Azerbaycan Karabağı 30 yıldır alamıyor. Neden Acaba !

kebîkec

İhvan Forum Üye
10 milyonluk Azerbaycan 3 milyonluk Ermenistan dan 30 yıldır Karabaği geri alamıyor. Aslında tersi bile olsa iman gücüyle yürüyen bir ordunun Ermenistanın tozunu atması lazim. Acaba Azerbaycanda dini hayat nasıl. Ramazanda oruç tutan beş vakit namaz kılan ( 3 vakite de fit olurum ) kişi sayısı genel nüfusun kaçta kaçı ?

Öbür mesele de biz ne yapacağız. Doğudan Ermenistan mi yanasalim batıdan Yunanistana mi ? Bana kalsa Suriye üzerinden Kudüsü tercih ederim ama o kadar günahsız miyiz?

Allah insanı iddiasından yakalarmış. Bekleyip görelim. Zaten en iyi yaptığımız bu değil mi ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Batman, Muş ve Karabağ . Bir yanın Azeri bir yanın kürt ama Malatyalisin?

Türkiyede Karabağ diye bir ilçe olabilir mi acaba ?

spesifik

آزادی قید و بند
Yok dediğiniz gibi
Azerbaycanda akrabalarım var
Ananem de Basralı aslında yani Arap
tam bi melezim =)))
kütüğe göre Malatya ama doğma büyüme angaralıyık =P

Cenan

Ordinaryus
"Ey iman edenler! Eğer siz Allah'ın dinine yardım ederseniz Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit tutar." (Muhammed-7)

"Ve onların sözleri: "Rabbimiz, bizim günahlarımızı mağfiret et ve işimizdeki israfımızı (aşırılığımızı) bağışla. Ve ayaklarımızı sabit tut ve kâfirler kavmine karşı bize yardım et." demekten başka birşey olmadı. (Ali İmran-147)

Yorumu size bırakıyorum.

Bize gelecek olursak; İlk ayetin neresindeyiz?

Tr den bakınca ümitvar olmak istiyoruz lakin dışarıdan bakınca, ümitvariz. Çünkü İslam alemi bize inanıyor, güveniyor. İçimizdekiler kabul etmesede başkanımız önderliğinde devletimiz lider devlet olarak görülüyor. Türküm dediğimizde gözyaşı döken, Türküm dediğimizde "Erdoğan" diyerek gözyaşı döken dedeler, gençler, genç kızlar var. Türkiye'yi dünyanın dört bir tarafından takip ediyorlar. "Bizim ümidimiz sizlersiniz" diyen bir İslam toplumu var.

Kabul etsekte etmesekte gerçek bu. Şahidiz.
Allah'ın (c.c) yardımını bekliyoruz.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Yok dediğiniz gibi
Azerbaycanda akrabalarım var
Ananem de Basralı aslında yani Arap
tam bi melezim =)))
kütüğe göre Malatya ama doğma büyüme angaralıyık =P

Ne olduğu belli değil.

Matthew-Horne-Is-Disappointed-Reaction-Gif.gif

spesifik

آزادی قید و بند
Ne olduğu belli değil.

Matthew-Horne-Is-Disappointed-Reaction-Gif.gif
Eba ben de olmasam karantina da vakit geçmez
he valla =)
yahu soyumun şeceresini biliyorum
bilmeyen yığınla insan var
30 küsür yıldır başkentteyim
ama damarlarımda atalarımın kanı mevcut ruhuma da işlenmiş
severim karmaşayı biliyorsun =P

kebîkec

İhvan Forum Üye
An itibarıyla Azerbaycan ordusunun tüm hat boyunca hücuma geçtiği ve işgal altındaki topraklarını Azad etmek için hava destekli adımlar attığı haberleri geliyor. Allah ezanların ugulrusunda zaferler nasip etsin inşallah.

ihvanistanbul

AkhenAton
Dışişleri Bakanlığı: Türkiye'nin Azerbaycan'a desteği tamdır, Azerbaycan nasıl isterse o şekilde yanında olacağız

ihvanistanbul

AkhenAton
Pakistan: Kardeş ülke Azerbaycan'ın yanında ve meşru müdafaa hakkını destekliyoruz. Azerbaycan’ın Nagorno-Karabağ’a ilişkin, oybirliğiyle kabul edilen birkaç BM Güvenlik Konseyi kararına uygun tutumunu destekliyoruz.
Ministry of Foreign Affairs Pakistan

ihvanistanbul

AkhenAton
10 milyonluk Azerbaycan 3 milyonluk Ermenistan dan 30 yıldır Karabaği geri alamıyor. Aslında tersi bile olsa iman gücüyle yürüyen bir ordunun Ermenistanın tozunu atması lazim. Acaba Azerbaycanda dini hayat nasıl. Ramazanda oruç tutan beş vakit namaz kılan ( 3 vakite de fit olurum ) kişi sayısı genel nüfusun kaçta kaçı ?

Öbür mesele de biz ne yapacağız. Doğudan Ermenistan mi yanasalim batıdan Yunanistana mi ? Bana kalsa Suriye üzerinden Kudüsü tercih ederim ama o kadar günahsız miyiz?

Allah insanı iddiasından yakalarmış. Bekleyip görelim. Zaten en iyi yaptığımız bu değil mi ?
Amerika 5 vakite 5 daha kattığı için mi böyle? yada ne bileyim kraliçe elizabet oruçtan kafasını kaldıramıyordur?
zamanında napolyonun dediği gibi: "Tanrı en iyi topçu birliğinin yanındadır." Biz işimizi yapmıyoruz. üstümüze düşenden kaçınıyoruz. hükümetimiz yapmıyor, milletimiz yapmıyor, esnaf yapmıyor, memur yapmıyor kimse üstüne düşeni yapmıyor ama her konuda zafer bekliyoruz. kimse islamı yaşamıyor ama herkes firdevsi alayı bekliyor.

kebîkec

İhvan Forum Üye
3248

Çember daralsa ve Emel Sayın şarkıyı güncellese yalnız benim için bak mavi mavi. :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
İran yine çuvalladı. Eskiden beri Ermenistana daha yakın duran İran aynı tavrı sürdürüyor. Kendi içinde yaşayan yaklaşık 30 milyon Azeri yi elinden kaçırmamak adına yine dini rafa koyarak hareket etmekte. Rusyaya koridor acarak ulasmak adina masum insanlarin olmasine sebep oluyor. Suriyede işlediği cinayetlerin benzerlerini islemeye dolaylı yoldan devam ediyor. İnşallah Yunanistan engelini aşıp bakanlarla kavuşuruz. İnşallah İranı aşıp Asyayla kavuşuruz. İnşallah Suriyeli aşıp Kudüsle kavuşuruz. ... Allah her şeye kadir.