Ne Birliğine girelim ya da kuralım?

Ne Birliğine girelim ya da kuralım?

• Kullanılan toplam oy
    41

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Şimdi ""Avrupa Birliğine"" bir girelim de hayırla, selametle, güzellikle....... Sonrasında kurarız ""İslam Birliğini"" de Allah'ın izniyle!... Çok düşünmeye veya çokca lafa gerek yok ki bu konuda... "Ha" deyince kurulmuyor o birlikler...

EL-ALA

Asistan
Şimdi ""Avrupa Birliğine"" bir girelim de hayırla, selametle, güzellikle....... Sonrasında kurarız ""İslam Birliğini"" de Allah'ın izniyle!... Çok düşünmeye veya çokca lafa gerek yok ki bu konuda... "Ha" deyince kurulmuyor o birlikler...

Avrupa birliği İSLAM birliğinden daha mı çok önemli?

Ne alakası var?! Onu kurmak, buna girmekten daha mı kolay?!

Kardeş..Abeye girersek İslam Birliği'nin önüne takoz koymuş olacaz...Düşünsene bir AB üysei ülke kendi arasında başka ülkelerle başka birlikler kuruyor..Buna izin verirler mi AB ülkeleri sanıyorsunuz...Artk olarsız bi iş yapamıyacaksın iyice bağlıycaksın kendini AVrupaya...Bunun başka anlamı yok maalesef:uzgunum[1]:

abdullah sinan

Paylaşımcı

ALLAH RASULÜ(SAV) BUNU NASIL DÜŞÜNEMEMİŞ...
KENDİSİNE MEKKE LİDERLİĞİ TEKLİF EDİLİYOR...
AMA O, HİÇ ŞUNU DÜŞÜNMÜYOR:
ÖNCE ONLARDAN GİBİ GÖRÜNEYİM,
SONRA TEBLİĞE BAŞLAR,
İSLAM NİZAMINI KURARIM....
REDDEDEREK BAŞLADI ANLATMAYA...
BİR ELİME GÜNEŞİ BİR ELİME AYI VERSENİZ DE....
LA İLAHE DİYEREK BAŞLADI TESLİMEYET DİNİNİ AKTARMAYA...
ÇÜNKÜ O DİNİNİ NE SAPIK ŞEYHLERDEN,
NE DE NEYDUĞU BELİRSİZ HOCALARDAN ÖĞRRENİYORDU...
HELE DE ASLINI UNUTMUŞ LİDERLERLE HİÇ ALAKASI YOKTU...
O DİNİ ALLAH(CC) NUN AYETLERİNDEN ÖĞRENİYORDU...
KAYNAKTAN ALDIKLARINI BİZE YAŞAYARAK AKTARDI Kİ,
HATAYA DÜŞMEDEN KENDİSİNİN YAŞAMINA BAKSIN
GAFLETE DÜŞEN ÜMMEMETİ...

NEBEVİ METOD ORTADA...
ÜMMET OLMAK, BİR OLMAK,
TEK VÜCUD OLUP TEK'E KULLUK ETMEK ÜZERİMİZE FARZ İKEN
HALA ÖNCE AVRUPA YI BİR DENEYELİM DEMEK,
BİZE NE KAZANDIRIR
VEYA
NE KAYBETTİRİR....

BU ARADA ŞUNU DA BELİRTMEK DE FAYDA VAR İSLAM BİRLİĞİ MUHAKKAK KURULACAKTIR.BUNDA HEPİMİZ HEM FİKİRİZ.AMA ASIL ÖNEMLİ OLANI ŞU:İSLAM BİRLİĞİ KURULDUKTAN SONRA HERKES DAHİL OLACAK HERKESİN DERECESİ AYNI MI OLACAK?
CEVAP İÇİN ANAYASAMIZA BAKTIĞIMIZDA, ALLAH(CC) KUR-AN'ı KERİM'DE HADİD SURESİNİN 10. AYETİNDE BİZLERİ ŞU HATIRLATMA DA BULUNUR​
:

"....SİZİN İÇİNİZDEN (MEKKE'NİN) FETHİNDEN ÖNCE İNFAK EDEN VE SAVAŞAN(DİĞERLERİYLE) DENK DEĞİLDİR.ONLAR DERECE BAKIMINDAN(MEKKE'NİN) FETHİNDEN SONRA İNFAK EDİP SAVAŞANLARDAN DAHA BÜYÜKTÜRLER.ALLAH HEPSİNE GÜZELİ VAAD ETTİ.ALLAH YAPTIKLARINIZDAN HABERDARDIR."

GüL_AyŞe

Paylaşımcı
ben kendi birliğimizi kurma taraftarıyım yani Türk Birliğii

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Ya arkadaşlar?! Çok garipsedim şimdi ben bu durumu... Neden muhalefette yarışıyoruz?! Ben bana cevap verildiği için kendi düşüncemi böyle savunmaya başladım oysa manasız bir durumdur bu yaptığımız!... Ben deyince islam birliği kurulmayacak mıdır? Ve ben diyince de ab bizi hemen alacakmıdır?! Ne alakası var Peygamberimiz. 'in bunu düşünüp düşünememesiyle haşa estağfurullah!!!! Öyle komik bir cevap ki verdiğiniz kusura bakmayın ama!... Dini bir konuda ihtilafa düşmüş değiliz!, islamın yaşama yansımalarıyla alakalı bir konu yok ortada!, fıkhi ve bariz bir durum da yok....... Ortada bir misal, bir "ne düşünüyorsunuz" sorusu var... Burdaki oylarla birşey değişmiyor, burası fikir platformu!... Nacizane ben de fikrimi dile getirdim... Neden ben de istemiyim İslam Birliğini fln?!?!?!?!? Hamdolsun müslümanım, ama şu anki durumlara bakış açım farklıdır o da ayrıdır!...

merdo

Paylaşımcı
türksen hükmedeceksin değilsen itiaat ediceksindemiş imzasında türk değilim ve kimseyede itiat etmem.....girilicekse islam birliğine girilmeli ama o şıkların hiç birinin ihhtimali yok bence ama türk birliği calışılırsa neden kurulmasın..

EGELI EFE

Doçent
Biz hiçbir birliğe giremeyiz..Taki kendi içimizde birlik olana kadar..

POYRAZ_38

Paylaşımcı
elbette ki islam birliği.... kurmak kolaydeğil diyorsunuz.o zaman size D-8 birliğini hatırlatırım...saadet ve selametle...

Sabr-el-Hayat

Profesör
Oyumu tabii ki ISLAM BIRLIGINE VERDIM:good[1]:

Avrupa birligine girecek olsak, bu ÜYELIK TÜRKIYENIN ZARARINA VE AVRUPALILARIN FAYDASINA OLACAKTIR!!!!

KESINLIKLE AVRUPA BIRLIGINE HAYIR!

Hasan

Kardeşiniz
Önce akıl birliği sonra ümmet birliği ve islam akaidlerine göre bunun için bi halife lağzım varmı tanıdığınız bi halife:D .

gencsaadet

Üye
maşallah yüzde 80 islam birliğine girelim diyo bu forumda
ama siyasete gelince islam birliğini savunan tek parti burada yüzde 80 almıyo neden acaba?

H

hod-ray

Guest
Bugün dolmuşla bir yere giderken yol üstünde oturmuş bir adam elinde bir levha tutuyordu üstünde KURBANLIK KOYUN yazıyordu sadece... etrafta gerçek koyun yoktu... sanırım bu bir parti adı Kurbanlık Koyunlar Partisi...

ya da ülkemizi çağrıştırıyor KURBANLIK KOYUNLAR ÜLKESİ vs. vs.

biz kurbanlık koyun devletleri birliği kurabiliriz... başka da bir birlik mirlik bilmem...