Niyete aldım, yolun yolcusu olmalıydım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hep bakardım, ibreti nazarla anardım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerde bir gariban görsem, hiç arlanmadan bir vesileyle yanına yanaşır, soradım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hele mahcubiyet içinde sıkıldıklarını görünce, içim gider , o an empati kurardım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayetinde bir insandım, düşünmek için risalelerin nidasına dalardım, dona kalırdım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Meğer ne kadar hoyratça harçamışız[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki nihayetsiz bir zamandık, telakkilere çok kandık, kimi zamanda pek kandırıldık[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Birilerini suçladık, geri dönüşümü muhakkak olarakta ne kadar haz etmesek te suçlandık[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyi hangi minval üzre yaptık, “ne derler” diye ne kadar kaygılandık, sanki ahmaktık[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neslin emmniyeti sağlanacakmış, anlayamadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Can güvenliği varmış, karakol ve kolluk kuvveti bunun için sokaklardaymış, yokladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gazete manşetlerini taradım, elim kazaları bir bir sızlanarak andım, ne yapmalıydım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sosyal devlet,medeni halvet,desise ve entrikalara avdet ve niye işgaliye serbest saydım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Evet mi, hayır mı da ne vardı hiç anlayamadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir siyasi lider “hayırda hayır vardır” diyor, diğeri “vesayetin kalkacağını” söylüyör[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Binaenaleyh terör ve kargaşa her yana salkım sacak dağılıp, millete panik pompalıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ekranran hiç durmuyor, rengarenk proğramlar sunuyor haydi söyle okumak nerde kalıyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Fikredip, altarnatif geliştirmek için bilmek ve bu anlamda meşveret etmek asliyettir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mazi ve ati niye ruh ve kalp bakımından en sadakatli bir zamandır,idrak kim için ardır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Edip, zihni ve kalbi bakımdan, fikirler deryasından,ibret harikasından bahsden candır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk;Hak ve hakikattir, insanı ehlileştiren zamandır,gönül sayfalarını aralayan sevdadır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kul, kamili manada hicranın sahnesinde, çilenin payesinde, cehtin ilgasında vahadır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İklimleri sinesinde barındıran, suya aşk yazdıran, yaprağın hüznünü terennüme ayandır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Abad olduğu hasretin, sahnelerde perdelenen bin bir hüzünlü nefesin şümulunde edebin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ah çektiren ne varsa, derdin gamı her an sineme yakınsa,aşkın harı varsa, hiç korkma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​