Numan Kurtulmuş AKP ye katılsınmı?

Numan Kurtulmuş AKP ye katılsınmı?

• Evet

Oy: 20 80.0%
  • Hayır

Oy: 4 16.0%
  • fkrim yok

Oy: 1 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    25

agbi

Yasaklı
Numan Bey in şuanki zamanda AK parti ye katılsınmı katılmasınmı SÖZLERİ

RP sinde gelenekçilerin Numan Bey i zor durumda bırakmak için ürettikleri bir SİYASİ STAREJİ dir.

Hikem

Kıdemli Üye
Kurtulmuş'tan AKP'ye katılma işareti
HAS Parti lideri Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan'ın HAS Parti'nin AK Parti ile bütünleşmesi için kendisine teklif getirdiğini söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
HAS Parti lideri Numan Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmede Erdoğan'ın kendisine HAS Parti'nin AK Parti'ye katılması için teklifte bulunduğunu açıkladı.
Kurtulmuş, "Her iki parti de konuyu yetkili kurullarıyla görüşecek. Değerlendireceğiz." dedi.

Teklifin hemen reddedilmesi düşündürücü...daha önceleri AKP le fikri, anlaşmazlıklarının olduğunu söyleyen Kurtulmuşun bu durumu, daha önce çeşitli vesilelerle eleştirilerimizin haklı olduğunu teyid ediyor...Evet Kurtulmuş ve ekibinin onca süsülü söylemlerine rağamen AKP le hiç bir konuda ciddi fikir ayrılıklarının olmadığı bir gerçektir..Kurtulmuş ve ekibi AKP gibi kapitalizmi pudralamakan başka bir reçeteye sahib değil..Onlarında amacı iktidar nimetlerinden faydalanmak...Yoksa bir fikri temsil edip, o fikrin iktidar olup olmamasına bakmayacak kadar fikir mücadelesi içinde olan kişilerde değil...Erbakan hoca ister beğenelim ister beğenmeyelim bir fikri dinamizme sahibti ve bunun mücadelesini veriyordu..Alternatif çalışmal içindeydi...Böylece Numan Kurtulmuş ve ekibinin Saadetten ayrılma gerekçelerinin hiç te anlatıldığı gibi olmadığı meselenin iktidar bölüşümü olduğu anlaşılmıştır..Önceki eleştirilerimizi okuyanların gördüğü gibi Numan bey fikri derinliği olan bir akedemisyen değildir...AK de bir bakanlık devşirebilir o kadar..onu dahi uzun soluklu yürütebileceği kuşkuludur...

Sağolun Numan Bey bizi şaşırtmadınız!!

Ahi Evran

Profesör
Erdoğan'dan sonra "karizmatik lider" olgusunu Kurtulmuş ile devam ettirmek istiyorlar!

Hikem

Kıdemli Üye
Eğer Numan beyin karizmatik yönü var idiyse bu transfer ile bitecektir....Önüne daha önceki sözleri konacaktır....Fikri ihtilafların iktidar meyvesiyle nasıl buharlaştığını millet görüyor...Numan bey transfer gerçekleştiği an, artık sıradan bir bakandır...Tayyib Bey Akp nin son genel başkanıdır..

Okyanus

Profesör
Katılsa ne olur katılmasa ne olur?Aynı hamam aynı tas.

temur_melik

Doçent
zaten gereksiz bir parti has parti..akpden ayrı hangi politikaları üretiyor..irdelendiğinde görülecektir ki hiçbir fark yok..birbirlerine yakısıyorlar ayrıca..tencere kapak misali..hatta sıradan bi vatandas olarak bende sunu teklif ediyorum..bbp kendini tasfiye edip akpye katılsın..rahmetli yazıcıoğlundan sonra tamame akpnin dümen suyuna girmiştir..

Hikem

Kıdemli Üye
Has partinin kodamanlarından sayılan Bekaroğlu yapılan yanlışlığı değerlendirdi:

Bekaroğlu: Numan Bey'le vedalaştım!..

Erdoğan ve Kurtulmuş görüşmelerine ilk itiraz HAS Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu'ndan geldi.

Başbakan Erdoğan'ın HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'a resmen yaptığı "birleşelim" teklifine ilk itiraz HAS Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu'ndan geldi.Erdoğan - Kurtulmuş görüşmesinin ardından gözler Mehmet Bekaroğlu'na çevrildi. Bekaroğlu, "Numan Bey'e yanlış yaptığını, bu işin doğru olmadığını söyledim. Kendisi ile kişisel olarak vedalaştım" açıklamasını yaptı

Bekaroğlu, Kurtulmuş'la yollarını ayırdı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüşerek 'bütünleşme daveti' yapmasının ardından gözler, Kurtulmuş'un çalışma arkadaşlarına çevrildi. Bu isimlerin başında gelen HAS Parti İstanbul İl Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, görüşme ile ilgili ilk açıklamasını twitter aracılığıyla yaptı.

NUMAN BEY YANLIŞ YAPTI

Bekaroğlu, şu mesajları yayımladı:

"Herkes düşüncemi ve hissiyatımı soruyor, kimi de neredeyse başsağlığı mesajı çekmiş. Sağ olun, iyiyim. Bildiğiniz gibi ben bunlara şaşırmam. Sonra bir kişinin durumu çok mu önemli? Yarın 11.00'de Halkın Sesi Partisi İstanbul İl Binasında Zeki Kılıçaslan'la birlikte basın toplantısı yapıp düşüncelerimizi açıklayacağız. Bir cümle paylaşayım; o kadar önemli şeyler söyledik ki değil Kurtulmuş ve Bekaroğlu, imzalayanların tamamı gitse bu sözler hep kalacaktır."

Bekaroğlu, bu açıklamasından kısa bir süre sonra da kararını açıkladı:

"Sanıyorum merakları gideremedim. Aslında konu ile ilgili duruşumu herkes biliyor. Bir cümle ile kapatayım: Numan Bey'e yanlış yaptığını, bu işin doğru olmadığını söyledim. Kendisi ile kişisel olarak vedalaştım. Süreçle ilgili düşüncelerimi ve sonrasını yarın 11.00'deki basın toplantısında açıklayacağım."

Evet Bekaroğlu gibi ilkeli siyasetçilerde var ama Bekaroğlu galiba siyasi basiret yönünden biraz zayıf....ileriyi öngöremedi..

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Geçen yıl Numan Bey'i aradım
O bana dua etti, ben ona
İyi bir adam
İyilerle olsun inşallah