Neden inandım, o an sözlerine kandım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İnanmalıydım, o vakit kalbi bir nazardın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ülfeti sunan cenahtın, edebi kuşanan candın, naiflik içinde soluyan bir heyecandın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Demek ki samimiyet bu kadar net ve halis bir ikametgahmış dedim ve sana yakınlaştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayetinde meramını anlayacaktım ve derd-i gamında yol alıp yoksa bir deva mı olacaktım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]An sahneleşerek vaktinde perdelerini açıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar merak yetisi varsa, zihnime ve sineme hucum ediyordu, fasıla başlıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ürkek bir tavır içindeydin, hayli çekingen biriydin, gözlerimden niyet-i asliyemi okuyordun[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Suallerle derinliğin ikliminde nefeslendirdin, mazi ve ati için fevkalade eminlik sunuyordun[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yavaş yavaş bir sığlığı iliklerimde yaşadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Oysa sen yılların hor ve hakir gördüğü nisaydın, imkanları ellerinden hoyratça alınandın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki nazdın, sazendenin hicranıydın, mızrabın dem bulduğu sedasıydın hala anlaşılmadın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi aklın ve vicdanın derd-i gamı, anlama muhtaç maslahatı dinmeyen sancı ve korkuları[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar suçlanırsan, o kadar masumsun sen[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Toprağın bereketi, başağın ağıdısın elhak bu hakikati sabırla ve kanaatle nefeslensen[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yüreğimde dinmeyen sızıyı aşk ve şevkin süruruyla görsen evet, suçlu olduğumu söylesen[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hukukun ne demek olduğunu sabır ilminde gösterip burukluğun acısını kalbim için dilesen[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İman akidedir, kalbi sesiyle ulvi bir tastiktir[/FONT]
“[FONT=Palatino Linotype, serif]La” derken, illallah'ı beyan ederken, zalimliğin ne demek olduğunu bilmek beyanıdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Safsata ve kandırmaca lafazanlığı onun lahzasında bulunmamaktır, aşk ki bir gül-i nihaldir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sevgi, muhabbetin sadakat ve vefanın feyzi esinidir, aldatan bizzat sahtekarlar kimin eridir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]