Neden suçladın, yargılayıp uzaklaştın!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yapmıştım, sessizliğin ahenginde farka koşan bir nefestim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne vakit ruhum inhisara abat olup, hıçkırıkları bir bir aralasa o vakit yanardım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimseye yük olmamak için azimle çabalar, nazarlarımı kaçırırdım, hiç anlamadın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Biran baktın, alaycı bir tebessümle yüreğime sancıyı bıraktın, kalbimi dağlamıştın[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi benim suçum, manaya mücerret olmak değildi korkum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabrın ilgasında, şekliyetten uzak bir vahada nasibin hicran sadasıyla yol alırdım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyi ne zaman düşünmeliyim ve içinden çıkılması müşkül düğümleri çözmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Buydu be sızım ve kanatin pervazlarında nefes nefese kaldığım hüzünlü adımlarım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen özlem duyardım, düşlerin kanatlarında ve sızılarımla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mis gibi kokan çiçeklerin şevki umutlarında, bin bir gayretle öten kuşlar figanıyla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne gücün vardı ve ne de farkı fark ettiren irfanım yanıbaşımdaydı, kalbim yalnızdı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sessizliğin derinliğinde beklediğim bir umut vardı, bazen ruhumu okşayan senaydı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bizim çocukluğumuz şımartılmaya hiç fırsat bırakmazdı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her nedense vakar ve kemaliyet sükutun vecdinde aranan bir sevdalı yar ve ardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İhsan için, faziletli olmak elbette ki ibratli bir seçim, nefsin terbiyesi edebi esindi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Adab-ı muaşeret bilinmezse ne büyük fakirlik ve nasipsizlik olarak dillenen farktı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Seni suçlamıyorum, sadece başımı önüme eğip ağırlaşıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Öncelikle dinlemeyi bilmek ve tahammül etmeyi becermek hal ehlinin işi olamaz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İnsansa eğer manasından yoksun kalamaz, nefsini telakkilerin hışmına bırakamaz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bedelsiz sızlanmak ve yakarmak bir kalp için deva olamaz, aşk haksız yaşanamaz[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​