Ne olur affının serinliğini ruhuma duyur

KeRvAnCaN

Üye
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
90
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Yaş
43
Konum
Gaziantep
Web sitesi
forum.rayihalar.com
Ne olur affının serinliğini ruhuma duyurEy kudreti sonsuz, merhameti nihayetsiz, bütün âlemlerin yegâne sahibi Yüceler Yücesi Rabb' imiz! Efendiler Efendisi' ne, O' nun nezih ehl-i beytine, seçkinlerden seçkin ashâbına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabb' imiz!

Ey Yücelerden Yüce Rabb' im! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen' in yüce dergâhının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.

Ya Rabbî, Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise ey Rabbim, Hayy' sın, Kayyûm' sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.

Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle baş başa kaldılar. Sen, Sen' in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegâne enîsisin!

Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan, o da Sen' in lütfun ve keremindir.

Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen' i bulduklarında Sen' den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen' in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkârlar da "Tevbe, ya Rabbi!" deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.

Ey affı güzel Rabb' im! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen' sin!

ÂlemlErin Rabbi Allah' a sonsuz hamd ü senâ, O' nun en büyük elçisi olan Hazreti Muhammed (aleyhissalâtü vesselâm)' a, diğer enbiya ve mürselîn efendilerimize, Hakk' ın mükerrem ibâdı olan melâike-i kirama, yer ve gök ehlinden salih kullara da Cenab-ı Allâmü' l-Guyûb' un ilmi ve malûmatı adedince salât ü selam olsun.
 
Üst