ne yapsın cubbeli garibim ?dersaneci samanyolcu oldu..

Ahter

Kıdemli Üye

Sana göre alim nedir? Alim olmanın şartlarını say. Anladığım kadarıyla kavram kargaşası içindesin. Sakın bana ''hadis inkar etmesi gerek, yeni bir yorum getirmesi gerek'' tarzı safsatalar söyleme..

Burada alim tartışması yapmıyoruz!!Mugalata yapma...Cübbelide sıradan bir molla demiştim..Yani sıradan bir alim..Molla nın hangi manada olduğunu açıklamak gereksizdir..Cübbelinin tartışmasız büyük bir alim olduğu' safsatasını nerden aldın..? Sorum bu???Tabiiki cevabın yok.Biliyorum..Burdan herhalde dersini aldın..Boyundan büyük laflar etme, altında kalırsın..Bu söz herkes için geçerlii

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Burada alim tartışması yapmıyoruz!!Mugalata yapma...Cübbelide sıradan bir molla demiştim..Yani sıradan bir alim..Molla nın hangi manada olduğunu açıklamak gereksizdir..Cübbelinin tartışmasız büyük bir alim olduğu' safsatasını nerden aldın..? Sorum bu???Tabiiki cevabın yok.Biliyorum..Burdan herhalde dersini aldın..Boyundan büyük laflar etme, altında kalırsın..Bu söz herkes için geçerlii
Tepeden tırnağa ön yargı kokuyorsun git arın da gel..

RssCip

Üye
evet şeytanda alimdi fakat Allaha karşı geldi kibirlendi iblis oldu kafirlerin öncüsü oldu

Ama kıyas ettiğin kişi Ehli sünnet Alimi Cübbeli Ahmet Hocadır.Şeytan ve Müslümanı kıyas etme Son nefesde kimsenin nasıl gideceği belli değil ama bunu Allah bilir. Allah son nefesde hepimize iman nasip etsin ehli sünnet yolundan ayırmasın (amin!)
Hadis-i şerifde Alimler peygamberlerin varisleridir buyruluyor Cübbeli hocamıza ihanet edenler elbet cezasını Allah-u Te'aladan bulacaklardır Cübbeli hocamızın yanında bulunan 10 senedir hizmet eden bir hain tarafından tuzak kurulmuşdur.
Ama hocamız sonunda hapisden kurtuldu ve ümmete hizmet etmeye devam ediyor.O zor zamanlarda askerler polisler kapılarda beklerken az vaaz lar verip halkı bilgilendirmedi sizin gibi klavye başında oturmadı. Ehli sünnete saldıranlara Reddiyeler yazdı diyologculara reformistlere kaderi inkar edenlere vahhabilere şii görüşlü olanlara sapık hocalarla uğraşdı durdu ve aynı zamanda insanları ehli sünnet yoluna davet etti en sonunda ne oldu hain bir tuzak kuruldu ve cahiller hemen hocayı karaladı ama ona güvenenler onun bu hizmetlerini görenler ona sahip çıktı siz nekadar karalarsanız karalayın O ehli sünnet alimidir ve İlmi ise bayağı kuvvetlidir Ve Efendi hazretlerine son derece bağlıdır.
Cübbeli hoca efendiyi severim sayarım çok dinlemişliğim var özellikle TV kurulmadan önceki sohbetleri hayli feyizli idi en eski sohbetleri daha bir ateşli hararetli idi insanın kanını harekete geçiriyordu. TV kuruldu eski feyz bereket kalmadı artık dinleyemiyorum eskisi kadar sarmıyor ilmine bir şey demiyorum veya hocalığına veya çalışmalarına. Bir de yakınındaki tarafından sıkıntıya uğrayacağını kendisine Şeyh Nazım Kıbrisi Hz. leri işaret etmiş şu vidyoda ne yazık ki kalbi temiz saf hocam anlayamamış (bende safım:) (bkz:
)...
Şunu da not düşeyim;Cübbeli hocanın ilmi derindir, ilmi ledün sahibidir Mahmud Efendi hz. lerinin söylediği ve işaret ettiği üzere; yalnız şu var ki Cübbeli Hoca Efendi son dönemlerde artan bazı hataları yanlışları sonucunda tarikatın dışına itilmiştir; Camia içerisinde Şeriat alanında hizmet etmektedir. Zaten önceden beri de söylerdi Efendi Hz. leri nin vekili değilim halifesi değilim tarikat işleri gibi özel işlere beni karıştırmaz derdi. Artık Cübbeli Hoca' nın efendi hz. leri ile yakın fotoğrafını vidyosunu göremiyoruz buraya da dikkat çekerim. Marifet derneği yüzünden, Muhammed Keskin Hoca' dan dolayı demesin kimse çünkü ne gerekiyor ne emrediliyorsa ellerinden geleni yapıyorlar. Ben Muhammed Keskin Hocayı sert sürekli şüpheci bakışlarından dolayı sevmezdim, halbu ki o Mahmud Efendi Hz. lerine onu kullanmak veya benzer suistimaller yapmak isteyenlere karşı sürekli o tür de bakışlar sergiliyormuş bunu aldığım bir manevi işaret üzere anladım, yoksa hala kendisine karşı kalbim soğuk olacaktı. Mahmud Efendi Hz'leri Muhammed Keskin Hocaya boşuna dememiş sen yanımdan ayrılma diye... Zamanında Şeyh Bedreddin kendisi çok temiz ve iyi birisi olduğu halde çevresini çıkarcı menfaatçi insanların kuşatması ve Şeyh Bedreddini kullanmaları sonucu büyük suistimaller olmuştur ( Bkz:
)...

Mürşidi Kamil dışındakilere (mürid,hoca,vekil) fazla bağlanmak sıkıntı doğurmakla birlikte meydana gelen hataları insan göremez olmaktadır. Bazı şeylerde söylenmez; sözüm bu kadar.

Not: Alimlerin eti zehirlidir.

Bir çok hayatta olmayan ve yaşayan veliden istifade etmiş birisi olarak yazıyorum; amacım kimseyi kötülemek değil.

Son düzenleme:

RssCip

Üye
Bknz:

Hapishane mektuplarında Hızır A.S. ile ilgili geçen bir rüyasında da ilmi ledünden nasipdar olduğuna delalet bir rüya vardı şimdilik bulamadım o kısmı. Yalnız ilmi ledün sahibi demem direk Hızır A.s. Hz. lerindeki ilmin aynısı demek olmamakla birlikte ilmi ledün derece derecedir.

Özetle ilim ehlidir kendisi diyeyim.

Not: İlim ehli demek hatasız demek değildir; hataları var demek muteber değil demek değildir;sonuçta insanız hepimizde.Allah hepimizi düşmekten caymaktan muhafaza eylesin. Allah ilminden istifade etmeyi nasip etsin. Mahmud Efendi Hazretleri herkes benim ilmimden kaşıkla aldı Ahmet kepçe ile aldı demiştir.

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Efendi hazretlerimizden duymadığım yahut kitaplarında geçmeyen yahut güvenilir şahısların iletmediği hiçbir beyana inanmam.

Saygılar hayırlı geceler

RssCip

Üye
@ihvanistanbul Ruhul Furkan tefsiri Mahmud Efendi Haz. adına Cübbeli Ahmet Hoca Efendi' nin başkanlığında bir heyet ile yazılıyor bu husus ilmi konuda Cübbeli hocanın ne derecede olduğunu gösterir diye düşünüyorum. Mahmud Efendi Hz. kontrol dâhi etmiyor düşün...

Hapishane sürecinde tefsir yazımı için başkası yok mu diyenler olmuş, ama dedikleri ile kalmışlar :D. Bilmem anlatabildim mi?