Niye

ömerusta

Kıdemli Üye
selamunaleykum
arkadaşlar seradan düştüm kafayı kırdım gibi geliyor bana öylemi?
oylamaya sunalım buyurun
fakat şu soruya cevap vermeden oylama yapamazsınız önce cevap
sorum şu
her bayram bayramınız mubarek olsun her cuma cumanız mubarek olsun hayırlı cumalar hayırlı bayramlar der dururuz da hiç düşünmeyiz
bu bayramlar bu cumalar zaten mubarek günler olarak seçilmiş zaten hayırlı bereketli günler olduğu nu ALLAH c.c. bildirmiş o dilemiş vermiş
ya biz niye tekrarlayıp duruyoruz
oysaki dilerken kardeşine şöyle niye dilemiyoruz
bayramların cumaların rahmet bereketi sizinde üzerinize olsun ALLAH c.c.
sizide nasiptar kılsın demiyoruz ?

Verda

Gales
Usta 13.33'de yazmışsın 14.29'da güncellemişsin :D

Cuma gününün rahmet ve bereketi üzerine olsun..

ömerusta

Kıdemli Üye
Usta 13.33'de yazmışsın 14.29'da güncellemişsin :D

Cuma gününün rahmet ve bereketi üzerine olsun..

yav bunu bedeva yapmadık bir ALLAH c.c. hın kulu çıkıpta he gardaş haklısın veya yok gardaşım ne fark eder demiyoki
kafayı kırdıkmı yok yerinemi geldi bilelim deyil mi ?

müttaki

Profesör
Günlerin birbirine üstünlüğü yoktur. Her gününüzü cuma bilin. Deliye hergün bayram. Akıllıya hergün kandil. Uyanığa hergün cuma. Ömerustaya hergün lagaluga...

dostluk

Kıdemli Üye
Böyle söylemek, Bu günler, senin için hayırlara vesile olsun, işlerin rast gitsin, iyi ibadet etmene sebep olsun, günahların affolsun, kötü işlerden uzak kalmana yol açsın gibi mânalara gelen çok güzel bir duadır..

senin için mübarek olsun anlamında söyleniyor..

ömerusta

Kıdemli Üye
Böyle söylemek, Bu günler, senin için hayırlara vesile olsun, işlerin rast gitsin, iyi ibadet etmene sebep olsun, günahların affolsun, kötü işlerden uzak kalmana yol açsın gibi mânalara gelen çok güzel bir duadır..

senin için mübarek olsun anlamında söyleniyor..
bak dostluk kardeşim ne güzel yukarda bildiriyorsun
işte öyle dua edecen cumanız mubarek olsun derseniz zaten mubarek manasız vede karşındakine dua etmiş olmuyorsun
örnek tv seyrettim derseniz geçin tv karşısına bakın durun cama tv seyretmiş olursunuz yok tv şu filmi seyrettim derseniz o filmi tv de seyretmiş olursunuz gayet açık değil mi
bu farkı görmüyoruz hastaneye gittim kapının önünde bir masa üzerinde bir levha danışma yazıyor danışmam kardeşim bildiğim gibi hareket ederim cıkıyordum merdüvenden görevli yasak kardeşim dedi nerden bileyim yasak olduğunu dedim danışmayı görmüyormusun dedi dedim ona oku bakayım orda ne yazıyor okudu danışma yazıyor görmüyormusun diye kızdı görmeyen sensin danışma demiyor mu evet o zaman niye danışayım dedim durdu baktı baktı on yıldır burdayım o yazıyı böyle ne okudum nede okudular bir tane senmi doğru okuduın dedi dedim sen eğri oku bakayım dedi git kardeşim nereye gidersen git dedi bende yukarı hastanın yanına gittim yasak dediği yere

dostluk

Kıdemli Üye
Dediğin mantıklı lakin cumam mübarek olsun demek sana mübarek olsun manasında..düğün yapanada mübarek olsun denir dükkana açana vs..duanın kısası yani ..

ömerusta

Kıdemli Üye
Dediğin mantıklı lakin cumam mübarek olsun demek sana mübarek olsun manasında..düğün yapanada mübarek olsun denir dükkana açana vs..duanın kısası yani ..

hayır kardeş düğününüz mubarek olsun bir dua dır her düğün mubarek olmaz hatta rezalet olur bazen
tükkana da duadır her dükkanda mubarek olmaz kırk türlü dükkan var tekel bayine mubarek olsun diyemezsiniz
ama cuma zaten mubarek bir gündür sizin veye benim mubarek olsun dememiz bir şey değiştirmez zaten mubarektir
ama şunu derseniz mubarek cuma hürmetine mubarek cuma gününde gibi dular ederseniz doğru olur diye düşünüyorum
yav benim kafam kırık bunu sizde biliyorsunuz kırk yılda bir doğru söz yakalamışım size yedirtmem arkadaş mubarek cuma günlerinde mutlu müretfeh sağlıklık lar dilerim