Nefsinizle baş başasınız, sizi yenmek üzere o esnada ne yaparsanız?

avrasya

Paylaşımcı
Allah nefsimizle baş başa kalmaktan korusun.Euzü besmele çekerdim heralde.

ORHANCAN

Ordinaryus
ateşe dayanabileceğin kadar günah işle der..

Rabbime (cc) sığınarak Nefsimle Mücadele Ederdim...

**

zemahşeri

Paylaşımcı
%90 yenilirim heralde ben:( genelde öle oluo sona pişman oluom tövbe ediom ama gene yeniliom:(

melde

helina_roje
%90 yenilirim heralde ben:( genelde öle oluo sona pişman oluom tövbe ediom ama gene yeniliom:(

biraz kararlı ve dayanın inşallah. Bir maratonu kazanmak için yorulmak gerek nefsimizle savaşmalıyız.

Allah hepimizin nefsini terbiye etsin.

ekvani

Asistan
her usta yaptığı aletin zayıf noktasını,püf noktasını bilir.iyi düşünürsek bizde kendi kendimize oluşturduğumuz un püf noktasını hatırlayabiliriz...belki

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Nefis zaten insanla başbaşa ki, hiç onu bırakmıyor ki? Taki ölene kadar. İnsan nefsiyle kıymetlidir, nefsinin de onun üzerinde hakkı vardır. Ama islah edebilene ne mutlu, islahı için yol alabilene ne mutlu...

Hak Yolcusuna Bir İbret...
Mecnun bir keresinde Leyla'nın aşkı ile yice kararsız kalmıştı.

Leyla'ya gitmek için bir deve satın aldı, yola çıktı. Uyumayı ve dinlenmeyei terketti, epeyce yol aldı. Leyla'nın bulunduu şehre yaklaştığı zaman; "Artık sevgilimin şehrine yaklaştım" dedi; kalbi rahatladı, biraz gevşedi.

Bu arada kendisini uyku bastı, uyudu.

Devenin geride "Küşek" isimli bir yavrusu vardı. Ondan zorla ayrılmıştı. Aklı fikri hep ondaydı. Mecnun'un uyuduğunu fark edince, hemen yönünü çevirdi ve süratle yavrusuna doğru yol aldı, Küşek'in yanına vardı.

Mecnun uyandı ki gittiği yolu geri gelmiş. Tekrar yola çıktı, Leyla'ya tam kavuşacakken yine biraz dalıverdi.

Deve yavrusunun derdindeydi. Hemen yöünü çevirip yavrusuna koştu.

Mecnun, Küşek yüzünden bir türlü Leyla'sına kavuşamıyordu.

En sonunda deveyi terk etti, onu Küşek ile başbaşa bıraktı; Leyla'sına tek başına gitti...

Hak yolunda nefis deve yerindedir. Kul onunla Hakk'a yol alacaktır. Ancak onun gerideki arzu ve beklentileri yok edilemezse, gözü hep arkada kalır. İlk fırsatta soluğu orada alır.

Selam ve Dua ile...

ORHANCAN

Ordinaryus
ayrica Kendimize Bol Bol Dua Edelim....

bizleri Kötülüklere Sevketen ..emmare Olan Nefsimizi Kendimize Musahhar Eyle Diyelim...

**