Neden???

Enes

İhvan Forum Üye
peki dictatör kardeşim dün dündür bugün bugündür diyen iflah olmuşmudur...

meftun

Paylaşımcı
Diktator'un da dediği gibi o günün şartları onu gerektiriyordur, bugünün şartları bunu, bilemiyorum. Sİyasetçi olan ben değilim, O..

Enes

İhvan Forum Üye
:) güzel... ama diktatör sanırım onu kastetmedi...

S

SaLtan

Guest
akp düşüşe geçiyor.aradan 4 yıl geçti halkı tatmin edecek bi şey yapmadılar.akp eski anapın hali gibi,kardeşim esnaftan her ay yeni bir şeyler istenmezki,açıkçası ben soğumaya baişıyorum bu partiden.yok gıda muhendisi bulunduracakmışım,ziraat muhendisi bulunduracakmışım.parayı versinler işe alim.keşke erbaka dönemi devam etseydi.

Enes

İhvan Forum Üye
peki saltan neden erbakan devri???

mesela ben erbakan politikasını oldukça popülist bulmuşumdur hep... sadece laf ve kısa vadeli icraatler...

mesela akp nin hangi yönleri en büyük eksileri...

evet arkadaşlar katılım gösterirseniz güzel bir tablo çıkabilir ortaya...

D

DictatoR

Guest
Matrax cevap veriyorum.

O lafı söyleyen zat-ı şerefsiz güzel güzel yaşamaya devam etmekte. Çeşitli zamanlarda çeşitli laflar söylemekten çekinmemekte.

Bir kaç ay evvel genç bakış adlı tv programına çıkmıştı.

Herşeyi ben yaptım bu ülkede dedi. Ve eğer beni istemiyorsanız yaptığım herşeyi alırım gibisinden konuştu.

Bre gafil, bre ahmak şerefsiz, Lan sen bunları ne için yaptın it? diye birisi sormadı ki ah ah. Tel verselerdi tel ile katılacaktım.

Bunlar iflah olmaz.

Evet, var mı başka soru :O

S

SaLtan

Guest
popülüsitliği bir yana,erbakan kısacık döneminde bile,ekonomik dehasını kanıtlamış kendisine gerici diyen tüm liderleri bozmuştur.asgari ücret en çok onun hükümeti döneminde artmış,yüzde yüz zam verilmiştir.a,b yolunda hale gözle görünür bir ilerleme yokken,erbakan bir hamlede D8 birliğini kurmuş türkiyenin liderlik konumunu kanıtlamıştır.bankacılık sistemi onun döneminde normal bir kurum halini almıştır.yani türkiye halkının kanını emen bankacılığın ve faizciliğin çanağına çomak sokmuştur.akp bunu yapmıyor reel ekonomi diye diye bankaları baş tacı ediyor.
ilk defa havuz sistemi denilen bi sistem kurup devlete bağlı tüm kurumların paraların bi yerdeki birkmesini ve devlet kurumlarının biribirinden borç alabilmesini sağlamıştır.bu proje çok öenemli bir şey,hiç bir karı olmasa bile merkezileşmiş,dengeli bir para politikasının göstergesidir.
kişisel özelliklerini anlatmaya gerek varmı bilmiyorum ama bu ülkenin en zeki evladlarındadır.almanyaya iyi parayla tank projesi satmıştır.ilk organze sanayi bölgeleri onun fikiridir,ilk türk arabasını icad etmiştir.tc tarihinde kendi döneminin tek namaz kılan profudur,itü de gelmiş geçmiş en yüksek puanı alan kişidir.iş dünyasında olmadığı halde tobb un en genç seçilen,başkanlığını yapmıştır.
problem şu,eğer erbakan islamcı camiayi kendi ben merkezli yapısallığı içinde birleştirmeye çalışmayıp türkiye bazında liderliğe soyunabilseydi akp nin elde ettiği rüzgara çok önceden sahip olacak ve trkiyeyi belki de tahmin bile edilemeyecek mecralara götürecekti. ama olmadı. talihsiz çıkışlarda bulunarak kendi sonunu getirdi.

Enes

İhvan Forum Üye
peki konumuz bu değil ama saltan kardeşim erbakan neden hakettiği yerde değildir o zaman...

S

SaLtan

Guest
gelelim akp nin eksi ve artılarına.akp bu iktidarı çok kolay elde etmiştir.türk milletinin kokuşmuş siyasetine bir tepki olarak doğmuştur.buna ragmen kararlı mucadele gösterememektir.zamanda evrensel degerlere doğru yöneltebilecegi umudunu kısmen de olsa herkesin içinde yeşertme umudularıyla geldi.
tayyip erdoğanın vizyonunun bir köşesinde yatan niyet şu,nasıl olsa ben her gün yeni yasalar çıkarıyorum,dünyayı gezip bağlantılar kuruyorum kısa vadede bunlar gözükmesede uzun vadede semerelerini verecektir diyor.ama bizim hiç dışarı ile sorunumuz yokki.(ekonomik gelişmeler)ayrıca başbakan yenilikçi vizyonunu yansıtamıyor.onun başına gelebilecek en büyük problem parti içindeki kutuplaşmalar olacaktır.parti içinde görünmeyen ama dibi derin kutuplaşmalar var.koyu bir islamcı kesim var.ayrıca belediyecilik anlayışında akp geçmiş partilerin geleneksel anlayışını devam ettiriyor,bu durum baskınlığını daha da çok gösterecektiradam kayırma,torpille işe alım gibi.
bütün ilk başlardaki anlayış ve niyetlerini son şemdilli ve danıştay olayı nda olmadığı gibi kararlılıkla yürütebilselerdi özlediğimiz şeffa siyaset algılayaşı bütün halka zerkedilebilirdi.ama olmuyor hala umut var ama akp kendini netleştirmediği müddetçe umudlarımızı başka arayışlara yönlendirecek gibi.küresel sermaye desteğini bile büyük ölçüde kaybetti.ki iş dünyasını benide dahil en çok heycanlandıran olayların başı bu idi.akp nin anlayışı şu(başbakanın değil)biz ne yaparsak meşrudur çünkü bu meşruiyet bizzat millettin bizdan yana olan teveccühünden kaynaklanmaktadır.işte en çokta bu türden heycanlar,kibre götürmekte çalışma azmini daraltmaktadır.

S

SaLtan

Guest
maTRax' Alıntı:
peki konumuz bu değil ama saltan kardeşim erbakan neden hakettiği yerde değildir o zaman...
ya erbakan biraz ağzından çıkan lafları nereye gideceğini bilmeden konuşur,belki zekasının verdiği kibirden belki başarının verdiği aşırı heycandan böyle yapıyor.28 şubat darbesinden sonra görevinden alındı ve ömür boyu siyasetten men edildi biliyosun matrax.onun için istediği konumda değil,yasaklı yani..

Enes

İhvan Forum Üye
SaLtan' Alıntı:
ya erbakan biraz ağzından çıkan lafları nereye gideceğini bilmeden konuşur,belki zekasının verdiği kibirden belki başarının verdiği aşırı heycandan böyle yapıyor.28 şubat darbesinden sonra görevinden alındı ve ömür boyu siyasetten men edildi biliyosun matrax.onun için istediği konumda değil,yasaklı yani..

o kadarını biliyorum canıım...

siyasetçi = eşittir (yalanda olsa) lafının nereye gideceğini bilen kişi ise erbakan siyasetçi olamamıştır...

diyebilirmiyiz?

D

DictatoR

Guest
evet arkadaşlar, yeni bir oyun ile karşı karşıyayız. Dikkatli olun.

NSA türkiye sorumlusu matrax, nabzımızı ölçüyor :O

S

SaLtan

Guest
kesinlikle öyle,şunu diyebiliriz aslında erbakan bu ülkede iyi bir siyasetçi olamamıştır.iranda yaşasa daha kötü bir siyasetçi olur, almanayada olsa kesinlikle kurtarıcı siyasetcilerden olurdu.mesala demirelde sadece türkiyede,kısmen abd de iyi bir siyasetci olurdu.aradaki farkı anlayabiliyormusun,demirel 6 defa gitmi 7 defa gelmiş sekizinci defa zirveye oturmuş ve baba olarak kalmıtır,erbakan da o kadar gitmiş ama kalamıştır.

Enes

İhvan Forum Üye
yani erbakan gidiş o gidiş...

türkiyede hep bir erbakan gerçeği vardır buna ben de katılıyorum ama iyi bir siyasetçi olamayan kesinlikle iktidarda kalamaz...

bu benim kanaatim...

acaba diyorum erdoğan da demirele mi özeniyor... hani dictatör dün dündür bugün bugündür dedi ya... yani erdoğan yarın o söylediğimin üstünü çizin diyecekmidir? yani "iyi" bir siyasetçi olabilecekmidir...

eslem gül

Paylaşımcı
neden
insanlar dinden kaçıyor
neden
neden
neden
neden
neden
helal dairesi yetmiyor
neden yalan söylüyorlar
neden ahlaksızlık gibi hallere izin var