NTV'ye göre maymun soyundanız!

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ

10 bölüm halinde Cuma akşamları Türkiye'nin en popüler haber kanalı NTV'de yayınlanan 'Hayat' isimli belgeselin son bölümünde inanılmaz cümleler var.. Belgeselin son bölümünde çok tartışılan cümlelere yer verildi. "Bizler Primatlar (maymunlar) içinde en yaratıcı ve en yenilikçi olanlarız. Çok geniş ve kapsamlı bir aile ağacının sadece bir dalı. Bireysel bilgiyi geliştirip bir sonraki kuşağa geçirme yeteneğini geliştirmiş bir aile. Anne ile bebeği arasındaki güçlü bağlar üzerine kurulmuş bir aile. Pek çok şeyi paylaştığımız bir aile."
Bu cümleler 10 bölüm halinde Cuma akşamları Türkiye'nin en popüler haber kanalı NTV'de yayınlanan 'Hayat' isimli belgeselin son bölümünün son cümleleri. 9 bölümünde farklı canlı türlerini ele alan belgesel 10. ve son bölümünde çok tartışılan bu cümlelere yer verdi. Bu değerlendirme insanın maymundan geldiğini ileri süren bilim adamı Charles Darwin'i ve Evrim Teorisi'ni hattırlattı.

Alıntı

manifesto

Yasaklı
Aman ne goozel
Bizler piramitler ailesinin en zekisiymişiz,yoksa primatlarmıydı:eek:leyo:
NTV değil sadece türk basının da evrim dersek epey yekun tutar

Rakaful

Asistan
Web sitesi
www.tevhidkalesi.com
Evrim teorisinin nasıl bir oyun olduğunu en câhil insan bile biliyor. Dînsizliği meşrûlaştırmaya çalışmak ve bir dîne bağlı olunmadığı için de her türlü ahlâksızlığı ve pisliği meşrû göstererek menfaat sağlamak isteyenlerin teorisidir bu. Kaldı ki, Galapagos ile ilgili bir belgesel yayımlandı geçenlerde TRT 1'de ve ara ara tekrar yayımlanır. Orada da Darwin'den ve Evrim teorisinden bahsediliyordu. Yaptıkları belki doğru değil ama, sanırım aklını kullananların bu teori ile uzaktan yakından alâkası olmayacağını bildiklerinden yayımlamış olsalar gerek.

Bir de kâfirlerin ve bâzı câhil müslümanların bu kâfir teoriyi te'vîl etme çabaları var. Gûyâ bu teori bizim anladığımızdan farklıymış da, Kur'ân'a ve İslâm'a ters değimiş de falan... Ne olursa olsun, bizim dînimiz mükemmeldir ve bize yeter.

cahid

Kıdemli Üye
Yeni mi öğreniyorsunuz NTV'nin evrimin ülkemizdeki ayağı olduğunu.. NTV'nin sahibi Doğuş grubudur.. Bu gruba âit National Geographic dergisi ve Cnbc-e kanalının yayınlarını ve sürekli gösterdikleri belgeselleri takip etmeniz yeterli olacaktır

fakiri

Kıdemli Üye
Ben, NTV'dekilerden öteden beri zaten işkilleniyordum ! Ataları Primatlardandır diye ...Demek şimdi, bizzat kendileri itiraf ettiler. Biz ne yapabiliriz ki ?..Soylarının ve soplarının davranışlarını devam ettirmeseler bari !..

manifesto

Yasaklı
NTV reyting ölçümleri için amazon ormanlarına gitmeli bence
Maymun Joe ailesi NTV izler :)

Dergaz

Profesör
Ulkenin en buyuk sorunlarindan birinin bu tur din dusmaniligi yapan (bilerek yada bilmiyerek) medya kuruluslari oldugu bir kez daha kanitlanmistir.

agbi

Yasaklı
Madem ısrarla MAYMUN olduklarını iddia ediyorlar.

Bizde kabul edelim onları MAYMUN olarak.

Fazla düşünmeye gerek yok MAYMUN MAYMUN dur İNSAN İnsan dır.

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Herkes kendi dedesini yâd eder doğal olarak...

Allah Kuran'da, insanı Kendi ruhundan yarattığını şöyle bildirmektedir:
Ki O, yarattığı herşeyi en güzel yapan ve insanı yaratmaya bir çamurdan başlayandır. Sonra onun soyunu bir özden (sülale'den), basbayağı bir sudan yapmıştır. Sonra onu 'düzeltip bir biçime soktu' ve ona Ruhundan üfledi. Sizin için de kulak, gözler ve gönüller var etti. Ne az şükrediyorsunuz? (Secde Suresi, 7-9)

Ntv zaten islami bir kanal olmadığı için bu yazıyı yayınlaması gayet doğal şaşırmadık..
Mevlanın bu ayetlerinden bihaber olan insanlar
"İşte onlar Allah'ın kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir ve onlar gâfillerin tâ kendileridir." (en-Nahl 16/108)

K

Kaçak

Guest
Hastayım bu maymun saplantısına ...
Sohbet maymun etrafında dönünce sevk veriyor insanlarada ...
Ben direk soruyorum ...
Maymun nerden geldi diye ...
Bu dakikadan sonra sohbet ızdırap olmaya başlıyor ....
Sahi Maymun nerden geldi ?

Hasan

Kardeşiniz
Onlar adına üzüldüm,hayvan oğlu hayvanlar,(iltifat ettim canım):O
Benim atalarımı karıştırmasınlar da ister kertenkele ister maymun ister kaplumbağa yı ata ları yapsınlar.Yani neticede hepsi hayvan ve ntv de oğulları.:p