Ne Yapıyorsun Bacım?

Kaptan

Mecra Yazarı
Ne Yapıyorsun Bacım?

Bu yazıyı yazmak için ciddi ciddi düşündüğümü samimiyetimle itiraf etmeliyim. Hep eleştirdiğimiz, hoca taifesine sık sık hatırlatmaya çalıştığımız bu ümmetin "kadın"dan başka da sorunları olduğu; kadınların kılık kıyafeti haricinde de problemlerin varlığına dikkat çektiğimiz bir dönemde kalkıp da aynı hataya düşmek takdir edileceği üzere pek hoş bir durum da olmayacaktı. Dahası milletin kılık-kıyafetinden bana neydi?

Ancak "her bir şeye" konuşup da böyle bir meseleye dair tek bir yazı yazmamış olmaktan çok, son dönemlerde gördüğüm şahit olduğum duyduklarımı üst üste toplayınca en azından bir hasbihal de etmeyelim mi dedim...

Bir düğün veya nişan... Sitenin orta yerinde... Aman Allah'ım.. Onlarca "başörtülü" Türk halk danslarından örnekler veriyor... Güya erkekler yan tarafta oturuyor... Bunun benzerlerini onlarca düğün salonunda yaşamışsınızdır, görmüşsünüzdür... Pardon ama.. saçı göstermek haram da...

Bir piknik alanı... Deresi falan akıyor... "Başörtülü"ler suyu girmişler... Allah var, elbiseleriyle girmişler... Pardon da...

Bir mezuniyet veya bilmem ne yemeği... Yüzler yıkansa yarım kilo boyanın akacağı bir makyaj... Pardon...

Bir okulun ilk günü... Herkes çocuklarıyla ilgileniyor... "Başörtülü"ler selfie yapıyor veya oğullarını, kızlarını çekip "ilk gün keyfi" yazacaklar... Yazacaklar da az yavaş be ya... Yani en azından ezilmemek için... Yok, bunda pardon... Kaçtım kenara...

Bir avm... Bir alışveriş merkezi... Allah var, saç örtülü... O "taytlar" ne? Yani ben mi kaçırdım saç haramdı da...

Bir sıra... Bir kuyruk... Hepiniz ya şahit olmuşsunuzdur ya yaşamışsınızdır... Çekilen erkekler... Tövbe ya Rabbim... Ne oluyoruz bacım ya?

Bir konser... Bir artist geliyor..."Başörtülü" fanları varmış! Ama ne fanlar! Ne gözyaşları... Ne "çılgıncasına eğlenceler"

Bir yılbaşı kutlaması... Bir başörtülü sevgilisinin omuzlarında... Orada ne işin var diye bile sormuyoruz...

Sosyal medyadaki, "sakalından akan abdest suyunu şalıyla silmek isteyen" "başörtülülere" ise aman... Onlar acayip cevval de oluyorlar, azcık tırsıyorum...

Uzatabiliriz... Ama sanırım kafi!

Yeni nesil hatırlamaz ama hocalara en çok sorulan soru "kaş aldırmak"tı! Bugün geldiğimiz nokta...

Önce başörtüsü ile tesettür ayrıldı... Sonra başörtüsü, saçı örtmekle eşitlendi...

Başörtüsü zulmünü hem eşimden hem de öğrencilerimden dolayı yaşamış biriydim...

Şükürler olsun bugün hukuktan eğitime, sağlıktan emniyete kadar başörtülü kardeşlerimiz, bacılarımız, ablalarımız varlar...

Yalnız bugün "başörtüsü" değil, "başörtüsüne" zulüm var!

Allah billah aşkına ne yapıyorsunuz bacım ya?

Emin olabilirsiniz öyle bir hale getirildi ki, herkes "başörtülülere" bakmaya başladı...

Tenzihi, tövbe bismillah'ı mahfuz! Haşa'sını da ekleyelim üstelik!

Lakin...

Tesettür bu muydu?

Allah'ın "örtülerini üzerlerine alsın" emri bu muydu?

Resul'un eşleri, kızları... Sahabe kadınlar, onların kızları...

Onların örnekliği uzak mı?

Peki ya annelerimiz? Kaçınızın annesi öyle giyindi, öyle davrandı?

Tamam, sustum!

Dedim bitti!

Ve dahası...

"Bana ne?"

Şaban Öz

cemaliii

Kıdemli Üye
Ne istiyorsunuz? Bir rahat burakın insanları ya. Bırakın herkes istediği gibi yaşasın.

Bir zamanlar başörtülüler sayıca azdı. Ve siz başörtüsüzlere kafir gözüyle bakardınız ve herkes başörtüsü taksın diye uğraşırdınız.

Şimdi halkın epey çoğunluğu başörtülü. Ama siz yine tatmin olmuş değilsiniz ve yine laga luga. Üstelik bu sefer başörtülülere tukaka yapıyorsunuz. Herkes sizin istediğiniz gibi yaşamak giyinmek davranmak zorunda mı?

Eminim herkes çarşaf giyse bu sefer oda tatmin etmez sizi ve sokağa çıkmasınlar kadınlar dersiniz. Sokağa çıkmasa teheccüd kılmıyor kılsınlar dersiniz. Bir çekin o kirli elinizi ve dilinizi bu milletin üstünden. Kimse sizin keyfinize göre davranmak zorunda değil.

Kaptan

Mecra Yazarı
Allah'ın emri Resulünün sünneti ortada Cemali efendi.

cemaliii

Kıdemli Üye
Uymak isteyen uyar, istemeyen uymaz.

ilke

Paylaşımcı
Müslümanlar HAK bir mezheb tercihini kaale almadıkları ve mezhebsiz olarak yaşadıkları müddetçe böyle manzaralarla karşılaşmamız hiç eksik olmayacaktır ! Modernistlerin de müslüman toplumda görmek istedikleri fotoğraf budur ! Bundan bir süre önce 9 Eylül Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi mezuniyet töreninde sahnelenen rezillikler adeta sosyete kesimine "Bakın bizim sizden geri kalan bir tarafımız var mı ? Belki de fazlamız var eksiğimiz yok !" dercesineydi ! İlâhiyat Fakültelerine birileri acilen bir çeki-düzen vermelidir diye düşünüyorum.

Kaptan

Mecra Yazarı
Uymak isteyen uyar, istemeyen uymaz.

Uymak istemeyenlere birşey dediğimiz yok zaten, tercihlerini yapmış Allah'a hesaplarını vereceklerdir. Ancak Müslümanlık iddiasında bulunanlara Allah'ın emrini hatırlatıp tesettürün bu olmadığını söylemek hepimizin boynunun borcudur.

Düğünlerde köşede oturan erkekler kızsa anlarım da sen niye kiziyon onu anlamadım :)

çelebiler

Kıdemli Üye
Uymak istemeyenlere birşey dediğimiz yok zaten, tercihlerini yapmış Allah'a hesaplarını vereceklerdir. Ancak Müslümanlık iddiasında bulunanlara Allah'ın emrini hatırlatıp tesettürün bu olmadığını söylemek hepimizin boynunun borcudur.

Düğünlerde köşede oturan erkekler kızsa anlarım da sen niye kiziyon onu anlamadım :)
Hatırlatır mısın Allah'ın emrini ?

spesifik

آزادی قید و بند
Kadın fitnenin dibidir kimse kusura bakmasın =)
Allah yardımcınız olsun ...

t@mam

Üye
Anlayamadım ben imdi,

Siz kafanızı inanç babında mı örttürtürdüydünüz? Yoksan kılık kıyafet babaındamı şettiyd,niz?

Kılık kıyafet babında dar pantolon ve kafanızı örtüyor iseniz sözüm olamaz.

Ama dini inanç(islam) ın bir emri gereği bol kafanızı-bedeninizi örtmenizi emretmiyor sanırsam kutsal kitabınız!.

Tanınmamanız ve eziyet görmemeniz için örtünmeniz emirmi edilmekte yoks atvsiyemidir. Orasını ulemanız bugüne kadar size çoktan anlatmış olmalıydı diye düşünmekteyim.

İkinci kaynak sünnet de ise bu örtü ayetine istinaden peygamber eşi ve diğer kadınlar aynı kargalar gibi, tek gözleri görünür vaziyette örtündüler diye gene sanırım sahih hadis mevcut.

E bu minvalde kardeşim siz halen neyin yok örtünün şekli şöyleydi de böyleydi de diye bidat(güncelleme) yapabilmektesiniz?

Beğenmiyorsanız almayın. Zorlamı veriyorlar?

E hani siz bu islam dininin dünyadaki en iyi temsilicisi türkish müslimleridiniz?

Pes yani harbiden pes..

Tabikide kadınları rahat bırakın istedikleri gibi kuşansınlar. Ama din adına örtünüyorlarsa emine şenlikoğluna hak vermek lazım. Yaptıklarının yanlış olduğunu söylemek lazım. Doğrusunun ayet ve hadislere göre yapılması gerektiğini.. herkezin farklı anlayamayacağı şekilde açıkça durumun muhkem olduğunu söylemek lazım.

Genede kendileri bilirler. İSteyen istediği şekilde inanmakta hürdür diyerek bitirelim.

Son düzenleme: