Nietzsche'ye Dair...

Kaptan

Mecra Yazarı
Mesajlarimizi silecek simdi, gör de bak :)

UBEYDUN

Ordinaryus
Buralarda bulunup dinini öğrenme gayretinde olanlar için şurada dursun için Bir Nureddin Yıldız cevabı

Dinimizin hiçbir ek kaynağa ihtiyacı yoktur. Kur’an, beşerin anlayabileceği ve beşer için inmiş bir kitaptır. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin Sünnet’i de onun anlaşılması için yeterlidir. Bu ümmetin en iyi Müslümanları olan ashabı kiram ve onların yetiştirdiği talebeleri sözünü ettiğiniz şeyleri duymadılar bile ama Allah için şehadete çağrıldıklarında, sabah ezanı onları camiye çağırdığında o sesi duydular. Sözünü ettiğiniz ilimlere vakıf olanlar ise çok şeyler bildiler lakin sabah namazını camide kılmaya çağıran ezan sesini duyamadılar. Şehitliği, Allah için infakı emreden ayetleri anlamadılar. Dinimizin hiçbir ek bilgiye ihtiyacı yoktur. Dinden kafa karışıklığını anlayanlar için ise elbette felsefe ve her karıştırıcı şarttır. İslam, karıştırmak için değil itaat etmek için vardır. Uzak durun felsefeden. Zorunlu olarak okutulduğunda da imtihandan geçecek kadar öğrenin yeter. Sonra da istiğfar edin.

Yahayy

Kıdemli Üye
Böyle buyurdu Zerdüştü okudum İslamı övdüğünü falan görmedim, diğer eserlerinde dinler arasında mukayese yaptıysa bilemem de, böyle buyurdu Zerdüştte, bunların birbirlerinden türetilmiş, özünde birer şeytan olan din adamları eliyle milletlerin güdüldüğü, kandırıldığı argümanlar olduğunu anlatıyor, hepsine baktım en dürürstü benim bunlardan adam olmaz üçkağıtçı bunlar diyor özle

Yahayy

Kıdemli Üye
Bir de Atatürk’ü zorla dindar bilmem ne olduğunu ispatlamaya çalışan aklı evveller var onlar da böyle komik argümanlar getiriyorlar, çoğu da adamın siyaseten yaptığı göstermelik şeyler.

Zatın kendi el yazısıyla içini döktüğü el yazmaları var neler diyor neler, adamın gözüne sokuyorsun, istediğine inan sen diyor, inan diye bir şey mi var Ortada net bir bilgi, kanıt delil var inanma diye bir.fiilden bahsedilebilir mi böyle bir durumda

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Benim burada Nietzsche'yi müslümanlaştırmak veya islam hakkında böyle demiş'lerle falan kutsamaya niyetim yok. Adam derin bir tefekküre sahip. Böyle düşünürlerden istifade edenler olsun diye ekliyorum.

Ayrıca düşüncelerinin muteber olması için illa Yusuf İslam (!) olup gitar çalmasına da gerek yok!

Sizlere tavsiyem aşın bu takıntıları artık.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Böyle buyurdu Zerdüştü okudum İslamı övdüğünü falan görmedim, diğer eserlerinde dinler arasında mukayese yaptıysa bilemem de, böyle buyurdu Zerdüştte, bunların birbirlerinden türetilmiş, özünde birer şeytan olan din adamları eliyle milletlerin güdüldüğü, kandırıldığı argümanlar olduğunu anlatıyor, hepsine baktım en dürürstü benim bunlardan adam olmaz üçkağıtçı bunlar diyor özle
Zerdüşt'te bir aslan ve ejderha metaforu vardır.

Aslanın karşısına bütün ihtişamıyla bir ejderha çıkar! Ejderhanın, Güneşin ışığı altında altın gibi parlayan her bir deri pulunda “YAPMALISIN” yazılıdır, ışıl ışıl... Ejderha yapmalısın diye ateş püskürttüğünde aslan kükreyerek, vicdanım ne zaman yap derse o zaman yaparım, diyor. Bu kavganın sonunda güneş batıyor, ejderha ise reptilyan gibi güneşten enerji aldığı için gücünü kaybediyor, ve pulları artık ışıl ışıl parlamıyor. Aslan kazanıyoır, yani vicdan!

Ejderha burada din adamlarını, aslan ise vicdan sahibi insanları temsil eder. Güneş ise Tanrıdır. Bu durumda din adamları reptilyan gibi güneşten türlü hilelerle yansıttıkları ışıkla ihtişamlı gözükürler, ve ateş püskürtürler, şunu yap bunu yapma diye.. Korkak olanlar o ejderhaların önünde diz çökerler, ama vicdan öyle yapmaz.

Baksana SAKIN FİLOZOFLARI OKUMAYIN demiş Nurettin Yıldız, arkadaş da hemen diz çökmüş.

Oku kardeş oku, korkma. Kükre biraz. Nurettin Yıldız tanrı değil haşa. Vicdanının sesini dinle.. Eğer bu ejderhaların ümmet diye bir derdi olsaydı bugün bu ümmet bu halde olmazdı. Onların tek bir derdi var, İHTİŞAMLARINI KAYBETMEMEK. Senin benim aç kalmam, kaybetmem zerre kadar umurlarında değil. Güneş aha orada duruyor. Güneşle senin arana güneşten ısınan soğuk kanlı reptilyan nitelikli ejderhaların girmesine müsade etme.

Son düzenleme:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Büyük bir gaye ile. — Gayesi büyük olan kişi sadece yaptıklarından ve yargıçlarından değil, adâletten bile üstündür.” (Nietzsche, 267. aforizma)

İnsanı kahraman yapan nedir? — Yola çıkmaktır, ızdırabın en büyüğünü ve umudu bir arada karşılamak için.” (Nietzsche, 268. aforizma)

Son düzenleme:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Nietzsche- karikatür.jpg

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Benim burada Nietzsche'yi müslümanlaştırmak veya islam hakkında böyle demiş'lerle falan kutsamaya niyetim yok. Adam derin bir tefekküre sahip. Böyle düşünürlerden istifade edenler olsun diye ekliyorum.

Ayrıca düşüncelerinin muteber olması için illa Yusuf İslam (!) olup gitar çalmasına da gerek yok!

Sizlere tavsiyem aşın bu takıntıları artık.

Zamanını daha hayırlı işler için harcayabilirsin.Bu yaptığıun zaman israfı. Emin ol okumuyoruz bile

UBEYDUN

Ordinaryus
Zerdüşt'te bir aslan ve ejderha metaforu vardır.

Aslanın karşısına bütün ihtişamıyla bir ejderha çıkar! Ejderhanın, Güneşin ışığı altında altın gibi parlayan her bir deri pulunda “YAPMALISIN” yazılıdır, ışıl ışıl... Ejderha yapmalısın diye ateş püskürttüğünde aslan kükreyerek, vicdanım ne zaman yap derse o zaman yaparım, diyor. Bu kavganın sonunda güneş batıyor, ejderha ise reptilyan gibi güneşten enerji aldığı için gücünü kaybediyor, ve pulları artık ışıl ışıl parlamıyor. Aslan kazanıyoır, yani vicdan!

Ejderha burada din adamlarını, aslan ise vicdan sahibi insanları temsil eder. Güneş ise Tanrıdır. Bu durumda din adamları reptilyan gibi güneşten türlü hilelerle yansıttıkları ışıkla ihtişamlı gözükürler, ve ateş püskürtürler, şunu yap bunu yapma diye.. Korkak olanlar o ejderhaların önünde diz çökerler, ama vicdan öyle yapmaz.

Baksana SAKIN FİLOZOFLARI OKUMAYIN demiş Nurettin Yıldız, arkadaş da hemen diz çökmüş.

Oku kardeş oku, korkma. Kükre biraz. Nurettin Yıldız tanrı değil haşa. Vicdanının sesini dinle.. Eğer bu ejderhaların ümmet diye bir derdi olsaydı bugün bu ümmet bu halde olmazdı. Onların tek bir derdi var, İHTİŞAMLARINI KAYBETMEMEK. Senin benim aç kalmam, kaybetmem zerre kadar umurlarında değil. Güneş aha orada duruyor. Güneşle senin arana güneşten ısınan soğuk kanlı reptilyan nitelikli ejderhaların girmesine müsade etme.
Bu frederich bi edep vermiyor anlaşılan. Verseydi sanırım onuda alırdın!
Sen ne kadar okursan oku daha islamla müslümanın anlaşılmasını ayırd edemiyorsun.
Eğer islamın bu neidüğü belirsiz adamların meforları ile anlaşılabileceğini sanıyorsan zaten Kur'an ve Sünnetin İslamı anlatmakta yetersiz kaldığını düşünüyorsun demektir.

Hakperest

Kıdemli Üye
Zamanını daha hayırlı işler için harcayabilirsin.Bu yaptığıun zaman israfı. Emin ol okumuyoruz bile
Sosyal bilimler aslında fen bilimlerinden daha önemlidir.
Batı bu bilimler ile analiz ve planlama yapıp saldırıyor.
Mantık, felsefe, siyaset bilimi önemli şeylerdir.
Sen ben okumasak da olur; bu konuların ehli tek bir kişi bile istifade etse üstüne bir şey eklese yeter.

UBEYDUN

Ordinaryus
Bende onu diyorum felsefe yapma; emrolunduğun gibi dosdoğru ol.. itaat et ve gereğini yap(kuran la hükmet(maide m.44).
Niye türkiye de medrese yok mu felsefesiz eğitim veren de gidiyon menfaat için diploma peşinden koşuyon .)
Bende sana olmayan beyninle akıl vermekten uzak dur diyorum. Tavsiye olarak.
Muhtemelen çocuksun. Ozamanda mazur.Yada ciddi bir gerizekalısın. Buralarda şifan yok.
Düzgün konuşamazmısınız edepsizler.Biri diz çöker der Diğeri beyinsiz..
La havle vela kuvvete illa billah

t@mam

Üye
İlerizekalı arda duran tipinde bir mahluksun anlaşılan.. edep kim siz kim?bide kötü hakaretli yazısını allahla din istismarı ile sonlandırmaz mı?
bebeye bak hele sen gülüp geçmeli en iyisi siz gibi gibilere...

UBEYDUN

Ordinaryus
Eminim sende daha çirkin sözlerde vardır.Keşke karşımda bunları söyleyebilsen

t@mam

Üye
bebegiller familyası zorla kaşınıyor..
Sizler sıkıyorsa/yiyorsa gidin israilde de, karşısına geçin bir askerinde göreyim yüreğinizi.
Ta binlerce kilometre öteden slogan delikanlısı çok görüyorum ben sizin gibi.. Hayır buradaki insan hakları ihlallerine/ zulmüne, gasplara sesleri çıkıyormuş gibi, bide ta binlerce kilometre öteye destek oluyorlarmış muş pozu vermiyorlarmı.. Yerseniz. Çok komikler gerçekten.. Haksız yere öldürülen insan Hristiyan olsa, Musevi olsa, dinsiz olsa ne fark eder. İnsan insandır. Onun için git akranlarınla eğlen istediğin kadar sloganını oralarda at banane.. Komik çocuk...

DZpqjpoW0AUlec2.jpg

Bırakın sizler niet' i, mieti, felsefeyide gidin filistine destek olun madem böyle, forumlarda boş beleş bilgi kirliliğinede yolaçmamış olursunuz hem.

Son düzenleme:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Artık bu memlekette Nietzsche'ye dair bir şeylerin konuşulmaya başlanması güzel bir gelişme!

Hakperest

Kıdemli Üye
bebegiller familyası zorla kaşınıyor..
Sizler sıkıyorsa/yiyorsa gidin israilde de, karşısına geçin bir askerinde göreyim yüreğinizi.
Ta binlerce kilometre öteden slogan delikanlısı çok görüyorum ben sizin gibi.. Hayır buradaki insan hakları ihlallerine/ zulmüne, gasplara sesleri çıkıyormuş gibi, bide ta binlerce kilometre öteye destek oluyorlarmış muş pozu vermiyorlarmı.. Yerseniz. Çok komikler gerçekten.. Haksız yere öldürülen insan Hristiyan olsa, Musevi olsa, dinsiz olsa ne fark eder. İnsan insandır. Onun için git akranlarınla eğlen istediğin kadar sloganını oralarda at banane.. Komik çocuk...

DZpqjpoW0AUlec2.jpg

Bırakın sizler niet' i, mieti, felsefeyide gidin filistine destek olun madem böyle, forumlarda boş beleş bilgi kirliliğinede yolaçmamış olursunuz hem.
Demokratik çocuk;
Kimin ne yapacağını sen mi söyleyeceksin
Konuyla ilgili yazacağın yoksa, zırvanı başka yerlerde yap

kebîkec

İhvan Forum Üye
Anlayan beri gelsin :)

Bir insanın düşünsel yazıları ile,
af edersiniz ibinelik iddiasının ne alakası var? Var ya bu fetö ahlakından başka hiçbir şey değildir.
pülen ersooy ablanız dilinden hiç rabbisini düşürmez.. Ben ne kadar af edersiniz ipne görüyorsam. Hepsi bir çok toplumdaki insandan daha dobra ve mert ve doğru sözlüdür.
Yani ipneler bilgi sahibi olamaz, doğru söylemez demek ki bu mantıkla.. Ama görüldüğü üzere veriler tam aksi yönde.. Hele bir tane dövülen ipne var ki adam ayaklı kütüphane gibi.. Düşüncesini ifade etti delikanlıca diye cahiller adama öldüresiye saldırdı.. Bir suç işlemiş ise bu ülkenin yargısı ve resmi kurumları vardır. Siz adam ipne diye şahıslara saldıramazsınız, itibarsızlaştıramazsınız. İpnelik islam dininde yasaklanmış olabilir. T.C. laik bir uluslararsı hukuk kurallarına tabi devletdir. Yani neresinden tutarsam tutyaım elimde kalıyorsunuz.

Laiklikle ibnelik arasında kurduğunuz ilinti neden ibnelere ve ibneliğe sahip .çıktığınızın da cevabı mıdır ?

Adamın ibneliğiyle ilgili bir bilgiye bende rastlamadım. Lakin bir hayat kadınından ( Halk dilinde orospu ) frengi kaptığı için bu hastalıktan öldüğünü okumuştum. O zaman bir kadına parayla sahip olacak kadar kapitalist biri nasıl sosyalistlerin okuyup etkilendiği biri olabilir diye düşünmüştüm :)