(Nouman Ali Khan ) Akıl ve Kalbin Savaşı

Kaptan

Mecra Yazarı
isi sadece seytanin vesvesesine havale etmek cok dogru gibi gelmiyor bana

çelebiler

Kıdemli Üye
Dünya 'dan ibaret mi?
Serinleyenildiğiniz kadar serinleyin
Hayat rivayetlerden ibaret.Nerede rivayet anlatan rivayetçi varsa hakaret dahi etse baş tacı yapıyorlar.

Şimdi de papaz kılıklı,papaz gibi konuşan birini bulmuşlar.
Rivayet anlatsın da ne olursa olsun gözlerimiz görmez.

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adams77

Kanalizasyoncu
Hayat rivayetlerden ibaret.Nerede rivayet anlatan rivayetçi varsa hakaret dahi etse baş tacı yapıyorlar.

Şimdi de papaz kılıklı,papaz gibi konuşan birini bulmuşlar.
Rivayet anlatsın da ne olursa olsun gözlerimiz görmez.

Serinlemek için akla gerek yok :) insan meraklı 2 gün önce komşu vefat etti. Taziye kalabalığı oturuyoruz komşulardan bir tane hacı abi geldi hazır cemaat hemen ayak üstü sohbet etti anlattı bir şeyler işte tabi sen konuşuyorsun karşındakiler kuzu gibi dinliyor ya ne güzel ne hoş bir duygu olsa gerek diye düşündüm.

Bu akşam yine taziye kalabalığı vardı 10 dk uğradım arkadaşın biri siyaset ve din üzerine sohbet etmeyelim dedi bir başka arkadaş ise evet din konuşmayalım zaten yerine getirmiyoruz dedi diğeride evet hemde birşey bilmiyoruz boşa konuşup yanlış yapmayalım dedi bende söze girecektim ki ağızımda pamuk zaten konuşamıyorum. Diyecektim ki geçen akşam hacı abi geldi din konuştu hepiniz evet , tamam, doğru dediniz peki ne biliyordunuzda tasdik ettiniz ki?

İşte geldiğimiz nokta sakal cübbe ve çoğunluğun kabul etti şeyler üzere konuş yada arapça bir iki kelam et nasıl olsa seni anlayan ve dediğine karşı çıkacak kimse yok dinleyenleri serinlet işlem tamam :)

Ah be çelebiler abi ahh

çelebiler

Kıdemli Üye
Serinlemek için akla gerek yok :) insan meraklı 2 gün önce komşu vefat etti. Taziye kalabalığı oturuyoruz komşulardan bir tane hacı abi geldi hazır cemaat hemen ayak üstü sohbet etti anlattı bir şeyler işte tabi sen konuşuyorsun karşındakiler kuzu gibi dinliyor ya ne güzel ne hoş bir duygu olsa gerek diye düşündüm.

Bu akşam yine taziye kalabalığı vardı 10 dk uğradım arkadaşın biri siyaset ve din üzerine sohbet etmeyelim dedi bir başka arkadaş ise evet din konuşmayalım zaten yerine getirmiyoruz dedi diğeride evet hemde birşey bilmiyoruz boşa konuşup yanlış yapmayalım dedi bende söze girecektim ki ağızımda pamuk zaten konuşamıyorum. Diyecektim ki geçen akşam hacı abi geldi din konuştu hepiniz evet , tamam, doğru dediniz peki ne biliyordunuzda tasdik ettiniz ki?

İşte geldiğimiz nokta sakal cübbe ve çoğunluğun kabul etti şeyler üzere konuş yada arapça bir iki kelam et nasıl olsa seni anlayan ve dediğine karşı çıkacak kimse yok dinleyenleri serinlet işlem tamam :)

Ah be çelebiler abi ahh
Ben de gittim geçen gün taziyeye dua bölümünde ellerimi açıp amin diyemedim.Duayı yapan hoca 40 yıllık arkadaşım duadan sonra cemati "aminleri sessiz söylüyorsunuz melekler amin dediğinizi duyup duanıza onlarda amin demeli" gibi bir şeyler söyledi.

Bayağı bir serinledik.

İlim Talebesi

Yasaklı
Allah nasip ederse bu sene son
İDT berbattı diğerleri iyiydi
Arapçaları verdim sadece Üç kaldı
Oda iyi geçti bakalım
sen mezun oldun sanırım değil mi ?

Ben 1.sınıfı sorunsuz geçtim.Alttan dersim yok.Sadece 2.dönem bilgisayar dersi düşük gelmişti.

2.sınıf sınavlarına girdim.Arapça 3 , Tefsir , Mezhepler Tarihi vs. kolaydı , Din psiklojosi orta , İnkılap ile Türk Diline hiç bakmamıştım.