Nazlı ILICAK:)Niçin HDP?Selahattin Demirtaş için oy kullanacağım.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Niçin HDP?

Halkın Demokrasi Partisi (HDP) artık bağımsızlarla değil parti olarak seçimlere katılacak. Bu önemli bir tercih. Genel Başkan Selahattin Demirtaş, meydan okuyor ve doğru olanı yapıyor.

HDP’nin %10’luk barajı geçmesi, sadece kendilerine değil, bütün Türkiye’ye yarayacaktır. Barajın bir anlamı kalmayacak, düşürülmesi yönündeki çabalar muhtemelen başarıya ulaşacaktır.

Bu kadar erken söylenir mi bilemiyorum ama gerekçeleriyle birlikte, önümüzdeki seçimlerde kime oy vereceğimi açıklıyorum: Selahattin Demirtaş için oy kullanacağım.

Çünkü:

1) Barajın düşürülmesine katkı sağlayacağı için, Türkiye’nin demokratikleşmesinin de önünü açacak bir adım söz konusu.

2) HDP barajın altında kalırsa, temsilde adalet büyük yara alacaktır. İş bununla da kalmayıp, ülkeyi karıştırmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürülecektir.

3) HDP’nin kazanamadığı milletvekillerinin pek çoğu AK Parti’ye gider. Bir bakarsanız, bu parti, Anayasa’yı tek başına değiştirecek bir çoğunluğa bile kavuşabilir. Bu da Türk demokrasisi açısından hiç de küçümsenmeyecek bir tehdit arz ediyor.

4) HDP’nin barajı aşarak en az 60 milletvekiliyle parlamentoya girmesi ona bir bölgenin değil, Türkiye’nin partisi olma imkânını kazandırır. Bu durum da ülkenin birlik ve bütünlüğüne hizmet eder

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ekrem Dumanlı, Ahmet Hakan'ın "Hükümetle kavganın ardından yapılan her seçimde AK Parti, oyunu korudu. Sizin tabanda pek gücünüz yok galiba" sorusuna verdiği yanıtta, "Benim gördüğüm şu: Cemaate sempati duyan insanlar oylarını MHP'ye, Saadet'e, Güneydoğu'da BDP (HDP)'ye verdi:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Tezgah belli,oyun belli Ak Parti yi Deaş laştıramadılar :)Kendileri pkk laştılar!!

Dua Nur

Kıdemli Üye
agbi belge istiyordu iyi okusun:))))))

ihvanistanbul

AkhenAton
Niçin HDP?

Çünkü Ak parti ile kavgalılar ve yeniden ak partinin galip gelmesi halinde çok ama çooook zor günler bekliyor paralelleri.

KAFKAS

Kıdemli Üye
img-500X300-hdnazli-ilicak-pkkyi-bitirecek-formulu-acikladi-nedim-sener-saka-mi-dedi.jpg

Hdp ye oy vereceğim diyen bir insan gidip pkk şunlar olsaymış bitermiş diyor zamanında:)

Muminaga

Yeni
AK parti düşmanlığı karakter değişimine sebep oluyor.
Paralellere "paralel" desen çıldırıyor, paralelcilerden daha çok höykürüp kendini paralıyor.
Yahudisever imam lakabıyla uluslararası şöhret kazanmış örgüt liderinin "bize paralel diyen cennete gidemez" demesini bir parça anlarız.
O kişi yargılanmaktan, mahkum olmaktan korkup, paçayı kurtarmak istiyor.
Bu tamam da diğerlerine ne oluyor?

yerel mümin

Kısıtlı Erişim
hani ilkzamanlarda bunlara terör başları diyordunuz şimdide kalkıp oy verecem diyor sizigidi kriptocular ben şahsen turk sipikerlerini roj tvye konuk olarak gittiğini gördüm terör diyorsunuz tvlere ne katiliyorsunuz bir çocuk anlar milleti birbirine kirdirtiginizi

talib

Kıdemli Üye
kafayı sıyırmış nazlı ılıcak.

cemaate çok güvenmeyin yani, sizi kanallarında konuşturacak diye. onlar istedikleri gibi konuşturur ama her zaman menfaati olan yere giderler. kullanırlar sadece. dün sattıkları gibi yine satacaklar. her şey menfaat orada, bunu SP bilmiyor mu?

Verda

Gales
Cemaatin çoğunluğu da böyle mi düşünüyor acaba?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
cemaate çok güvenmeyin yani,

Başüstüne, cemaate ÇOK GÜVENMEK akpye mahsustur:)

sizi kanallarında konuşturacak diye.

Siz konuşturun size güvenelim:)

onlar istedikleri gibi konuşturur ama her zaman menfaati olan yere giderler.

akp gibi mi?

Menfaatiniz vardı cematle kucak kuca oldunuz, menfaatiniz çelişti düşman oldunuz, kendinizi çok iyi tarif ediyorunuz.

kullanırlar sadece. dün sattıkları gibi yine satacaklar. her şey menfaat orada,

peki bunların DÜN SATTIKLARINI siz hiç görmediniz mi? Gözünüz kör müydü? MENFAATiniz gereği mi devleti bunlara peşkeş çektiniz?

bunu SP bilmiyor mu?

Siz rahat olun biz biliyoruz neyin ne olduğunu.

NE SİZE NE CEMAATE GÜVENMİYORUZ!

Ne HIRSIZA NE HAŞHAŞİYE GÜVENMEYİZ!

(hırsız lafı benim değil cemaatin lafı, haşhaşi benim değil sizin lafınız, dünün kankalarının lafları yani)

Biz ortada bir hukuksuzluk varsa bu hukuksuzluk kime yapılırsa yapılsın bu hukuksuzluktur deriz, kimseyle göbek bağımız yok, göbek bağı olanlar sizlersiniz.

Dün DÖN GEL HOCAAAAAAMMMMMM diye zırladığınız adama bugün haşhaşi diyorsunuz, terör örgütü lideri diyorsunuz!

ARANIZDA NE HALT YİYECEKSENİZ YEYİN bizi karıştırmayın! BİZİ BU PİS SİYASETİNİZE BULAŞTIRMAYIN! (İKİ TARAFA DA YAZIYORUM)

Sorulması gereken soru bu. Teşekkürler.

Bir vatandaş bi şey söylüyor hooop bu vatandaş üzerinden bir partiyi, bir cemaati, bir toplumu toptan mahkum ediyoruz.

O vatandaş o parti adına, o cemaat adına konuşmaya yetkili mi, o toplum o cemaat tümden böyle düşünüyor mu diye hiç bakmıyoruz.

Güzel soruydu, teşekkürler tekrar.

talib

Kıdemli Üye
Başüstüne, cemaate ÇOK GÜVENMEK akpye mahsustur:)

Siz konuşturun size güvenelim:)

akp gibi mi?

Menfaatiniz vardı cematle kucak kuca oldunuz, menfaatiniz çelişti düşman oldunuz, kendinizi çok iyi tarif ediyorunuz.

peki bunların DÜN SATTIKLARINI siz hiç görmediniz mi? Gözünüz kör müydü? MENFAATiniz gereği mi devleti bunlara peşkeş çektiniz?

Siz rahat olun biz biliyoruz neyin ne olduğunu.

NE SİZE NE CEMAATE GÜVENMİYORUZ!

Ne HIRSIZA NE HAŞHAŞİYE GÜVENMEYİZ!

(hırsız lafı benim değil cemaatin lafı, haşhaşi benim değil sizin lafınız, dünün kankalarının lafları yani)

Biz ortada bir hukuksuzluk varsa bu hukuksuzluk kime yapılırsa yapılsın bu hukuksuzluktur deriz, kimseyle göbek bağımız yok, göbek bağı olanlar sizlersiniz.

Dün DÖN GEL HOCAAAAAAMMMMMM diye zırladığınız adama bugün haşhaşi diyorsunuz, terör örgütü lideri diyorsunuz!

ARANIZDA NE HALT YİYECEKSENİZ YEYİN bizi karıştırmayın! BİZİ BU PİS SİYASETİNİZE BULAŞTIRMAYIN! (İKİ TARAFA DA YAZIYORUM)

Sorulması gereken soru bu. Teşekkürler.

Bir vatandaş bi şey söylüyor hooop bu vatandaş üzerinden bir partiyi, bir cemaati, bir toplumu toptan mahkum ediyoruz.

O vatandaş o parti adına, o cemaat adına konuşmaya yetkili mi, o toplum o cemaat tümden böyle düşünüyor mu diye hiç bakmıyoruz.

Güzel soruydu, teşekkürler tekrar.

Hem ak partiyi hem cemaati olabildiğince eleştiren kaç kişi vardı merak ediyorum doğrusu :) söyledikleriniz akp için doğru. Daha çoğunu da dedim ben. Hepsi doğru ama Akp de cemaatin elemanlarını kullanmak istedi, elinde yetişmiş teknik eleman olmadığı için.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Hem ak partiyi hem cemaati olabildiğince eleştiren kaç kişi vardı merak ediyorum doğrusu :) söyledikleriniz akp için doğru. Daha çoğunu da dedim ben. Hepsi doğru ama Akp de cemaatin elemanlarını kullanmak istedi, elinde yetişmiş teknik eleman olmadığı için.

Yapma lütfen... gerçekten inanıyor musun buna?

Yetişmiş eleman yokmuş, Allah aşkına bunu nasıl yazarsınız?

Ayrıca bunu yazmanız çok saçma.

Diyelim ki yoktu ve hep cemaati yerleştirdiniz, eee şimid ne yapacaksınız?

CEmaatle kavga ettiniz onları kovuyorsunuz, yetişmiş elaman da yok, dışardan adam mı getireceksiniz devlet için?=

Ve ikinci saçmalık, bunu demeniz, devleti şimdiye kadar akp değil cemaat yönetti demektir, peki akp hangi hakla madem 12 sene devleti cemaat yönettiyse BİZ DEVLETİ İYİ YÖNETİYORUZ, İŞLERİMİZ DOĞRU vs. dedi?

Eğer devlet iyi yönetilmişse cemaat yönetmiş demek olmaz mı?

Yazarken biraz dikkat edin yahu.

Artı asla katılmıyorum yetişmiş eleman yoktu lafına.

Erbakan hoca bir çok dernek kurdu, işadamları,mühendisler vs.vs. her sınıftan insanlar var, yetişmiş elemanlar var.

Ama tayyip refahdan ayrıldı burnu büyüktü milil görüşe yakın elemanlara hiç bakmadı, gitti cemaati doldurdu, bütün olay budur.

Yoksa yetişmiş teknik eleman haddinden fazla sayıda var.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Gereksiz sualin, acılsız cevabı olur.

yada şöyle düzelteyim

boş teneke, çok ses çıkartır Nazlı hanım

KAFKAS

Kıdemli Üye

Görünen köy kılavuz istemez köşe yazarından ,hezimet sitelerine kadar vaziyet ortada

KAFKAS

Kıdemli Üye
Artı asla katılmıyorum yetişmiş eleman yoktu lafına.

Erbakan hoca bir çok dernek kurdu, işadamları,mühendisler vs.vs. her sınıftan insanlar var, yetişmiş elemanlar var.

Ama tayyip refahdan ayrıldı burnu büyüktü milil görüşe yakın elemanlara hiç bakmadı, gitti cemaati doldurdu, bütün olay budur.

Yoksa yetişmiş teknik eleman haddinden fazla sayıda var.

Yetişmiş eleman bakış açına hayran olmamak elde değil :)

bir çok dernek kurdu, işadamları,mühendisler vs.vs:):):)

Yahu devlet idaresinde BÜROKRAT lazım!Senin verdiğin yetişmiş eleman örnekleri bürokratların kapı kuludur:)

Erbakan demişsin arkasını boş lafla doldurmuşsun adama sorarlar o zaman 28 şubat darbesi neden oldu?yetişmiş elemanlar varmış:)

Bak Mursi de ,verdiğin yetişmiş eleman örnekleri çoktu :)ama bürokratları yoktu anlamak bu kadar zor mu?

Sonra gelir akp nin yanlışları yok efendim doğruları diye geyik muhabbeti yaparsın:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yetişmiş eleman bakış açına hayran olmamak elde değil :)

bir çok dernek kurdu, işadamları,mühendisler vs.vs:):):)

Yahu devlet idaresinde BÜROKRAT lazım!Senin verdiğin yetişmiş eleman örnekleri bürokratların kapı kuludur:)

Erbakan demişsin arkasını boş lafla doldurmuşsun adama sorarlar o zaman 28 şubat darbesi neden oldu?yetişmiş elemanlar varmış:)

Bak Mursi de ,verdiğin yetişmiş eleman örnekleri çoktu :)ama bürokratları yoktu anlamak bu kadar zor mu?

Sonra gelir akp nin yanlışları yok efendim doğruları diye geyik muhabbeti yaparsın:)

Haklısın, zaten mühendisler, mimarlar, üniversite mezunu binlerce kişi, hukukcular, iktisatcılar vs.vs. yetişmiş eleman değildir, bunlardan bürokrat felan olmaz....sizin yetişmiş elaman anlayışınız YAĞCI, HIK DEYİCİ anlamında ise sen haklısın.

Yok bilgi, beceri, liyakat,tahsil vs. anlamındaysa biraz daha okumanı tavsiye ederim.

Dernek kurdu derken çemişgezek bilmem ne köyü yardımlaşma derneğinedn bahsetmiyoruz, alakasız şekilde dalga geçeceğine anla.

Bunlar işadamları derneği, hukukcular derneği, mimarlar, mühendisler derneği, YETİŞMİŞ ELEMAN derneği bunlar, BORU değil!

Hele hele yetişmiş eleman vardı ise 28 şubat niye oldu lafın dehşet üstü dehşet.

28 şubatda postal yalayan cemaati devlete dolduran akpnin yandaşının 28 şubattan bahsetmesi, hele hele yetişmiş eleman yoktuuuu, onun için cemaati aldık savunması komik olmaz mı?

Diyelim ki yetişmiş eleman yoktu, sen doğru söylüyorsun. Akp de mecburen cemaati doldurdu.

Peki şimdi şu an akp ile cemaat kavga etti, akp kimi atıyor senin tabirinle yetişmiş eleman BÜROKRAT olarak?

Akp geldiğinde yetişmiş eleman yoktu ise hala yoktur, 10 senede 8 yaşındaki çocuğu eğitip yetişmiş eleman haline getirmiş olamaz herhalde.

NE YAPIYORSUNUZ ŞİMDİ?

Hala mı cemaati dolduruyorsunuz?