
- İyi günler, Saadet Partisi genel başkanıyla görüşebilir miyim?

Numan KURUTULMUŞ güler:
- Bayım ben artık Saadet Partisi genel başkanı diilim.....
Bunun üzerine telefon kapanır... Derken 5 dakika sonra tekrar telefon......Numan KURUTULMUŞ açar, yine aynı adam..
- İyi günler, Saadet Partisi genel başkanı lütfen?
KURTULMUŞ şaşırır.....
- Az önce arayan siz diil miydiniz? Bakın ben artık Saadet Partisi genel başkanı diilim.....
Telefon yine kapanır....... KURTULMUŞ tam yerine oturacakken tekrar telefon çalar...
- İyi günler, Saadet Partisi genel başkanı orada mı?
KURTULMUŞ artık bu kez çok kızar:
- SEN LAFTAN ANLAMAZ MISIN? KAÇ KERE SÖYLEMEM GEREKİYOR, BEN ARTIK SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI DİİLİM...!!

Bunun üzerine karşı taraf güler:
-BİLİYORUM...........BİLİYORUM
AMA TEKRAR TEKRAR DUYMAK ÇOK HOŞUMA GİDİYOR...!!! :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Numan beye hayırlı çalışmalarında başarılar dilerim. Allah güzel ve hayırlı çalışmalarında yardımcısı olsun.