Numan Kurtulmuş:Türk siyaseti saltanatı kaldırmaz

ummuhan

Kıdemli Üye
Eh zaten Fatih Erbakan dan başka şehzade :p olmadığından geriye kimse kalmıyor bakış kardeş.... Numan Kurtulmuş doğru şeyler söylemiş dinlemeni tavsiye ederim :)

K

Kaçak

Guest
Hayır NTV ye çıkmış bir Fatih Erbakan tiplemesi cidden beni inanılmaz rahatsız etti ..
Hangi vasıf ve sıfatla çıktı oraya ?
Milli Görüş içindeki yetkili bir ağız olarakmı ?
Siyaseti iyi bilen ve irdeleyen bir yorumcu olarakmı ?
Kimdir Fatih Erbakan ?
Soyadı Erbakan olmaktan öte ne gibi bir vasfı var ?
6 yaşında hafız , 10 yaşında siyaset yorumcusu , 15 de sosyal bilimler mezunu , 20 de yüksek istişare kurulu üyesi ve nihayet 30 da süpertonik genel başkan adayımı ?
Bu ne kadar itici bir durum ...
Çıksın aksaçlılardan birileri desin Numan densizin biridir , cidden bu kadar koymazdı ...
Kim bu çoçuk yahu , bu kadarda abartmayın lütfen ...

ummuhan

Kıdemli Üye
Hayır NTV ye çıkmış bir Fatih Erbakan tiplemesi cidden beni inanılmaz rahatsız etti ..
Hangi vasıf ve sıfatla çıktı oraya ?
Milli Görüş içindeki yetkili bir ağız olarakmı ?
Siyaseti iyi bilen ve irdeleyen bir yorumcu olarakmı ?
Kimdir Fatih Erbakan ?
Soyadı Erbakan olmaktan öte ne gibi bir vasfı var ?
6 yaşında hafız , 10 yaşında siyaset yorumcusu , 15 de sosyal bilimler mezunu , 20 de yüksek istişare kurulu üyesi ve nihayet 30 da süpertonik genel başkan adayımı ?
Bu ne kadar itici bir durum ...
Çıksın aksaçlılardan birileri desin Numan densizin biridir , cidden bu kadar koymazdı ...
Kim bu çoçuk yahu , bu kadarda abartmayın lütfen ...

6 yaşında hafız mı olmuş? Bir yanlışlık var zira o sıralarda daha Kur'an öğrenmeye çalışıyordu....

K

Kaçak

Guest
Yok genelde büyük şahsiyetlerin hayat hikayeleri böyle başlarda ...
Acaba büyük şahsiyette benmi farkedemedim diye soruyorum , öyle olmuşmu ?

arifan yolcusu

Profesör
yahu ister evlad erbakan geçer ister torun erbakan geçer...
milli görüş istişare üzere karar vermekte vede görev alınmayıp görev verildiğini herkes bilir...

K

Kaçak

Guest
Yakında zaten Erbakan ceketini koyacak , istişare diyeceksiniz onada ...

Azimli

Ordinaryus
hoca hoca iki tepsi baklava gidiyor demişler
hoca cevap vermiş bana ne?
ama hocam baklava sizin eve gidiyor
ee demiş o zaman size ne?

baba geçer oğul geçer torun geçer oy mu vereceksiniz?
bu arada genel başkanımızın rakiplerine olduğu gibi efendi olmadığınıda görmeye başladık
bütün efendiliği akp yeymiş

K

Kaçak

Guest
Torun geçerse oy veririzde , oğul olursa olmaz veremem ...
Oy verecekler söz sahibi ise , Numan Kurtulmuş % 2,5 dan % 6 lara çıkarttı oyları o zaman birileri dikkate alsın ...
Hoş oy verenleri gözetecek gibi durmuyorlar ama ..
Ceketi koydum seçin zihniyeti hakim gibi ...
Gerci haklısınızda , konuşulsa ne konuşulmasa ne , nasıl olsa ciddiye alıp bu sesi dinleyecek muhattap yok karşımızda ...
Yeter ki Erbakan desin , gerisi teferruat ...

ummuhan

Kıdemli Üye
Torun da gelse torunun torunu da gelse nafile... :)

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Hocanin ne yaptigi bize göre önemli degil ne yaparsa yapsin

Ama meydanlara cikip ta AKP ye oy veren cehenneme gidecek demesin.

Ama demeden duramazki, can cikmayinca huy cikmazmis.

Bir insanin cennete ve cehenneme gidecegi öldükten sonra belli olur.

Hoca insanlar bize oy versindiye insanlari Cehennem ile tehtit ediyor.

Yillardir Hoca insanlari cehennem ile tehtit edip parasini ve oyunu aliyor.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Şehzade Fatih Erbakan altındaki üstü açık mercedesler ile adil düzen propagandasına bir çıksın bakalım anadoluya??
Sonuç ne olacak???
:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Şehzade Fatih Erbakan altındaki üstü açık mercedesler ile adil düzen propagandasına bir çıksın bakalım anadoluya??
Sonuç ne olacak???
:)

Bu eleştiri mi şimdi?

Eleştireceksen adam gibi eleştir. Arabasını mı buldun eleştirecek, sana ne? ister üstü açık arabaya biner ister altı açık arabaya, senin paranla mı aldı? haram para ile mi aldı? biliyorsan buyur anlat.

Eleştirmek ayrıdır, bu şekilde çirkinleşmek ayrıdır, sen eleştirmiyor, çirkinleşiyorsun.

Sofuoglu

Ordinaryus
Bu eleştiri mi şimdi?

Eleştireceksen adam gibi eleştir. Arabasını mı buldun eleştirecek, sana ne? ister üstü açık arabaya biner ister altı açık arabaya, senin paranla mı aldı? haram para ile mi aldı? biliyorsan buyur anlat.

Eleştirmek ayrıdır, bu şekilde çirkinleşmek ayrıdır, sen eleştirmiyor, çirkinleşiyorsun.
hele sakin ol haci!:)
sende onun hocasinin jet sky sefalarindan, havuzlu villalarindan vs.bahsedersin ödeşirsiniz olur biter!!(şaka tabi,kinaye ile teşbih sanatini birlestirdik:) )
öyleya, "evin kristal başkasinin camina niye taş atiyorsun"
bu nasil bir zihniyettir boyle....!!!

madem bu vesile ile konuya mudahil olduk birkac seyde yuksek musadenizle biz ekleyelim!!!

Halk Rezzak-u âlemden ümidini kesmiş ve kopmuş, siyasetçiye ümit bağlamış. O da onun ağzına yalandan bir bal çalıyor, o da o ümit ile yaşıyor.

O ise; siyasetçinin sermayesi "yalan"dır ve "hemen dolan". "Sen oturma, ben oturayım. Sen öl, ben yaşayayım. Hangi yoldan olursa olsun, mevkiye geleyim ve cebimi doldurayım." Kim daha çok çalarsa o şöhret sahibidir.
Ve şaşkın ona daha çok rağbet ediyor. Kim daha çok çalarsa ona daha çok yaklaşıyor. İyileri müstesna!!

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerif'lerinde buyururlar ki:

"Allah bir millet hakkında hayır dilerse akıllı ve yumuşak huylularını idareci yapar. Aralarında âlimler hüküm verir. Cömertlerine de mal verir.

Allah bir millet hakkında şer dilerse, kötülerini idareci yapar. Aralarında cahiller hüküm verir. Cimrilerine de mal verir." (C. Sağîr: 391)

Siyaset demek onun bunun aleyhinde bulunmak, çamur atmak demek değildir. Bu işler İslâm'ın emrettiği kardeşlik dairesinde olmalıdır. Mülk ve hüküm Hazret-i Allah'ındır, dilediğinden alır, dilediğine verir.

İktidar kuvvette değil, ruhsattadır. Hazret-i Allah kime ruhsat vermişse o iktidar olur, icraatıyla da imtihanını verir. Dilerse ruhsatı ondan alır, başkasına verir ki o da imtihan olsun.

Bu husus Kur'an-ı kerim'de açık bir şekilde şöyle beyan buyurulmaktadır:

"Resul'üm! De ki: Ey mülkün sahibi olan Allah! Sen mülkü kime dilersen ona verirsin, kimden dilersen ondan da çeker alırsın. Kime dilersen ona izzet verirsin yükseltirsin, kime dilersen ona zillet verirsin alçaltırsın. Hayır yalnız senin elindedir. Muhakkak ki sen her şeye kâdirsin." (Âl-i imrân: 26)

"Bütün kuvvet ve kudret Allah'a âittir." (Bakara: 165)

"Eğer Allah size yardım ederse artık sizi yenip mağlup edecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakıverirse, O'ndan başka size yardım edecek kimdir? Müminler yalnız Allah'a güvensinler." (Âl-i imrân: 160)

O kime, hangi millete, hangi devlete ne kadar ruhsat verdiyse, ruhsat kadar kuvvetleri olur. Ruhsat alındığı anda bir adım atamazlar!!!!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hele sakin ol haci!:)
sende onun hocasinin jet sky sefalarindan, havuzlu villalarindan vs.bahsedersin ödeşirsiniz olur biter!!(şaka tabi,kinaye ile teşbih sanatini birlestirdik:) )
öyleya, "evin kristal başkasinin camina niye taş atiyorsun"
bu nasil bir zihniyettir boyle....!!!

Şaka diye belirtmişsin ama ben gene de yazayım:

hiç bir zaman bir şeyi savunurken "SENİNKİNİN DE ŞUNU VARDI" gibi bir şeye girmedim, girmem, bu tip tartışmaları doğru bulmam. Helalinden kazanmışsa ister jet skyye biner, ister havuzlu villada oturur, beni hiç illgilendirmez. Aynen fatih erbakanın mercedesinin başkasını ilgilendirmeyeceği gibi.

Bana söylenen şey doğru ise kabullenir, eleştiriyi tahammülle karşılarım.

Yok yanlış ise, yalan ise, gereksiz ise bu sefer de sadece o konuyla ilgili yazarım, yanlış derim, yalan derim, ispatla derim.

Kesinlikle "senin hocanın vs." gibi şeye girmem, bunu yapanlardan da hiç hoşlaşmam.

muhabbetle.

Sofuoglu

Ordinaryus
Şaka diye belirtmişsin ama ben gene de yazayım:

hiç bir zaman bir şeyi savunurken "SENİNKİNİN DE ŞUNU VARDI" gibi bir şeye girmedim, girmem, bu tip tartışmaları doğru bulmam. Helalinden kazanmışsa ister jet skyye biner, ister havuzlu villada oturur, beni hiç illgilendirmez. Aynen fatih erbakanın mercedesinin başkasını ilgilendirmeyeceği gibi.

Bana söylenen şey doğru ise kabullenir, eleştiriyi tahammülle karşılarım.

Yok yanlış ise, yalan ise, gereksiz ise bu sefer de sadece o konuyla ilgili yazarım, yanlış derim, yalan derim, ispatla derim.

Kesinlikle "senin hocanın vs." gibi şeye girmem, bunu yapanlardan da hiç hoşlaşmam.

muhabbetle.

anladim "al birini vur ötekine" diyorsun....:)

kisaca "evin kristalse başkasinin camina taş atma" demek istedik!!
sen hoşlan veya hoşlanma diye yazmiş degiliz müsterih ol!!
keşke işin şaka kismindan degilde alttaki ciddi kismindan nasiplenseydin!!!!
bak bende şimdi senin icin üzüldüm!
hayirlisi bakalim,bakarsin birgün hoşlanacagin şeyler yazariz ödeşiriz olur biter;) :)

selametle

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
yok öyle bir şey demiyorum, diyecek olursam direk yazarım:) yazından hoşlanmadığımı da söylemedim ama:)

sana de selametle kardeş.