Numan Kurtulmuş yeniden Genel Başkan!

manifesto

Yasaklı
Arkadaşlar boş verelim kalp kırmaya gerek yok,büyütmeye de gerek yok.
Zor bir gün geçirdiler
o da iyi bir kardeşimizdir
(konu dışı)

Önümüzde ki günlerde kurtulmuşa muhalif bir hareketin başlayacağını söylemek kehanet olmaz
Eğer SP nin başında kalmayı başarabilirse bu da yine büyük bir başarı olur
Yada ikinci bir ak partinin doğumuna şahit oluruz
ilginç
(konu içi)

hirahos

Kıdemli Üye
Milli görüşün yükselmesini meclise gelmesini bekliyordum ama bugün itibariyle artık beklemiyorum. Çünkü bu vesayetçi zihniyet bu görüşün yakasını bırakmadıkça

Nasıl Fazilet Partisi kongresinde abdullah gül adayken delegenin oyuna ipotek koyulmaya kalkıldıysa
Nasıl bu milli görüş davasına en büyük hizmetleri veren başta başbakanım olmak üzere cumhurbaşkanım ve bakanlarım nasıl ötekileştirildiyse bu saatten sonra numan kurtulmuşada bu partide başkanlık yaptırtmazlar

Bunların iktidar gibi bir derdi yok bence iktidar dertleri olsa numan kurtulmuş gibi bir lideri bulduktan sonra böyle kaybetmezlerdi.

Yukardaki yorum Milli Görüş forumdan bir üyeye ait... Hiç düşünmediğim bir ihtimali aklıma getirdi. Kurtulmuş'u rahat bırakmayacakları anlaşılıyor da kısa zamanda yeni bir Genel Başkan adayıyla yeni bir "Olağanüstü Kongre" toplanırsa şaşırmayacağım. Tabii yeni başkan adayı Erbakan tarafından atanacaktır. Saadetliler de Meclise girme hayalleriyle yaşamaya devam etsinler artık...

girdap

Ordinaryus
Erbakan gibi az da olsa saygınlığı kalmış bir liderin kendisini bu kadar düşüreceğini hiç mi hiç tahmin etmezdim..
Numan Kurtulmuş gibi umut veren, tertemiz bir yüz partinin başına geçmiş.. Oyları eski orana göre toparlamış, -anketlere göre- % 5 civarına çıkarmış.. Böyle bir durumda tüm SP'lilerin Numan Kurtulmuş'un arkasında durup desteklemesi gerekirken yapılana bakın.
Gündem oluşturmayı becerebilen, plan-proje hazırlayıp meselelere akıllıca yaklaşabilen birikimli bir şahsiyetin yoluna taş koydu resmen Erbakan.
Milli Görüşçü holiganlara rağmen, Erbakan'a rağmen, tüm bağnaz tutumlarına rağmen üzüldüm Saadet'in haline, en çok da Numan Kurtulmuş'a yapılan muameleye.

hasan59

Üye
sevgili arkadaşlar fazla sevinmeyin, bizler elhamdülillah inançlı ve şuurlu insanlarız,
vede kimsenin milli görüş gömleğini çıkarmak gibi bir derdi yok,
elbetteki bazı anlaşmazlıklar heryerde olabilir,
7milyar insan varsa 7milyar fikir vardır,
Rabbimden dileğim bizleri bu zor ve karışık günlerdende yüzümüzün akıyla çıkarmasıdır,
bizler koltuk sevdalısı değiliz, tek dileğimiz Rabbimizin rızasıdır selamlar

|SEÇKiN|

Profesör
saadet kongreleri git gide mhp kongrelerine benzemeye başladı gibime geliyor!
kavgalı, sloganlı, adam öğüten değirmenler gibi tıpkı...
herşeye rağmen, yıllarca saflarında bulunduğum bir partinin islâmi teammüllerden uzak, kapitalist bir jargon ile kongre yapma talihsizliğine düşürülmesine çok üzülüyorum.
bu işler erbakan hocamızın kaprisleriyle olamayacağına göre,
Rabbim haklarında en hayırlı olanı kısmet buyursun...

ibrahimi

Has Uşak
Saadet Partisi Genel Kongresi'nde Numan Kurtulmuş, genel başkanlık seçiminin üçüncü turunda yeterli oyu olarak yeniden genel başkan seçildi.

KURTULMUŞ, İKİNCİ TURDA DA GENEL BAŞKANLIK İÇİN YETERLİ OYU ALAMADI
Saadet Partisi Genel Kongresi'nde genel başkanlık seçiminin ikinci turunda Numan Kurtulmuş, yeterli oyu alamadı.

AtatürkSpor Salonu'nda yapılan kongredeki ikinci tur seçiminde kayıtlı bin 250 delegeden 287'si oy kullandı. Bu oylardan 279'u geçerli kabul edilirken, 8 oy da geçersiz sayıldı.

Birazdan başlayacak üçüncü tur oylamada, ''salt çoğunluk'' aranmazken, en çok oyu alan kişi genel başkan seçilmiş olacak.

Bu arada Kurtulmuş'un ikinci tur oylamaya gelmediği de görüldü.

Öte yandan edinilen bilgiye göre, ''beyaz'' liste ile ''yeşil'' liste taraftarları arasında yaşanan ve çevik kuvvet polisinin müdahale ettiği tartışma sırasında, olaya ilişkin görüntü almak isteyen bazı medya mensuplarının kasetlerine el konulmak istendi.

"BEYAZ" LİSTE KAZANDI
Saadet Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un, ''beyaz'' listesi GİK ve MDK seçimini kazanırken, Kurtulmuş, genel başkanlık için yeterli oy sayısına ulaşamadı.

Kongrede, oy sandıklarının kapanmasının ardından sayıma geçildi. Sayım sonucunda kayıtlı bin 250 delegeden 634'ü oy kullandı. Bu oylardan 571'i geçerli sayılırken, 63'ü geçersiz sayıldı. Numan Kurtulmuş'un 'beyaz'' listesi 490 oy alarak, seçimi kazandı. Ancak Kurtulmuş, genel başkanlık için gereken salt çoğunluk oyuna ulaşamadı.

Bu nedenle kongrede birazdan genel başkanlık için ikinci tur oylamaya seçilecek. Bu turda da salt çoğunluğa ulaşılamadığı durumda üçüncü tura gidilecek.

NUMAN KURTULMUŞ, GENEL İDARE KURULU'NDA 42 İSMİ YENİLEDİ
Saadet Partisi Genel Kongresi'nde Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un listesinde 42 yeni isme yer verildi.

Atatürk Spor Salonu'ndaki kongrede ilk tur seçimi sonrasında Kurtulmuş, genel başkanlık için gerekli olan salt çoğunluğa ulaşamazken, parti tüzüğü gereği seçime sunduğu Genel İdare Kurulu (GİK) ve Yüksek Disiplin Kurulu listesi seçimi kazandı.

Kurtulmuş'un listesinde Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz gibi isimlerin yanı sıra partide daha önceki dönemlerde görev almış bazı isimler listelerde yer alamadı.

Kurtulmuş'un GİK listesinde Şevket Kazan ve Mete Gündoğan, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Tekdal, Celal Asiltürk, Orhan Altınöz ve Yasin Hatipoğlu gibi isimler yer almadı.

Kurtulmuş'un yeni GİK listesi şu isimlerden oluşuyor:
'M. Recai Kutan, Abdülbaki Erdoğmuş, Abdülhamit Gül, Ahmet Akçay, Ahmet Bakcan, Ahmet Bilgin, Ahmet Cemil Tunç, Ahmet Demircan, Ahmet Fevzi İnceöz, Ahmet Karavar, Ahmet Okur, Ahmet Sünnetçioğlu, Akif Gürdoğan, Alaaddin Parlak, Ali Aktaş, Ali Seyyar, Arafat Salih, Aydıner Atik Ağdağ, Aynur Demiray, Bahri Zengin, Cafer Güneş, Cevat Ayhan, Ekrem Baki, Emine Uçak Erdoğan, Emre Bağce, Erol Erdoğan, Ertan Yülek, İsmail Küçükali, Fikret Karabekmez, Halil Yıldız, Hasan Tahsin Şengün, Hayrettin Dilekcan, Hayrunnisa Kökbıyık, Hüsamettin Korkutata, Hüseyin Güleç, İsmail Keleş, İrfan Gül, İsmail Haskul, Kazım Arslan, Enis Başkakın, Lütfü Esengün, Selahattin Öztürk, Mehmet Batuk, Mehmet Sılay, Muhittin Bal, Mukadder Başeğmez, Musa Akbal, Musa Demirci, Mustafa Çetin, Mustafa Özkafa, Mücahit Yanılmaz, Müfit Yüksel, Nazım Maviş, Osman Mesten, Oya Akgönenç, Ömer Topaloğlu, Ömer Vehbi Hatipoğlu, Remzi Çakır, Sami Dedeoğlu, Salih Kaçır, Saliha Şasa, Seda Yıldızhan, Serdar Akça, Sıtkı Abdullahoğlu, Sıtkı Cengil, Şamil Tekir, Selman Esmerer, Şeref Malkoç, Teoman Rıza Güneri, Turhan Alçelik, Ümmet Kandoğan, Veli Tolu, Yahya Coşkun, Yusuf Engin.''

Kurtulmuş'un Yüksek Disiplin Kurulu listesi ise şöyle:

''Nedim Urhan, Musa Sucu, Dursun Ali Düzenli, Ali Vural, Enver Bakırcı, İsmail Aydos, Naci Terzi, Abdullah Arar, Nevzat Sudaş, Seyfullah Şahin, Aladdin Sever Aydın.''

http://www.habervaktim.com/haber/130801/numan_kurtulmus_yeniden_genel_baskan.html
AA

cahid

Kıdemli Üye
Erbakan'ın şahsını açık söyleyim oldum olası sevmezdim ama bu son olanlar ne kadar haklı olduğumu gösterdi diye düşünüyorum.. (Meseleye siyasi yaklaşmıyorum yanlış anlaşılmasın o kısmı beni ilgilendirmiyor)

hirahos

Kıdemli Üye
1250 delegenin yarısı Kongrede yok!

Gelen yarının da yarısı Kurtulmuş diyor...

Garabete bakar mısınız? Saadet bu tabloyla nasıl bir ilerleme gösterebilecektir ki? Numan beyin siyasete taşıdığı üslub ile %5'lere çıkan oy oranı barajı aşabilecek midir? Bu tabloyla millet huzuruna nasıl başıdik, kendinden emin çıkılabilir ki?

Bu tablo tuhaf olduğu kadar acı veriyor.

1250 delegeden 310'unun oylarıyla seçilen Kurtulmuş, "kağıt üzerinde" Genel Başkandır. Gerçek bir başkanlık için gereken desteği alamamıştır.

Merak ve üzüntüyle karışık takip edeceğiz bakalım.

fakiri

Kıdemli Üye
Koltuklar iştah kabartmaya devam ediyor !

% 3-5 oy potansiyelli bu parti --ortada fol yok, yumurta yok--kendi içindeki yönetim kavgasında böyle olursa, allah göstermesin bunlar bir de iktidar olurlarsa sen o zaman seyreyle gümbürtüyü ! demek ki neymiş, bizim bu ülkemizde politkada bal tutmadan da parmaklarını yalayanlar varmış !

agbi

Yasaklı
Nefsim DEMİŞTİM der Aklım ise Tebrikler KURTULMUŞ Rüştünü ispat ettin.

Bugüne kadar forumlardaki arkadaşlar beni hep SP karşıtı gördü aslında ben asla karşıt değildim karşıtlığım PARTİ İÇİNDE HEGEMONYALARINI devam ettirmek isteyen bir gurup a idi bu gurup Gül ün , Erdoğa nın , ARINÇ ınPartiden ayrılmasına EN BÜYÜK NEGATİV ETKEN olmuştu.

Bu Forum da bana karşı çıkan çok üyeden daha fazla bilirim SP nin bugünkü iç dengelerini.

KURTULMUŞ u bu vesile ile tekrar tebrik ederim.Bana göre şimdi gerçekten bir parti lideri.

Numan Kurtulmuş 310 oy alarak yeniden Genel Başkanlığa seçildi
.

KURTULMUŞ DELEGELERE TEŞEKKÜR ETTİ

İŞTE KURTULMUŞ'UN BEYAZ LİSTESİ

Saadet Partisi Genel Kongresi'nde Numan Kurtulmuş, genel başkanlık seçiminin üçüncü turunda yeterli oyu olarak yeniden genel başkan seçildi.

KURTULMUŞ, İKİNCİ TURDA DA GENEL BAŞKANLIK İÇİN YETERLİ OYU ALAMADI
Saadet Partisi Genel Kongresi'nde genel başkanlık seçiminin ikinci turunda Numan Kurtulmuş, yeterli oyu alamadı.

AtatürkSpor Salonu'nda yapılan kongredeki ikinci tur seçiminde kayıtlı bin 250 delegeden 287'si oy kullandı. Bu oylardan 279'u geçerli kabul edilirken, 8 oy da geçersiz sayıldı.

Birazdan başlayacak üçüncü tur oylamada, ''salt çoğunluk'' aranmazken, en çok oyu alan kişi genel başkan seçilmiş olacak.

Bu arada Kurtulmuş'un ikinci tur oylamaya gelmediği de görüldü.

Öte yandan edinilen bilgiye göre, ''beyaz'' liste ile ''yeşil'' liste taraftarları arasında yaşanan ve çevik kuvvet polisinin müdahale ettiği tartışma sırasında, olaya ilişkin görüntü almak isteyen bazı medya mensuplarının kasetlerine el konulmak istendi.

"BEYAZ" LİSTE KAZANDI
Saadet Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un, ''beyaz'' listesi GİK ve MDK seçimini kazanırken, Kurtulmuş, genel başkanlık için yeterli oy sayısına ulaşamadı.

Kongrede, oy sandıklarının kapanmasının ardından sayıma geçildi. Sayım sonucunda kayıtlı bin 250 delegeden 634'ü oy kullandı. Bu oylardan 571'i geçerli sayılırken, 63'ü geçersiz sayıldı. Numan Kurtulmuş'un 'beyaz'' listesi 490 oy alarak, seçimi kazandı. Ancak Kurtulmuş, genel başkanlık için gereken salt çoğunluk oyuna ulaşamadı.

Bu nedenle kongrede birazdan genel başkanlık için ikinci tur oylamaya seçilecek. Bu turda da salt çoğunluğa ulaşılamadığı durumda üçüncü tura gidilecek.

NUMAN KURTULMUŞ, GENEL İDARE KURULU'NDA 42 İSMİ YENİLEDİ
Saadet Partisi Genel Kongresi'nde Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un listesinde 42 yeni isme yer verildi.

Atatürk Spor Salonu'ndaki kongrede ilk tur seçimi sonrasında Kurtulmuş, genel başkanlık için gerekli olan salt çoğunluğa ulaşamazken, parti tüzüğü gereği seçime sunduğu Genel İdare Kurulu (GİK) ve Yüksek Disiplin Kurulu listesi seçimi kazandı.

Kurtulmuş'un listesinde Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz gibi isimlerin yanı sıra partide daha önceki dönemlerde görev almış bazı isimler listelerde yer alamadı.

Kurtulmuş'un GİK listesinde Şevket Kazan ve Mete Gündoğan, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Tekdal, Celal Asiltürk, Orhan Altınöz ve Yasin Hatipoğlu gibi isimler yer almadı.

Kurtulmuş'un yeni GİK listesi şu isimlerden oluşuyor:
'M. Recai Kutan, Abdülbaki Erdoğmuş, Abdülhamit Gül, Ahmet Akçay, Ahmet Bakcan, Ahmet Bilgin, Ahmet Cemil Tunç, Ahmet Demircan, Ahmet Fevzi İnceöz, Ahmet Karavar, Ahmet Okur, Ahmet Sünnetçioğlu, Akif Gürdoğan, Alaaddin Parlak, Ali Aktaş, Ali Seyyar, Arafat Salih, Aydıner Atik Ağdağ, Aynur Demiray, Bahri Zengin, Cafer Güneş, Cevat Ayhan, Ekrem Baki, Emine Uçak Erdoğan, Emre Bağce, Erol Erdoğan, Ertan Yülek, İsmail Küçükali, Fikret Karabekmez, Halil Yıldız, Hasan Tahsin Şengün, Hayrettin Dilekcan, Hayrunnisa Kökbıyık, Hüsamettin Korkutata, Hüseyin Güleç, İsmail Keleş, İrfan Gül, İsmail Haskul, Kazım Arslan, Enis Başkakın, Lütfü Esengün, Selahattin Öztürk, Mehmet Batuk, Mehmet Sılay, Muhittin Bal, Mukadder Başeğmez, Musa Akbal, Musa Demirci, Mustafa Çetin, Mustafa Özkafa, Mücahit Yanılmaz, Müfit Yüksel, Nazım Maviş, Osman Mesten, Oya Akgönenç, Ömer Topaloğlu, Ömer Vehbi Hatipoğlu, Remzi Çakır, Sami Dedeoğlu, Salih Kaçır, Saliha Şasa, Seda Yıldızhan, Serdar Akça, Sıtkı Abdullahoğlu, Sıtkı Cengil, Şamil Tekir, Selman Esmerer, Şeref Malkoç, Teoman Rıza Güneri, Turhan Alçelik, Ümmet Kandoğan, Veli Tolu, Yahya Coşkun, Yusuf Engin.''

Kurtulmuş'un Yüksek Disiplin Kurulu listesi ise şöyle:

''Nedim Urhan, Musa Sucu, Dursun Ali Düzenli, Ali Vural, Enver Bakırcı, İsmail Aydos, Naci Terzi, Abdullah Arar, Nevzat Sudaş, Seyfullah Şahin, Aladdin Sever Aydın.''

agbi

Yasaklı
bizde ayrım yok

seviyesiz üslupla, hakaret dolu mesajları kim yazarsa yazsın banlanır

insan, ağzından çıkan sözlere dikkat etmek zorunda!

anlayana tabi...

Aşağıdaki tüm yazdıklarım NEFSİMİN ürünüdür Kahrolası nefsim.

Bu Forum da çok arkadaş ile tartışmın Numan Bey Genel Başkan olduktabn sonra.

Hatta ilk başlatan da benim.

Numan Bey asla emanetçi olmuyacak Çok saygı duyduğum Recai Bey e de uygulanan BANA GÖRE ÇOK YANLIŞTI Fakat Recai Bey her zaman ki vericiliğğinle son defa Erbakan ve takımına verdi.

Gelelim alıntı yaptığım mesajdaki

ANLAYANA

O zaman sorarım sayın yöneticilere Forum un kurulmasına vesile olan Alice bile ÖZELEŞTİRİ için konu açıyorsa SİZ ne anlıyorsunuz.

vede

Çok daha önemlisi

ALİCE Bu Forum un bu durumda olmasında KENDİNDE Hiç mi negativ Etken lik görmüyorsun ?

agbi

Yasaklı
1250 delegenin yarısı Kongrede yok!

Gelen yarının da yarısı Kurtulmuş diyor...

Garabete bakar mısınız? Saadet bu tabloyla nasıl bir ilerleme gösterebilecektir ki? Numan beyin siyasete taşıdığı üslub ile %5'lere çıkan oy oranı barajı aşabilecek midir? Bu tabloyla millet huzuruna nasıl başıdik, kendinden emin çıkılabilir ki?

Bu tablo tuhaf olduğu kadar acı veriyor.

1250 delegeden 310'unun oylarıyla seçilen Kurtulmuş, "kağıt üzerinde" Genel Başkandır. Gerçek bir başkanlık için gereken desteği alamamıştır.

Merak ve üzüntüyle karışık takip edeceğiz bakalım.

Bu mesajındaki ana fikir FİTNE lere sebeb olacak bir anafikir.

Şuanki Muhalefet gibisin İKTİDAR ın aldığı Belediye Seçimlerindeki Oy İKTİDAR olunmaz.

agbi

Yasaklı
KURTULMUŞ u tekrar tebrik ediyorum.

Gerçekten ruhen tebrik ediyorum.

Çünkü Parti nin artık MİRAS gibi belirli kişilere belirli guruplara MİRAS olamayacağını GÖSTERDİ.

Allah razı olsun.
Gül gibi Erdoğan gibi , Arınç gibi ve arkadaşları gibi kişileri PARTİDEN UZAKLAŞTIRAN ZİHNİYETİNİN İFLAS etmesidir bence.

İlk önce zaten Gül & Kutan iç seçiminde İŞARETLER gelmişti.

Bu Forum a ilk geldiğim günden beri derim ERBAKAN bir yerde elini ayağını çekmeli yönetimden ONURSAK başkan olarak Fikirlerini ortaya koymalıdır diye

bakış

Kıdemli Üye
Arkadaşlar ortada büyütülecek bir sorun yoktur.Ortada tek aday vardır oda NUMAN kurtulmuştur.herkes sevdiği adamı listede görmek ister:herkes 1 adam tavsiye ederse hocam 10 adam söyler.Bize herşeyi o öğretti.Bir zamanlar hocam tayyip erdoğanıda istemiyordu.Bizler delegeler olarak olsun dedik.mecburen oda kabul etti.Yıllar sonra bölünme gerçekleşti.Ancak numan kurtulmuş,tayyip erdoğan gibi değildir.farkı biri kaçmıştır birine parti emanet edilmiştir.Arasında çok büyük bir fark var..

Sazı eline alan arkadaşlara söylüyorum.3,5 isim üzerinde ihtilaf olabilir.Adayımız tekti vede o seçildi.olayı tam olarak bilmiyorum Ancak bir özeleştiri olarak söylim.Eğer böyle bir anlaşmazlık varsa bu isimler daha önceden neden istişare edilmedi.Bunu hata olarak görüyorum.

Bende kongredeydim.delegelerin az olmasının nedeni insanların bir şok yaşıyarak orayı terketmesidir.Zaten oraya gelen herkes NUMAN KURTULMUŞU seçmek için gelmişti.

Bugün için erbakan ve kurtulmuş arasında bir ayrılık yoktur.Ufak ihtilaflar oabilir.
Yarın için ise kimse kimseye garanti veremez.

agbi

Yasaklı
Arkadaşlar ortada büyütülecek bir sorun yoktur.Ortada tek aday vardır oda NUMAN kurtulmuştur.herkes sevdiği adamı listede görmek ister:herkes 1 adam tavsiye ederse hocam 10 adam söyler.Bize herşeyi o öğretti.Bir zamanlar hocam tayyip erdoğanıda istemiyordu.Bizler delegeler olarak olsun dedik.mecburen oda kabul etti.Yıllar sonra bölünme gerçekleşti.Ancak numan kurtulmuş,tayyip erdoğan gibi değildir.farkı biri kaçmıştır birine parti emanet edilmiştir.Arasında çok büyük bir fark var..

Sazı eline alan arkadaşlara söylüyorum.3,5 isim üzerinde ihtilaf olabilir.Adayımız tekti vede o seçildi.olayı tam olarak bilmiyorum Ancak bir özeleştiri olarak söylim.Eğer böyle bir anlaşmazlık varsa bu isimler daha önceden neden istişare edilmedi.Bunu hata olarak görüyorum.

Bende kongredeydim.delegelerin az olmasının nedeni insanların bir şok yaşıyarak orayı terketmesidir.Zaten oraya gelen herkes NUMAN KURTULMUŞU seçmek için gelmişti.

Bugün için erbakan ve kurtulmuş arasında bir ayrılık yoktur.Ufak ihtilaflar oabilir.
Yarın için ise kimse kimseye garanti veremez.

Hani SP nin içinibilmesem sana ianınıcam.

Yapamayın artık.

Erbakan ın çevresindeki sosyal deyimle İHTİYAR lar ın DEVRİ KAPANMIŞTIR.

Bakın Kutan ve Gül ün seçim Oylarının farkına partiye Gönül verenlerin ilk TEPKİSİ idi.

Ayrıca Kazan ın bu şekilde açıklama yapması MİLLİ GÖRÜŞ terbiyesinede uymuyor.

fakiri

Kıdemli Üye
Bence Numan Beyi kullanıyorlar. Hani, bir ara Numan Bey'in adı AKP ile beraber anılmaya başlanmıştı ya, işte hem böyle bir beraberliği önlemek ve hem de partinin başına "bakın biz nasıl bir insanı getirdik" diyerek kendi tabanına şirin gözükmek için Numan Bey'in genel başkanlığına ilk etapta karşı çıkmadılar. Ancak, evvelki gün yaşananlar gösterdi ki, bu partinin üzerinde bir ayağı mezarda olanların vesayeti asla son bulmayacaktır. Umarız Numan Bey bu hakikati görür de artık kendisini kullandırmaktan vazgeçer !