ne yapsın cubbeli garibim ?dersaneci samanyolcu oldu..

Serare

Profesör
http://www.ihvanforum.org/showthrea...ı-Koparırız!&p=1250363&viewfull=1#post1250363

Dua etmişim, dilek dilemişim üzerinden altı ay geçmedi, sakallı, sakalsız hepsinin ne olduğu ortaya çıktı, duam kabul mu oldu ne :) bu kadar çabuk beklemiyordum :)

Nasıl konuşuyor görüyor musunuz :)

Bu adam okula/okutmaya karşı biriyken hem de!

İşte bizleri nerden vuruyorlar görüyor musunuz?

Napacağız bu kişilerle bilmem.

Birileri bu adama hocam dedikçe ben utanıyor, müslümanlar adına üzülüyordum/üzülüyorum.

Bu, Adnan Oktar, üzülerek söylüyorum Fethullah Gülen ve belki Kadir Mısıroğlu ve daha niceleri...
Nasıl yetiştiriyorlar inanılır gibi değil değil mi?

Ayrı ayrı kollardan ayrı ayrı bölmek, ayrı ayrı kitleleri kontrol etmek için.

Sevgiler.

Enfüsî

Asistan
Allah kuru iftiradan saklasın ne demek cı ci cu olmak. Saysın sövsün mavlasın istiyorsunuz de mi...

Adam ne düşünüyorduysa hala onu düşünüyor. Soranlara da yumuşaklıkla cevap vermeye bakıyor. İşin aslı bu. tutarlılık söz konusu ise adam diz boyu tutarlı...

Bir topluluğa karşı kininiz, kırgınlığınız sizi adaletsizliğe sevketmesin Prensibini veya ELEŞTİRİSİNE veya tavsiyesine kulak veriyor yani.

Ara sıra katılmasam, eleştirsem de, bu hoca akıllı zeki bir insandır. Söyledikleri de geçerli ve sağ duyuludan öte, hakikatlidir....

Fakat bir kusur/eksik var. "Boş burakmamak işleri" köleleştirmeye, telkin manyağı yapmaya, gevezeliğe ve kibre matuf bir zaaf içeriyor. İnsanların 12 yaşına kadar maruz olması naturel olan, çocuğun gerek minnetarlık gerek doğrudan sevgi ile, hem de yaşının özel fıtratının kolaylaştırıcı etkisiyle can atarak da kabulleneceği ve kendi senteziyle de yorumlayıp yeniden türetebileceği ve üretimler yapabileceği durumlara, alışkanlıklara, çocuğu 16 yaşından sonra maruz bırakınca fıtrat çoğu zaman zorlanacaktır hatta bazen ters tepecektir.

Bunu anlamıyorlar sürekli "boş bırakmamak mefhumu" deyip duran, fakat onun halihazırdaki mevcudiyet arzetmiş şartlarına da değil kendi isteklerinizi belki hayal ve fantazilerinizi yapmasını istediğniz o "cocuk"un şansını fazla zorlamayın derim... 20 yaşına kadar çocuğuna su getiren, yemeğini yapıp nerdeyse boş zamanı olsa ağzına yemeğini verecek anne babalar... briaz da kabahat sizin... Mustahak.

İşin gerçeği çocuğunuza 20 yaşına geldikten sonra ciddi bir kabiliyet, bir alışkanlık, bir sevgi aşılayamazsınız. kenidnizi kandırır, tüm o yaptıklarınıza rağmen havanda su döversiniz çoğu zaman. Bir şey oldu dediklerinizin de istemeden de osla önceden hazırlığı "yanlışlıkla" yapılmış olmuştur da ondandır...

Bu, Adnan Oktar, üzülerek söylüyorum Fethullah Gülen ve belki Kadir Mısıroğlu ve daha niceleri...
Nasıl yetiştiriyorlar inanılır gibi değil değil mi?
Onların insan olduğunu unutanlar için inanılmayabilir

Ama şahsen unutmuyorum, yıllardır şaşırdığım, inanamadığım bir olay da yok (varsa da bazen "bu adamdan bu gelişmeyi beklemezdim" şeklinde oluyor). Bunu kasten özel çabayla yapmuyorum. Birilerinde bir hata, fikri ayrılık gördüm mü onların diğer hataları da belirlediğim rastgele, çok güvenilir tamlıkta belirlemeye çalışmış olduğum o tek hatalarını türevi ve türetimleri şeklinde göründüğü mü için belki.

ihvanistanbul

AkhenAton
Fadıl Akgündüz hocanın bizzat gülen tarFından gelen taleple stvye çıktığını açıkladı. Tehdit edilmiş...

Dua Nur

Kıdemli Üye
[video=youtube_share;PGOER55Q5Nw]http://youtu.be/PGOER55Q5Nw?t=7s[/video]

Murat Yazıcı

Ordinaryus
[video=youtube_share;PGOER55Q5Nw]http://youtu.be/PGOER55Q5Nw?t=7s[/video]

Videoda Cübbeli'den sonra konuşan kim acaba?

Gerçekten son zamanlarda bu cemaat "sinmiş" veya "sindirilmiş" gibi bir sessizlik içinde sanki... (bilenlere soruyorum, ben bilmiyorum)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Videoda Cübbeli'den sonra konuşan kim acaba?

Gerçekten son zamanlarda bu cemaat "sinmiş" veya "sindirilmiş" gibi bir sessizlik içinde sanki... (bilenlere soruyorum, ben bilmiyorum)

Gülerce , bu iddia yalan ise dava açmalı, değilse Cübbeli hoca hala tehdit ediliyor olabilir.

zulk@rneyn

Profesör
ismailağa cemaati stk bildirgesinde hükümete destek verenler araasında idi.
cübbeli hoca nın adresi ise farklı...

tehdit ve santaj gibi birşeyler var gibi...
bu tür duruşlar hoşumuza gitmese bile...

hocamızı severiz.

zebih

Kıdemli Üye
Bir senaryo:

Falan devletten kadın getirse. Bassa nikahı ona. Kişinin en mahreminde bir düzenek ile de birileri kasete almış olsa o ilişkiyi.

Bununla da tehdit etseler;

Tehdit edilene "vay vay vay" diyende zerre haysiyet var mıdır acaba?

Tehdit eden namussuzun adresi ne kadar açık oysa ki.

Adam çıktı, sustu!

Sustu

Sustu!

Dün dümdüz giden hoca

bugün sustu

sustu

anlamadınız bir daha yazayım

konuşmuyor!

Gıkı çıkmıyor!

Sen sonra delil de, şahit de...

Kaset maset yok de...

Bizimle ilgisi yok de...

Öküzlük bekle milletten!

dostluk

Kıdemli Üye
demeyin oyyle..basa gelmeden bilinmez..herkez menderes gibi guclu degil. neyyle ne sekilde tehdit ettiler kimbilir..gozumuzle gormeden kulagimizla duymadan vardir diyemeyiz..

sahsen bu konuda okuz olmayada raziyim.. hocam yaptimda demiyor..

Rabbim ona yapilan koployuda ortaya cikarsin..

Havas

Kısıtlı Erişim
cübbleninin düştüğü rezalet ortada. bir çokta takip edenide var.. x -file dosyaları var demekki ,nurculara takla atıyor.
kürsüden atıp tutmak çok kolay elbette..Bu adamlardan bir şey olmaz..

Havas

Kısıtlı Erişim
kaşlarına sürme çekmeye verdiği değeri dinine gösterseydi düşermiydı bu hallere!:)

Murat Yazıcı

Ordinaryus
cübbleninin düştüğü rezalet ortada. bir çokta takip edenide var.. x -file dosyaları var demekki ,nurculara takla atıyor.
kürsüden atıp tutmak çok kolay elbette..Bu adamlardan bir şey olmaz..

x-file dosyaları olduğunu nereden biliyorsun? Gördün mü?

Gaibten haber mi veriyorsun? Zan ile mi konuşuyorsun?

ihvanistanbul

AkhenAton
x-file dosyaları olduğunu nereden biliyorsun? Gördün mü?

Gaibten haber mi veriyorsun? Zan ile mi konuşuyorsun?

Hoca bizzat kürsüden kasetlerim çıkabilir, inanana hakkımı helal etmiyorum demişti. Hatta erkek erkeğe bile montajla tehdit ediliyorum gibisinden konuşmuştu. Bu sır değil kardeşim.

Murat Yazıcı

Ordinaryus
Hoca bizzat kürsüden kasetlerim çıkabilir, inanana hakkımı helal etmiyorum demişti. Hatta erkek erkeğe bile montajla tehdit ediliyorum gibisinden konuşmuştu. Bu sır değil kardeşim.

Demek "montaj" diyor, yani kabul etmiyor. Öyleyse, "cübbleninin düştüğü rezalet ortada... x -file dosyaları var demekki ,." iddiasının mesnedi nerede?

Başkası ona iftira ederse, montaj ile kaset üretirse, o niye "rezalete düşmüş" olacak? Bu herkese yapılabilir. Numan Kurtulmuş'a da aynı şey yapılmadı mı?

ihvanistanbul

AkhenAton

Murat Yazıcı

Ordinaryus

"Radikal" muteber bir "şahid" değildir; güvenilmez. Mesela, "‘Cehennem zebanisi bunlar" ifadesi Cübbeli'ye isnad edilmiş ki, Cübbeli'nin böyle bir söz söyleyecek kadar cahil olacağını sanmam.

Öte yandan, nikahlı hanımıyla beraberken birileri videoya çekmişse, burada rezil olan kişiler videoya çeken ve bu videoyu yayanlardır ve diline dolayanlardır.

Not: Blogumda Cübbeli'yi tenkid eden yazılarım mevcuttur. Kaset vs. ile bir şahsı rezil etmeye çalışanlara ve dedikoduculara itibar etmemek lazımdır.

zebih

Kıdemli Üye
Bizim senaryo tam da bunu izah içindi.

Adamın dört duvar arasında yaptığını araştırıp ortaya çıkaran çıkarı için yayan namussuzdur.