ne yapsın cubbeli garibim ?dersaneci samanyolcu oldu..

zebih

Kıdemli Üye
Çok belli oluyor zaten yazılarından

Bağlı olduğu kapıya bir köpek sadakatinde bağlı olduğunu kast ederek "köpeğiyim" yazan bir sufiye, "başka tabir kullanın, tamam sadakatinizi ifade için söylüyorunuz, lakin kendinizi bir hayvana benzetmeyin, insan şahsiyet sahibidir. Rehberiniz de siz insan olduğunuz için size kıymet veriyor" anlamındaki sözlerin cenabınızdan da anlaşıldığını biliyorum. İşine geldiği gibi tefsir etme kabiliyetini de...

Hocanız yanlış yaptı manifesto.

Ne dersen de.

zebih

Kıdemli Üye
Bu video bedduadan öncesine ait. İçeriden çıktıktan kısa bir dönem sonra çekildi.

Cübbeli'nin elini kolunu bağlayan başka bir video olamazmı? (Sadece soruyorum!) Piyasaya sunulan kasetten ibaret olsaydı hoca ver yansın ederdi. Buraları hiç düşünen yok. Bu kıskaç altında Cübbeli'den Fethullah Gülen ve cemaatine karşı tek bir laf beklemeyin arkadaşlar.

Cübbeli ne yapmış olursa olsun, hiçbir yaptığı onun ayıbı ile ona tehdit ve şantajda bulunanın yaptığından daha alçakça olamaz.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Cübbeli ne yapmış olursa olsun, hiçbir yaptığı onun ayıbı ile ona tehdit ve şantajda bulunanın yaptığından daha alçakça olamaz.
Muhakkak. Onu izaha gerek duymadım zaten. Okyanus ötesinin hükmü biçildi zaten. O umuyor ki; İttihat ve Terakki'nin yaptığının tersini yaparak yeni bir Türkiye kurmak. Oluşacak kaos ve toprak kaybına razıdır şu an kendisi. Bütün bunları bilmediğimizi sanıyor. Lakin hesaba katmadığı bir şey var. Kendisinin Muradullah hissiyatı sıfırdır. Hatta sıfırın da altında. Hakikat mahkemelerinde biçilen hükümleri keşiften acizdir. Zira Kamil bir Mürşit terbiyesi almamıştır. Yakında gözleri kör olur.

hirahos

Kıdemli Üye
Cübbeli, masum değildir. Günah işleyebilir. Hatta büyük günah da işleyebilir. Ben de işleyebilirim. Herkes işleyebilir. Allah muhafaza buyursun.

Cübbeli, kim ne derse desin çoğunu cebinden çıkaracak ilme sahiptir ve ilmi yaymaktadır.

Allah Tealanın eğer varsa gizlediğini, bir takım kayıtlarla ortalığa dökenler ve bunu şantaj aracı kılanların ise ne ilmi var, ne şerefi.. Günahları Cübbelinin değil, kendilerinin boynundadır. Allah'tan korkan düşünsün.

Bunu diline dolayanların payı da yapanlar gibidir.

Ya bir de aslı yoksa, iftira atılıyorsa, Cübbeli hoca mizanda size çok müteşekkir olacak... :)

Serare

Profesör
Cübbeli, kim ne derse desin çoğunu cebinden çıkaracak ilme sahiptir ve ilmi yaymaktadır.
Şeytan da herkesi cebinden çıkarabilecek ilme sahip(di) öyle değil mi?

Mesele kaset meselesi değil. Onunla bununla düşüp kalkması da değil. Elinden, dilinden emin olunamaması. Bu bu kadar açıkken sizin hala ilminden bahsediyor olmanız enteresan. Müslüman kimdir? Elinden ve dilinden emin olunan değil mi yoksa?

Bu zatın attıkları pardon anlattıkları (yalanları, dolanları) bu kadar ortalıkta iken hala ilminden bahsediyor olmanız enteresan. İlim nedir?

Kendini bilmek değil mi yoksa?

Havas

Kısıtlı Erişim
cübbeli hocanin iki büyük sorunu var

uçkur bağlamada proplemeleri var..

para konusunda çok hassas..

ilmiliğine gelince boş ilmimler uzmanı.İnsanlar nedense fotoroman okumayı çok severken klasik roman okumayı hiç sevmez sıkıcı bulur.işte cubbeli böyle fotoromancı,menkıbeci,gönül okşayıcı eğlendirici değeri yuksek. ,,ilimiliği neredeyse sıfır vaazlar veriyor.

kaset olayı montaj değil.kendisi yalanlayamadı..

ikinci kasedi varmı? bir insan atıp tuttuğu he daim eleştirdiği kanala neden çıkar?

ya kaseti vardır?

yada nefsinin red edemeyeceği yuklu para almıştır.

yada allah adına hizmet için gitmiştir...

elimde delil yok, olasılıkları böyle bırakıyorum..bu tip hocalarda gönderilmelidir.silinmelidir.

Şeytan da herkesi cebinden çıkarabilecek ilme sahip(di) öyle değil mi?

Mesele kaset meselesi değil. Onunla bununla düşüp kalkması da değil. Elinden, dilinden emin olunamaması. Bu bu kadar açıkken sizin hala ilminden bahsediyor olmanız enteresan. Müslüman kimdir? Elinden ve dilinden emin olunan değil mi yoksa?

Bu zatın attıkları pardon anlattıkları (yalanları, dolanları) bu kadar ortalıkta iken hala ilminden bahsediyor olmanız enteresan. İlim nedir?

Kendini bilmek değil mi yoksa?

evet şeytanda alimdi fakat Allaha karşı geldi kibirlendi iblis oldu kafirlerin öncüsü oldu

Ama kıyas ettiğin kişi Ehli sünnet Alimi Cübbeli Ahmet Hocadır.Şeytan ve Müslümanı kıyas etme Son nefesde kimsenin nasıl gideceği belli değil ama bunu Allah bilir. Allah son nefesde hepimize iman nasip etsin ehli sünnet yolundan ayırmasın (amin!)
Hadis-i şerifde Alimler peygamberlerin varisleridir buyruluyor Cübbeli hocamıza ihanet edenler elbet cezasını Allah-u Te'aladan bulacaklardır Cübbeli hocamızın yanında bulunan 10 senedir hizmet eden bir hain tarafından tuzak kurulmuşdur.
Ama hocamız sonunda hapisden kurtuldu ve ümmete hizmet etmeye devam ediyor.O zor zamanlarda askerler polisler kapılarda beklerken az vaaz lar verip halkı bilgilendirmedi sizin gibi klavye başında oturmadı. Ehli sünnete saldıranlara Reddiyeler yazdı diyologculara reformistlere kaderi inkar edenlere vahhabilere şii görüşlü olanlara sapık hocalarla uğraşdı durdu ve aynı zamanda insanları ehli sünnet yoluna davet etti en sonunda ne oldu hain bir tuzak kuruldu ve cahiller hemen hocayı karaladı ama ona güvenenler onun bu hizmetlerini görenler ona sahip çıktı siz nekadar karalarsanız karalayın O ehli sünnet alimidir ve İlmi ise bayağı kuvvetlidir Ve Efendi hazretlerine son derece bağlıdır.

ihvanistanbul

AkhenAton
evet şeytanda alimdi fakat Allaha karşı geldi kibirlendi iblis oldu kafirlerin öncüsü oldu

Ama kıyas ettiğin kişi Ehli sünnet Alimi Cübbeli Ahmet Hocadır.Şeytan ve Müslümanı kıyas etme Son nefesde kimsenin nasıl gideceği belli değil ama bunu Allah bilir. Allah son nefesde hepimize iman nasip etsin ehli sünnet yolundan ayırmasın (amin!)
Hadis-i şerifde Alimler peygamberlerin varisleridir buyruluyor Cübbeli hocamıza ihanet edenler elbet cezasını Allah-u Te'aladan bulacaklardır Cübbeli hocamızın yanında bulunan 10 senedir hizmet eden bir hain tarafından tuzak kurulmuşdur.
Ama hocamız sonunda hapisden kurtuldu ve ümmete hizmet etmeye devam ediyor.O zor zamanlarda askerler polisler kapılarda beklerken az vaaz lar verip halkı bilgilendirmedi sizin gibi klavye başında oturmadı. Ehli sünnete saldıranlara Reddiyeler yazdı diyologculara reformistlere kaderi inkar edenlere vahhabilere şii görüşlü olanlara sapık hocalarla uğraşdı durdu ve aynı zamanda insanları ehli sünnet yoluna davet etti en sonunda ne oldu hain bir tuzak kuruldu ve cahiller hemen hocayı karaladı ama ona güvenenler onun bu hizmetlerini görenler ona sahip çıktı siz nekadar karalarsanız karalayın O ehli sünnet alimidir ve İlmi ise bayağı kuvvetlidir Ve Efendi hazretlerine son derece bağlıdır.

bir şey soracağım?

10 Senelik hizmetinde bulunan hain dediğin kişiyi tanıyor musun? Tanıyorsan kurduğu tuzağın ne olduğunu biliyor musun? Tanımıyorsan bilmediğin bir meselede adama hain deme hakkını nereden buluyorsun?

ben gereken yerden okudum peki bu hoca nasıl girdi içeri kendisi dergide yazmış işde ben sözüne itibar ediyorum sen etmiyorsan beni ilgilendirmez.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
@Serare alim olmak başka arif olmak başkadır. Cübbeli tartışmasız büyük alimdir lakin arif midir? Sanmıyorum.. Gene de ilmine hürmeten sahip çıkmak lazım gelir. Zira ilmine bidat katmıyor..

Bu arada @EfendiBabam adı güzel olmuş. Aramıza hoşgeldiniz.

ihvanistanbul

AkhenAton
ben gereken yerden okudum peki bu hoca nasıl girdi içeri kendisi dergide yazmış işde ben sözüne itibar ediyorum sen etmiyorsan beni ilgilendirmez.

Aynı Cübbeli çok şey yazdı çizdi ( Talu hoca hakkında, selahattin hoca hakkında, fadılı defaatle övdü capricin durumu ortada...vs vs vs ) sonra hepsini tek tek inkar etti. bu meselelere tekrar girmeyeceğim. ama sen bir tasavvuf erbabı olarak iki tarafı da dinlemeden hüküm verme istersen. Sonra ahirette helalleşmen gereken çok kişi olur da Cübbeliye inanıp bunları yapmıştım lafı da kurtaramayabilir. Nihayetinde Cübbeli Hoca şeyh değil mürid dir. Efendi Hazretlerine göstermen gereken itibar ve bağlılığı Cübbeli hocaya gösterirsen güzel kardeşim sende benim gibi çok pişmanlıklar yaşarsın da çok kişiyle helalleşecek dahi yüzün olmayabilir sonra.

ben zaten Efendi Hazretlerine hürmet ettiğim için müridlerine talebelerine hürmet ediyorum ve ehli sünnet müslümanlarada hürmet ediyorum Cübbeli Ahmet Hoca Ehli sünnet Alimidir ona saygı gösterilmelidir hataları olabilir arkasından açığa vurmak veya çarpıtarak anlatmak Karalamak fikri olanında olmayanında konuşması Bu hem hocamıza hem cemaatimize hemde Ehli sünnet insanlarına zarar verir.Ben sohbetlerinde bulundum ve faydalandım Allah Ondan Razı olsun. Allah-u Te'ala bütün mü'minlerin hatalarını affeylesin.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
@ihvanistanbul @EfendiBabam ikiniz de farklı sahada oynuyorsunuz. Biriniz fena fi ihvanı aşmış bir diğeriniz ise fena fi ihvan dairesinde. Dolayısıyla birbirinizi anlamanız mümkün değil. İkiniz de bulunduğunuz yerden haklısınız. Birbirinizi anlayın inşallah. Bir makamdan bir diğerine kazık yiye yiye yükselir insan. En sonunda Allah'tan başka beşer şaşar olmadığını anlarsın.

Müridler bir şey değil de şeyhinden yediğin kazık kötü oluyor. Hele Resullullahın attığı kazık tam oturuyor.

Tabirimi mazur görün. Biraz deli doluyumdur. Ehil olan ne demek istediğimi anlar.. İmam-ı Rabbani'nin mektubatını ezbere okumayın. Anlıyarak okursanız bu mevzulardan bahsettiğini görürsünüz.

Not: Nefs-i Emmare Allah'ın düşmanıdır. Burada kazık yiyen nefsi emmaredir, ruh değil. Kazık argosunu böyle değerlendirin. Zira batıla en büyük kazığı atan gene Resulullahtır SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM.. Ya hu bundan sonra izah etmesem beni gene de anlar mısınız?

ihvanistanbul

AkhenAton
@ihvanistanbul @EfendiBabam ikiniz de farklı sahada oynuyorsunuz. Biriniz fena fi ihvanı aşmış bir diğeriniz ise fena fi ihvan dairesinde. Dolayısıyla birbirinizi anlamanız mümkün değil. İkiniz de bulunduğunuz yerden haklısınız. Birbirinizi anlayın inşallah. Bir makamdan bir diğerine kazık yiye yiye yükselir insan. En sonunda Allah'tan başka beşer şaşar olmadığını anlarsın.

Müridler bir şey değil de şeyhinden yediğin kazık kötü oluyor. Hele Resullullahın attığı kazık tam oturuyor.

Tabirimi mazur görün. Biraz deli doluyumdur. Ehil olan ne demek istediğimi anlar.. İmam-ı Rabbani'nin mektubatını ezbere okumayın. Anlıyarak okursanız bu mevzulardan bahsettiğini görürsünüz.

Not: Nefs-i Emmare Allah'ın düşmanıdır. Burada kazık yiyen nefsi emmaredir, ruh değil. Kazık argosunu böyle değerlendirin. Zira batıla en büyük kazığı atan gene Resulullahtır SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM.. Ya hu bundan sonra izah etmesem beni gene de anlar mısınız?

Bzim burda bi sapık vardı sen tanırsın abi :D ( şaka yapıyorum ) o çok anlatırdı tasavvufun merhalelerini ve hallerini gönderdik bir süreliğine sizin oraya. Çok acaip şeyler duyduğum için senin tabirler gözüme batmıyor anlıyorum biraz biraz :D

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Eleştirmek laf söylemek bizlere düşmez.

Cübbeli Alimmidir, bu kadar ilme sahip olan alim oluyorsa Cübbeli ayarında çok insan var TR de.

Ama Cübbeli yi biraz abartıyoruz gibime geliyor.

Yinede arkasından konuşup vebale girmeyelim.

Selam ve dua ile...

Ahter

Kıdemli Üye
@Serare alim olmak başka arif olmak başkadır. Cübbeli tartışmasız büyük alimdir lakin arif midir? Sanmıyorum.. Gene de ilmine hürmeten sahip çıkmak lazım gelir. Zira ilmine bidat katmıyor..

Bu arada @EfendiBabam adı güzel olmuş. Aramıza hoşgeldiniz.

Cübbelinin ''tartışmasız büyük bir alim olduğu'' görüşünü size kim söyledi?Alimler arasında icma mı hasıul oldu?!
Size göre öyle olabilir..Bize göre sıradan bir molladır!!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Cübbelinin ''tartışmasız büyük bir alim olduğu'' görüşünü size kim söyledi?Alimler arasında icma mı hasıul oldu?!
Size göre öyle olabilir..Bize göre sıradan bir molladır!!
Mevdudi'de büyük bir alimdir. Görüşlerini kabul etmiyorum diye onun alimliğini kabul etmezsem kendimi ucuz adlederim..

Ahter

Kıdemli Üye

Mevdudi'de büyük bir alimdir. Görüşlerini kabul etmiyorum diye onun alimliğini kabul etmezsem kendimi ucuz adlederim..

Bu ucuz ''Cübbelinin ''tartışmasız büyük bir alim olduğu'' safsatasını, mevdudiylemi kotarmaya çalışıyorsun? Ne alaka!!!

Sen önce BU''tartışmasız büyük bir alim'' sözünün kaynağını söyle!!Ucuz kahramanlık yapma!!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bu ucuz ''Cübbelinin ''tartışmasız büyük bir alim olduğu'' safsatasını, mevdudiylemi kotarmaya çalışıyorsun? Ne alaka!!!

Sen önce BU''tartışmasız büyük bir alim'' sözünün kaynağını söyle!!Ucuz kahramanlık yapma!!
Sana göre alim nedir? Alim olmanın şartlarını say. Anladığım kadarıyla kavram kargaşası içindesin. Sakın bana ''hadis inkar etmesi gerek, yeni bir yorum getirmesi gerek'' tarzı safsatalar söyleme..