Ne zaman aşkına kansam, firkatinle yansam!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden gönül biçarelik yaşıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Melal susuyor, gözler akıyor, kalbim ıstıraba ram oluyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nereye baksam içim burkuluyor, nefesim sinemde açan hüzne refakatçi duruyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hasret ki neler anlatıyor, ibret sayfaları bir bir önümde açılıyor, hicran-i aşk sökün ediyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gel dedim, gelmedin çekip gittin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin hüzün ile manayı azleden mazeretlerini nefesin ilzamında bıkmadan hasrettin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Peki, dedim, boynumu büktüm, gözlerimi gizleyip yaşları sinemde derleyip havale ettim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ömür telakkisinden vazgeçtim, ruhumun figanını bir ömür dinledim, sukut ile ah ettim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yedim, ne içtim sabırla aşka eriştim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O vakit nefsim hangi badeyi zerketmişse nefesime, secdenin şadında kendimden geçtim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir bilsen ne kadar habersizmişim, nasıl zanlar içinde vakti berduş vaziyette harap etmişim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hak hukuk neymiş kalbin lisanıyla hıfzettim, emanet denen ne varsa ruhumla vecde girdim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl bir halden, kalbi nezakete geçtim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Edebi dile gelen taraneler zikriyle talim etmiştim, irfan ve idraki vaktiyle önemsememiştim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne denli sefil ve fakirlik içinde nefesimi hoyratça tüketmiştim, aşkın narı neymiş öğrendim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül lahzasında ki ummanı kitabı celilin dilegelen farkıyla ruhun derinliklerinde hissettim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Halime sudur eden ne kadar şekliyet ve takiye varsa ar ettim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi tasuddukun vecdinde eriyip, inayetin ecri ve muhayyelesinde vuzuha erişmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ömür denen atlası hakkıyla şehretmeliydim, kalbimi, ruhi derinliğin aşkına hasretmeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vaktin ve an'ın sadrına nefesimin ne kadar muhtaç olduğunu bilerek, iradeden geçmeliydim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

cicek demeti

Sükut
Nasıl bir halden, kalbi nezakete geçtim
Edebi dile gelen taraneler zikriyle talim etmiştim, irfan ve idraki vaktiyle önemsememiştim
Ne denli sefil ve fakirlik içinde nefesimi hoyratça tüketmiştim, aşkın narı neymiş öğrendim
Gönül lahzasında ki ummanı kitabı celilin dilegelen farkıyla ruhun derinliklerinde hissettim

Yureginize saglik tesekkurlerimi sunarim...
100ep0.gif

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Bilakis ben teşekkürler ediyor ve selam eğliyorum...
Hayretiniz ve hamiyetli vecdiniz bitmesin diliyorum...Sevgilerimle kardeşim...