Ne söylesem kifayet etmeyecek, hamaset refakat edecek!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif]![/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Tefrika niye vardır, kim için kutsallaşmıştır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hizipler hesabın ilzamında milleti bölmek ve güçten düşürmek için kurulmuştur[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Millet kimi zaman devleti ve mefkuresi için feda olan nefes-i ülviyet olarak bulunmuştur[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimi zaman ve hususen gale alınmayan, hör görülen bir nazarla aşağılık ilgası oluşmuştur[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Dil ne birdir, ne tek düzeliktir, anlaşmak içindir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Resmiyet ne tekebür ehlinin, ne mazkum nefesin tekelinde telakki edilemeyen gerçektir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mazi derinliği ruhların firkatidir, kalbi ve hasbi olmak muhabbetin gereğidir ve elzemdir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kolluk kuvvetleri siyasi ve yasama erki değildir, milletin ali menfaatleri için nizam-ı cedittir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden ordu evleri şehrin merkezindedirler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Milletten saklanan ve bizzat korkan nefesler gibiler, neden tel örgüler, nöbetçidir erler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Subay ve astsubay tefrika içindeler, önyargı ile nazar ederler, Mehmetçik için emir verirler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar beleş ve ulufe varsa ta içindeler, millette çok ayrı bir yerde duran azınlıklar gibiler[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bu hakikati nedense evlatlarıma anlatamadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Garip bir nazarla bakarlar diye suskun kaldım, soğuk savaş kim için yapılıyor'a takıldım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Desise ve tefrika için nizam edilen genarallere, benim milletimden mi diye sualeri sıraladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerde yanılmıştım, su alan gemiye mi çıkıştım ummanın engin çığlığını hiç duyamamıştım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Evet, silbaştandevlet-i aliye tanzim edilmelidir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar nakarat varsa silbaştan denmelidir, akıl ve izanın vuslat için olduğu bilinmelidir [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mazlum milletin bizarlaşan nefesi sürurla filizlendirmelidir, yasama için ey hak denmelidir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şekliyeti ve tekebbürü önceleyenler tenzil-i rutbe edilmelidir, aşk salası ruhta hissedilmelidir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN [/FONT]​

Ira

Paylaşımcı
çok güzel satırlar..teşekkürler