Ne nur salkımısın, ne aşka ram olacak bir cansın!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne vakit ruhumun daraldığını hissetsem, nefsimden mi acaba diye sual etsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar yüreğimi burkan hevesim varsa, o an vazgeçerek sahibime yönelsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklımı ve izanımı gönlümün firkatine, hasret çektiği o aşk-ı akideye sevketsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ölmeden mananın vecdinde nefeslensem cananın niyazını sevda için haketsem[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa başka zamanlardan kalan insanmıyım, neden bu kadar edebe muhtacım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Evet ben mazim için ve atimin serkeşliğinde inliyor bu gönlüm heran için için[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niçin berhudar olamıyor ruhum, inşiraha kavuşamıyor kalbim nasıl bir seçim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heran ağlıyor fersizleşen gözlerim aşkın sedasında yoksa yetim olan benmiyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi kefaret için vadettiğim uhtelerim, kurban olmak için çektiğim çilelerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhuma abat oluyor derdin rahmete inkişaf sunan badelerim, aşk-ı saiklerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin bir sual içinde nefesime şahitlik eden vicdani hallerim, susan çığlık benim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden tarumardır ve hatta borana ramdır bu hicran perdelerim gönül tellerim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Her ağacın gölsesine muhtaç olan melal-i sefilliğim ve tefekkür için gayretim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hayret ettiren bazen kör kuyuları dahi özleten hissiyattan uzaklaşan hallerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yarabbi evet halkettiğin ruhumla nefsime sorumluluk yüklediğin bu hal benim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne cehennem ne cenneti dillerdiren rahmetin için değil hakkıyla kul olmak için[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Şairin hülyasında, suskunlaşan hicranında evet, bir ahu figanın arı ve aşkı var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şayet edep insan için değilse bilmem ki mükellefiyet ne kadar ihsandır söyle yar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ha ne olur bir etrafına bak, kuruyor gönüller salkım saçak, aşkın bizarlığı yakar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dile gelen şu zemherinin lal olan halinde derin bir hüzün var bu akıl neye yarar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​