Nietzsche'ye Dair...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Arkadaşlar, Nietzsche'nin Şen Bilim'inde geçen aforizmalarını orjinal metinden çevirmeye başladım. Türkçe çevirilerde korkunç anlam kaymaları ve çeviri hataları olduğunu gördükten sonra bu kararı aldım. Nietzsche'nin metinlerini anlamak zor değil ama kolay da değil. Şöyle ki Alman kültürünü bilmeyenler için zor.

Son düzenleme:

Darul_Beka

Profesör
Nietzsch iğrenç bir kişilik kendi kız kardeşiyle ilişki yaşayan aynı zamanda livata yapan
bu forumda ne işi var bu ismin

t@mam

Üye
Nietzsch iğrenç bir kişilik kendi kız kardeşiyle ilişki yaşayan aynı zamanda livata yapan
Niet; İnsanların üstinsanı karalayacaklarını şu ifadelerle bildirir:

"İddia ederim ki benim üstinsan dediğime, siz şeytan diyeceksiniz."

"Sert olunuz!"

"Panayırda kimse üstinsanlara inanmaz. Orada konuşmak isterseniz halk tabakası göz kırpar ve 'Biz hep eşitiz' der."

"Haydi haydi, ey üstinsanlar! Ancak şimdi insan, geleceğin doğum sancısındadır. Tanrı öldü, şimdi dileriz ki üstinsan yaşasın.
Ey üstinsanlar, içten adamlar, açık kalpliler; güvensiz olun! Derinliklerinizi gizli tutun; çünkü bugün halk tabakasının günüdür."

Tipik fetoş virüsü kapmış insancık ahlakı...

Habil-Kabil den bahsediyor sanırım bu şahıs..

Son düzenleme:

Kaptan

Mecra Yazarı
"Ve Nietsche öldü"
Nietsche'nin önermesine karsi Allah'in hakikati. Warte ab...;):devilish:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Richard Strauss'un 1896 yılına bestelediği “Böyle Buyurdu Zerdüşt” adlı 30. operasının “Gündoğumu” uvertürü:

Kaptan

Mecra Yazarı
Bi saniye bi saniye...
En ufak bir hakaret, küfür ve dahi uygunsuz tek kelime icermeyen mesajlarimi kim neden sildi?

Yahu siz silesiniz diye mi vakit ve zaman ayirip fikirlerimizi paylasiyoruz burada? Yazik degil mi...Allah Allah

lafons7275

Kıdemli Üye
Bi saniye bi saniye...
En ufak bir hakaret, küfür ve dahi uygunsuz tek kelime icermeyen mesajlarimi kim neden sildi?

Yahu siz silesiniz diye mi vakit ve zaman ayirip fikirlerimizi paylasiyoruz burada? Yazik degil mi...Allah Allah

kim sildiyse ayıp etmiş.

Kaptan

Mecra Yazarı
kim sildiyse ayıp etmiş.
Yazim hala duruyor, tek kelimesine dokunmadan tekrar vereyim, de hele burada sakincali ne var.

valla herkes birseyler soyluyor;

sapik, kadinlar icinde buyudugunden ve sevdigi kadin tarafindan reddedildigi icin kadin dusmani, sonrasinda escinsel egilimleri oldugu, bir dahi, gununden erken gelmis bir nihilist, "ustun insan" fikirleriyle naziler tarafindan alman milliyetciligine kaynak olmus bir fasist, felsefeci,pos biyikli kafayi yemis bir ateist.

"ahlakli bir insan ahlaksiz bir insandan daha asagi bir türdür" sozunu dusununce hakkindaki olumsuz yorumlara hak vermemek mumkun degil. cinsel yoldan bulasan frengiden öldü. ahlaki reddeden bir adamin ölümünün de ahlak disi bir yasam biciminin sonucunda gerceklesmesi de oldukca manidar.

Yok abi kalsin ben almayayim.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
kim sildiyse ayıp etmiş.
Ben sildim.

Adamın hiçbir kitabını okumadan gelip burada “ibneymiş, kız kardeşine tecavüz etmiş, frengiden ölmüş, Nietzsche hakkındaki gerçekler bunler” gibi laflar ederseniz silerim.

Bu tür paylaşımlarınızın her birine cevap verdim, böyle bir şey yok diyorum siz hâlâ koyu evanjelistlerin yazdığı kitaplarda yazan asılsız bilgileri burada paylaşıyorsunuz. Bunu yapmanızı anlıyorum çünkü zihin kodları aynı! Fikir seviyesine çıkılamıyor. Vurun kahpeye, taşlayın, kim lan bu, aa bak ne demiş, vaayy falan..

Bu böyle gitmez arkadaşlar. Eğer bu seviyeden memnunsanız hiç öyle dünyada olup bitenlere kızmaya lüzum yok, herifler bizi her türlü kayığa bindirirler. Yeter ki sen müsait ol, kayıkçı mutlaka gelir!!!

Edit: Lafons senin için demiyorum, alıntı öyle denk geldi. :)

Darul_Beka

Profesör
zorunuza da gitse silseniz de bu Nietzsch nin kız kardeşine tecavüz edip livata yaptığı gerçeğini değiştirmezsiniz
nedir bu Nietzsch gibi hayvandan da aşağı yaratığa ilgi
anlamadım
Nietzsch zaten livata ve kız kardeşi ile ilişkisini kendisi açıklıyor
size noluyor da onu savunuyorsunuz
açın kaynakları bakın madem ondan tercüme yapacak kadar ona hayransınız bir de söylediğim yönlerini okuyun

Darul_Beka

Profesör
hayır adamın en önemli özelliği o kime Nietzsch deseniz kendi kız kardeşine aşık olan sapık ve livatacı der
bu forumdaki bu hayvandan da aşağı yaratığı savunma hevesini anlamadım
bir de mesaj siliniyor
sil bakalım
Nietzsch yi mi temizleyecen git öte de oyna

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Senin mesajın kalsın @Darul_Beka .. Olur da dışarıdan biri girip bakarsa senin zihniyetinde olanların seviyesini görsün. Umulur ki vicdanı samimi olanlar “seviyemiz bu mu yau” der de sorgulamaya başlar.

Nietzsche'yi bilen biliyor,

Ayrıca kaynak gösteremeyeceğini bildiğim için nerede yazıyor bu diye sorma lüzumu dahi hissetmiyorum.

Ben bu paylaşımları yapmaya devam edeceğim. Umulur ki birileri istifade eder.

UBEYDUN

Ordinaryus
2006 Senesiydi sanırım bu foruma üye olduğumda.Ozaman müslümanlar iyi kötü kendi dinlerini konuşurlardı.Şimdi bakıyorumda dinlerinden başka herşeyi konuşuyorlar.Mesela Nureddin zengiyi anlamayan henüz yeterince konuşmamış olanların bir dinsizin dinsizliklerini konuşabilmeyi maheret veya övünç kaynağı görebiliyorlar.Kabirde sorarlar size friedrich 'i...

Kaptan

Mecra Yazarı
Ne yapmaya calisiyor bu, te Allah'im ya ...

bi husben

Kıdemli Üye
Ne yapmaya calisiyor bu, te Allah'im ya ...

Ne yapmaya calışacak aha bu adını temize çıkarmaya çalıştığı zatın vahdetul vucud felsefeseyle bağlantısını çıkaracak
arabiyi temizlemeye çalıştığı gibi bunuda temizlemeye çalışacak. baksana daha şimdiden aaa öyle demek istememiş jargonuna sığınmaya başladı.