Necmettin Erbakan'ın Bilinmeyen Sırrı!

|SEÇKiN|

Profesör
Siyasi lider Necmettin Erbakan'ın bilinmeyen sırrı...İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olan Erbakan, kırılması zor bir rekora imza attığı yıllar sonra ortaya çıktı...
7_derya-normal.jpg
Siyasi lider Necmettin Erbakan’ın bilinmeyen bir yönü ise gelmiş geçmiş en yüksek not alan öğrenci oluşudur... İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Erbakan, 5 sene olan okulu 3,96 ortalama ile 3,5 senede bitirmiş ve makina fakültesinin mezuniyet rekorunu elinde bulunduran tek öğrenci ünvanına sahip oluşudur… 1948 yılında fakülteden mezun olan Necmettin Erbakan’ın o günden bugüne rekorunu kıran bir öğrenci dahi çıkmamış…Hatta o yıllarda Erbakan'a arkadaşları çok çalışkan ve başarılı olduğu için 'Derya' ismini takmışlar...

1948 yılında fakülteden mezun olan Erbakan, aynı fakültede asistanlığa başladı. Almanya'nın Aachen Tecnische Hochshcule'de doktorasını yaptı. Aachen Teknik Üniversitesi Motorlar ve Termo Dinamik Kürsüsü'nde bir buçuk yıl kalıp bu süre içinde üç tez hazırladı. Bunlardan biri doçentlik tezi idi. Bu tezlerden biri de dizel motorlarda püskürtülen yakıtın tutuşmasının matematiksel anlatımını yaptığı tez idi. Bu tez Almanya'daki bilim camiasında geniş yankılar yaptı. Bunun üzerine Almanya'nın sanayi devi Deutz Motor Fabrikası'na çağırıldı ve Leopard tankları konusunda araştırma başmühendisi olarak görev yaptı…

Bu görevinde de üstün başarı gösteren Erbakan'a Alman yetkililer maaşını artırma teklifinde bulundular. Ancak vatan hasretiyle yanıp tutuşan Erbakan, bu teklifi elinin tersiyle itip ükesine döndü….Eğer ki siyaset yerine bilim adamı olmayı tercih etseydi şu an Türkiye dünya devleri ile yarışır durumda olacaktı...

Kaynak: haber365 / Özlem UÇAR

|SEÇKiN|

Profesör
şu son cümlede yazarın kastini anlayamadım doğrusu. almanya ile türkiyeyi mi karıştırdı ne?!

türkü

Kıdemli Üye
arkadaşlarının çok çalışkan oldugu için kendisine "kuş" dediklerini kendi agzından dinlemiştim.. iri yarı oldugu için "yarım dünya" dediklerini de okumuştum. ama görülüyor ki biraz daha geliştirip "derya" yapmışlar. derlerdi, demişler işte:)

|SEÇKiN|

Profesör
iri yarı olanlara "yarım dünya" denilmesi normal... de, kuş ve derya dendiğini yeni duyuyorum!
halbuki bizim ülkede çok çalışkan kişilere -muhterem hocamızı tenzih ederek söylüyorum- bilirsiniz, 'inek' derler!
şu kadar var ki, hocamızın bu büyük başarılarından bir müslüman olarak büyük gurur duyduğumu itiraf etmeliyim...
uzun yıllar önceydi... uğur dündar, "işte hayatım" diye bir program yapıyordu. ünlü kişileri doğumundan o güne kadar ki bütün hayatlarını, başarılarını en ince detaylarına kadar bir belgesel gibi hazırlıyor, o kişinin hayatta çok sevdiği, ama çoğu uzun zamandır uzak kalmış dost ve arkadaşlarını sürpriz olarak stüdyoya getirerek o kişi hakkında konuşturuyor, adeta mesrur ediyordu, konuğunu da sevenlerini de...
işte sevgili erbakan hocamız bu programın konuğu olmuştu, her nasılsa... (yanlış anlaşılmasın, hocayı layık bulmadığımdan değil, onlar bir müslümanı böyle bir programla onore etmeyi öyle kolay yapmazlardı)
derken, hocamızın hayatı, başarıları anlatılırken, sürpriz konuk olarak almanyadaki çalıştığı iş yerinde kendi konumunda olan bir bilimadamı olan arkadaşı çıkarıldı. o da bir makine profesörü idi. ve hocayla eş zamanlı olarak doçentliğe yükselmiş, hocamızla aynı projede çalışmış biriydi. adını hatırlamıyorum maalesef. ve biz onun hocamız hakkında güzel şeyler söyleyeceğini umarken bizi şoke eden şu sözleri söyledi:

"makine üzerine sizin gibi bir bilim adamı dünyaya zor gelir kardeşim. ama yazık ettiniz kendinize! sizin siyasette ne işiniz olabilir, neden mesleğinizi bıraktınız hala anlamış değilim!"

o gün o adama çok kızmıştım, ama yıllar geçtikçe hak vermeye başladım...

ibrahimi

Has Uşak
Allah razı olsun İslam dünyası için önemli bir insan Erbakan.

Eğer ki siyaset yerine bilim adamı olmayı tercih etseydi şu an Türkiye dünya devleri ile yarışır durumda olacaktı...

bu kısma ise katılıyorum ama devrim arabalarının da akıbeti belli.

serhen

Asistan
Eğer ki siyaset yerine bilim adamı olmayı tercih etseydi şu an Türkiye dünya devleri ile yarışır durumda olacaktı...

Yazarın bu sözüne malesef katılamıyorum,Erbakan siyasete girmeseydi, KKKTC diye bir yer olmazdı, Büyük İsrail kurulurdu,imamhatip liseleri,ilahiyat faküteleri,islam ensitüleri,Kuran Kursları olmazdı,Bosna hersek diye bir ülke olmazdı,daha çok şey sayarım, ne bilim işte İslam adına,hizmet adına bu ülkede ne yapılmışsa çoğunda Necmettin Erbakan'ın ve milligörüşün muhakkak imzası var.

Mahpeyker

Kıdemli Üye

evet nadir görülen bir özelliğe sahip Erbakan
maalesef bitirdiler adamı
ve bu son kısma bende katılmıyorum çünkü Türkiye'nin onun gibi iyi müslüman
liderlere ihtiyacı her zamankinden daha çok
öyle göstermece müslüman değil de has müslüman
partinin bölünmesi de hiç iyi olmadı
Mevlam hayırlısını versin ve onlardan razı olsun inşAllah

|SEÇKiN|

Profesör
Yazarın bu sözüne malesef katılamıyorum,Erbakan siyasete girmeseydi, KKKTC diye bir yer olmazdı, Büyük İsrail kurulurdu,imamhatip liseleri,ilahiyat faküteleri,islam ensitüleri,Kuran Kursları olmazdı,Bosna hersek diye bir ülke olmazdı,daha çok şey sayarım, ne bilim işte İslam adına,hizmet adına bu ülkede ne yapılmışsa çoğunda Necmettin Erbakan'ın ve milligörüşün muhakkak imzası var.

serhen muhterem, sizin görüşlerinize katılamıyorum abim. bu dediklerinizin gerçekleşmesinde elbet erbakan hocanın büyük katkıları olmuştur, ama bu kadar abartılı değil. KKTC diyorsun, benim için bir önemi yok, cehennemin dibine kadar yolu var. ha rum kesimi, ha türk kesimi, fark ne? camilerin ahır yapıldığı, bir kur'an kursunda üç çocuk okuyor diye basılan, yıkılıp tarumar edilmeye çalışılan, rejim meselesi haline getirilen fuhuş ve kumar merkezi bir cehennem yurdundan bana ne? kaldı ki, korkmayın, bizim ergenekoncu hainlerin orda evleri, villaları var... vatan ve millet için değil de, menfaatleri icabı zaten korurlardı orayı, emirlerindeki ordu vasıtasıyla... hiç merak etmeyin siz. ve size çok şaşıracağınız bişey daha söyleyim, kur'an kursları ve imam-hatipler açma konusunda şu islâmköylü ibn-i sebe (anladınız siz onu!) erbakan hocadan daha çok imzaya sahiptir. yanlış anlamayın, o bunları Allah rızası için yapmadı elbet, siyasi rant ve oy hesapları ile yaptı. ama yaptı! onun eğrisini cenab-ı hak doğruya tebdil eyledi ayrı konu!

ummuhan

Kıdemli Üye
Bu bir sır değil ki Necmettin Erbakan ile ilgili bu bilgiyi taaa lise çağlarımdan (Tevellüt kaç diye sormaca yok ama....) bilirim ben mesela :)

Tevellüt kaç diye sormaca yok ama....

Ve yazıya yorumuma gelince ha siyaset ha bilim fark etmez seçtiği her alanda benzeri durum olurdu....buna şahsından kaynaklanıyor da denebilir... Cenab-ı Hakk ın takdiri de denebilir herkesin bakış ve görüşüne göre.......

serhen

Asistan
@|SeYYaH| kardeş KKTC da bugünlerde yaşanan rezillikler konusunda haklısınız fakat bu rezilliğin Erbakan Hocayla bir alakası yokki,orda bir katliam yaşanıyordu,bunun durdurulması gerekiyordu,durdruldu ,aynı rezillikler ülkemizde de yaşanıyor,ülkemizi de cehennemin dibine mi gönderelim,nurlu islamkoylu hakkında söyledikleriniz doğru :)

GENCAKINCI

Profesör
[video=dailymotion;xdyai3]http://www.dailymotion.com/video/xdyai3_mylly-goruyun-arabasi_shortfilms[/video]

bakış

Kıdemli Üye
serhen muhterem, sizin görüşlerinize katılamıyorum abim. bu dediklerinizin gerçekleşmesinde elbet erbakan hocanın büyük katkıları olmuştur, ama bu kadar abartılı değil. KKTC diyorsun, benim için bir önemi yok, cehennemin dibine kadar yolu var. ha rum kesimi, ha türk kesimi, fark ne? camilerin ahır yapıldığı, bir kur'an kursunda üç çocuk okuyor diye basılan, yıkılıp tarumar edilmeye çalışılan, rejim meselesi haline getirilen fuhuş ve kumar merkezi bir cehennem yurdundan bana ne? kaldı ki, korkmayın, bizim ergenekoncu hainlerin orda evleri, villaları var... vatan ve millet için değil de, menfaatleri icabı zaten korurlardı orayı, emirlerindeki ordu vasıtasıyla... hiç merak etmeyin siz. ve size çok şaşıracağınız bişey daha söyleyim, kur'an kursları ve imam-hatipler açma konusunda şu islâmköylü ibn-i sebe (anladınız siz onu!) erbakan hocadan daha çok imzaya sahiptir. yanlış anlamayın, o bunları Allah rızası için yapmadı elbet, siyasi rant ve oy hesapları ile yaptı. ama yaptı! onun eğrisini cenab-ı hak doğruya tebdil eyledi ayrı konu!

kktc hakkındaki görüşlerin tam bir facia kardeşim...
istersen gel beraber ülkedeki tüm günahkar yerleri düşmana verelim.

Ya dur bi almaya gelsinler..siz hemen düşmana verdiniz kıbrısı