Nerde ansam sinem gamda ve hicrandadır!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl bir sevdanın lahzasında yanmaktayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbime hasreti zerk ederek nefesimi daraltan, ruhumu esaret içinde bırakan, anmaktayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi şerabı içsem, serabın sahrasında eğleşip perişanlığıma nazar etsem ağlarım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerde bu vicdanım, sinemi dağlayan yadettiğim solmayan şarkım, ah yine hicrandayım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Artık sukunet istiyor aklım, durmayan yaşım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Afakımı hıçkırtan bin hüzün içinde katmerleşen sancım, suhuma ısrırap yaşatan tacım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerdesin, hangi iklimin nidasında ağlayansın, ruhunun bizarlığında yaşayanmısın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gel gör artık bu betbin halimi, dinmeyen melalimi, içimi titreten ve eriten hasretini, ansın[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bak laleler soldu, dallar yapraklarını bıraktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Umman sinemde durmayan bir firaktı, sessizliğin ne kadar elem bahşeden bir meraktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne zaman kalemi alsam, kitapların sayfalarına dalıp uzleti kalbime taşısam neler olacaktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Onca afatlar kalbim için ne muazzam bir farktı, dinmeyen dalgalar misali ağtatan aşktı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İşte soldum heran gidiyorum, nereye biliyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Boğazım kuruyor, içim burkuluyor, nazarlar hicran içinde ğerişanlık yaşatıyor eriyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi dalı tutsam, toprağın sessizliğinde ki manayı sinemde yaşasam sukut ile ağlıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dağların yamacında şimdi ne arıyorum, uçsuz buçaksız vadilerde yadederek hıçkırıyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar içim sızlasa, gözlerim yaşına kansa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sakın sen bu benbinliğime şahit olma, üzülüp biran bile ağlama, süruru kalbinde yaşa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir virane mesabesinde lisan-ı halimi yadederek hasretin içime bıratığı firkatin aşkını anla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her ikidünyanın saadetini sevdanın vecdiyle, inşirahın kadriyle kalbinde ki ülfetle yaşa[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​