Nemrut..fİravun..ebu Cehİl...

müttaki

Profesör
Bilmem doğru bilmem yanlış yapmaktayım.

Ama nedendir bilmem Tanrı Lafzından Hoşlanmamaktayım bende .

Belki Muhiddin Arabi dedi diye.

Sizin Tanrınız benim ayaklarımın altında diye.

valla bu kelimeyi bende kullanmam pek.. anlatmak istediğim bambaşka birşeydi... neyi Allahdan gayrı ne görüyoruz nefsimize ne ağır geliyor..

Şems ile Mevlananın bir misali var....

Şems birgün Mevlana ya.. git der bana bir karı bul getir der..

Mevlana çıkar odadan.. ya hu der napacam ben şimdi.. alır hanımını Efendim der.. benim helalim sadece hanımımdır.. bunu verebilirim ancak...

Şemsin gözleri dolar.... o benim bacımdır sende evladım.. ve sarılır..

neye GÜVENECEZ... çok denerler Yolda... AŞK zor.. neyi koyabiliyoruz ortaya

ayrıca abi..

sizin Tanrınız benim ayaklarımın altında şeklinde değildir o söz.. sizin taptıklarınız benim ayağımın altındadır olması gerek... ben senin ilahını cüzdanımda taşırım gibi türleride vardır...

müttaki

Profesör
öyle ise kötülükler hasıl olmaz idi ben bunu yaşayamadıgım için mi etrafımda kötülükler görüyorum..siz eger bunu yaşıyor iseniz hep hayır mı görüyorsunuz..?:thinking:

Ey Padişah-ı lem yezel
Ey kadir ü hayy ü ezel
Ey lûtfu çok kahrı güzel
Lûtfun da hoş kahrın da hoş
Ağlatırsın zarı zarı
Eğer göstermezsen yâri
Lâyık görür isen nârı
Hoştur bana Sen'den gelen
Ya gonca gül yahut diken
İster hil'at ister kefen
Gelse cemalinden vefa
Yahut celalinden cefa
İkisi de cana sefa
İster ağlat , ister güldür
Gerek yaşat, gerek öldür
Aşık Yunus sana kuldur

Biz oralara gelemedik daha... ama Yunusun bir şiiri var.. lütfun da hoş kahrında hoş.... Allah kuldan Razı Kulda Allahdan...

H

hiç

Guest
EN İYİSİ BEN BİR SÜRE YORUMSUZ OKUYAYIM İDRAK ETMEK DE ZORLANIYORUM HAKKINIZI HELAL EDİNİZ...YAZDIKLARINIZI BALTALAMAK NİYETİNDE DEGİLİM;ANLAYABİLMEK ADINA HER HAREKETİM...:thinking:

dayi

Profesör
EN İYİSİ BEN BİR SÜRE YORUMSUZ OKUYAYIM İDRAK ETMEK DE ZORLANIYORUM HAKKINIZI HELAL EDİNİZ...YAZDIKLARINIZI BALTALAMAK NİYETİNDE DEGİLİM;ANLAYABİLMEK ADINA HER HAREKETİM...:thinking:

MELEK olmaya uğraşmayın..İNSAN olmaya bakın..Meleklerinde secdesi İNSAN,a değilmi dostlar..Melek denilince hayali varlıkları düşünmeyesiniz sakın haaa...Beşerin Hayırlısı bir çeşit Melektir..o Meleklikten geçilip MELİK olunacak..Malik olunacak..etkilenen değil,etkileyen olunacak..HALK etkilenendir..Etkileyen HAK,tır..sizler etkileyen olmaya bakın..yani HAK olmaya bakın..HAK ta ancak İNSANDAN gösterir CEMALİNİ..

Melek..meleke kazanmak bir işte..melekelere sahip olmak..nasıl..yapa yapa..en sonunda bazı şeylerimiz adeta kendiliğinden olmuyormu..Melekler kullanıyor arabamızı,en başta ne zordu değilmi..Meleke kazandıkça..hem araba sürüp hem yemek yeriz,gazeteye bile göz ucuyla bakarız :D..oysa ne zordu bir rampada durup tekrar kalkmak..değilmi..:D..buna benzer..ilk bisiklete binişinizi hatırlayın..eeeeh birde ellerinizi bırakıp cambazlık yapmaya başladığınız Meleke kazanmış halinizi..:D..İnsan CAMİ bir varlıktır..o dört büyük Melaikeyide bünyesinde barındırır..

Hiç kardeşim sana yazıyorum şu yazıyı bilhassa..Melek..Şeytan..Cin..İNSAN..bu gözle göremediğimiz fakat varlığına İMAN ettiğimiz mevhumların tümünün şu İNSAN bedeni dediğimiz Foruma,BEDENE ihtiyaçları var..çünki eylemleri fiilleri için BEDEN şart..Allah için KEYFİYET..''O''na zorunluluk olmaz..

Hayali Meleklerden Kendi Hakikatimizdeki GERÇEK olanlarını yaşamımız içerisinde tecrübelerle..deneyimlemelerle bulup müşahade edip,İDRAK edebildikmi..GÖRE GÖRE İman etmiş oluruz..her neye İman ediyor isek..O bizde mevcud..:).

HU..

H

hiç

Guest
Hmm Bİraz Şekİllenmeye BaŞladi Sanirim..."farkina Varmak" Mi Demek İstedİgİnİz..? Ama Nasil Olur..? Olur Mu..?
Üzerİne DÜŞÜneyİm Eyvallah Dayİ.....