NATO'ya Ait Füze Kalkanı Sisteminin Türkiye'ye Kurulmasını Doğru Buluyormusunuz ?

NATO'ya Ait Füze Kalkanı Sisteminin Türkiye'ye Kurulmasını Doğru Buluyormusunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    50

TakVa

Ordinaryus

Tüm Nato Ülkelerine Kurulacaksa Olabilir

korakademik

Ordinaryus
iran tehdidine karşı olucaksa evet diyorum.

korakademik

Ordinaryus
inşallah hayırlı olur.
ülkemize en büyük tehdit olarak irandaki acem milletini görüyorum.

idrak

Yeni
Allah a sığınan kalkanı neyler
sen o nu kılıçlı kavgacıya ver.

mevlana

TakVa

Ordinaryus
niye Türkiye'ye kurmak istiyorlar acaba? ve neye karşı? Füze kalkan sistemi ne işe yarar?

Patlayıcı madde taşımayan , hedefini yaklaşık 25 bin kilometre hızla çarparak yok eden füze görünümlü bir sistem. .

Uzmanlar sistemi “bir mermiyi başka bir mermiyle vurmak” diye özetliyor.

Füzeler yer altında, bir futbol sahası büyüklüğündeki silolarda tutulacak. Ateşlendikleri takdirde, teoride, savaş başlığı devreye girecek ve hedefini atmosfer üzerinde kinetik enerjiyle yok edecek. Bu işlem için kullanılan jargon, öldürmek için vurmak.

Ülke ismi verilmiyor ama kuzey kore ve irana karşıymış. Türkiye , İran, rusya ilişkileri düzelmişken, çevrede bir tehdit yokken, vizeler kalkarken bu füze işi şüphe uyandırıyor.

Tüm nato ülkelerii kapsıyacaksa Türkiye kabul etmeli, sadece Türkiye içinse bu bu kalkan projesi bence şüpeli.

Çevremizle ilişkileri bozmaya yönelik, ayrıca o füze başlıklarının sonra değiştirimeyeceği ne malum. İran ırak savaşında, İrana Yönelik, yeni başlıklar takılabilir, Türkiye savaşın ortasında bulur kendini.

TakVa

Ordinaryus
iran tehdidine karşı olucaksa evet diyorum.

Ahmedi necat rejimini tasvip etmemekle birlikte şu anda İran Türkiye ilşkileri mükemmel seyrinde. Neden burnumuzun dibinde düşman icad edelim?

Ayrıca Ortadoğuda lider Türkiye iken, Ahmedi necat ve Erdoğan arasındaki bir seçimde Herkes Erdoğanı tercih ederken ve Ahmedi necat bir adım geride biir görüntü verirken, düşman olmanın alemi yok bence.

Oradki rejimin demokratikleşmesinde Erdoğan büyük bir etken olabilir. Böylece İrandan rejim ihracı bekleyenler boşuna bekler.

korakademik

Ordinaryus
erdoğan ahmet meselesi değil ki
iran devleti ile Türkiye devleti arasındaki mesele dir. tarihi geçmişi var.
bağdat kaç kez elimizden çıktı bi sayın bakalım
bizden alan kimdi iyi inceleyin bakalım.

TakVa

Ordinaryus
erdoğan ahmet meselesi değil ki
iran devleti ile Türkiye devleti arasındaki mesele dir. tarihi geçmişi var.
bağdat kaç kez elimizden çıktı bi sayın bakalım
bizden alan kimdi iyi inceleyin bakalım.

Hristiyanlar mezhep savaşı yaparken avrupa birliiği oldular kardeş, geçmişin konularını gündeme getirip, ülkeler düşmanlığa devammı etsinler.

korakademik

Ordinaryus
ab ortalıkta görünmüyor düşmanlıkları aynen duruyor
ekonomik birlikleri biraz var o kadar
kardeşlerin bile kavga ettiği günler olurken komşu devletlerin zaman zaman savaş yapması normal değil mi
konu zaten füze kalkanı
ikimiz de kurulsun diyoruz sebebi bence önemli değil

TakVa

Ordinaryus
ab ortalıkta görünmüyor düşmanlıkları aynen duruyor
ekonomik birlikleri biraz var o kadar
kardeşlerin bile kavga ettiği günler olurken komşu devletlerin zaman zaman savaş yapması normal değil mi
konu zaten füze kalkanı
ikimiz de kurulsun diyoruz sebebi bence önemli değil

Kurulsun derken tüm nato ülkelerinde kurulacaksa, kurulSUN DİYORUM, YOKSA TEK TÜRKİYE İÇİNSE VE İRAN, RUSYA İLE ARAMIZIN BOZULMASINA NEDEN OLACAKSA KURULMASIN.

Hikem

Kıdemli Üye
inşallah hayırlı olur.

Herhalde bir kuyruk acısı olsa gerek.<Bu kuyruk acısının milletimiz için değilde, hocasının kolejlerinin, okullarında CIA ajanı olduğu tesbitiyle İrandan terki diyar olmasıyla

ilgili olduğu izahtan varestedir.Ehli Kitabla amentüde ittifak edenler, İslami mezheblerden, ehli Bid'a ile ittifak kuramıyor!

korakademik

Ordinaryus
bağdat 1400 lü yıllarda iran işgali altına alındığında acaba hocamız kaç yaşındaydı.
biz elimizi uzattık
iran geri çevirdi.
konuyu karıştırmayın.

Hikem

Kıdemli Üye
1400 lü yıllara gitmene şaştım.Galiba bu arkadaş, Irakın , Afganistanın, ABD tarafından işgal edilmesini, otoriteye itaat , Demokrasi gelmesi bağlamında değerlendirerek, '' İŞGAL'' kapsamında değerlendirmiyor.Ehli Kitabla amentüde ittifak edenler, çok şeylerini olduğu gibi, akli muvazenelerinide kaybetmiş görünüyor.Mevla hidayet eyleye!

MeVsİm

Üye
Füze sistemi sırf Amerikanın çıkarlarına hizmettir. Amerikanın kendini güvenceye almasıdır.

Amerika kendini, Rusyaya karşı Romanyada, İrana karşı Türkiyede savunmayı planlıyor.

Bunuda Nato adı altında yapması bu ülkelerde bu sistemlerin kurulmasını kolaylaştırıyor.

Bu sistemler ancak Amerikaya karşı yapılan bir saldırıda devreye girer.

Bence kesinlikle kurulmamalı.

ibrahimi

Has Uşak
inşallah hayırlı olur.

çok daha büyük tehditler varken senin bunu yazman komik olmuş kusura bakma.yanlı bakmışsın çünkü.coniler ve avanesi varken bize başka düşmana gerek yok.takvanın yazdıklarına da katılıyorum.ilişkiler bu kadar iyi iken sarsmaya gerek yok...

ve mevsimin dediği gibi amerika için kullanılacaksa hayır diyorum.irandan daha büyük tehdittir amerika,israil..

korakademik

Ordinaryus
iran atom bombasını amerikaya atamıyacağına göre en yakın amerikan üssüne mi atıcak yoksa doğrudan kafir diye ilan ettikleri anıtkabir yani ankara mı hedef olur.
biraz gerçekçi olalım.
iran işine geldikçe ülkemizle işbirliğine giriyor.
düşmanımız ermenistan ve yunanistan ile olan işbirliğine dikkatinizi çekerim.
iran bugün olmasa bile ilerisi için bir tehdittir. tarih bunlarla kaynıyor

ibrahimi

Has Uşak
Bu seninki komplo teorisi ve yanlı bakıştan başkası değildir.Yanı başında dış devlet destekli pkkyı görmezden gelip,Türkiye üzerindeki dış devletlerin emellerini bilip en büyük tehdit İrandır demek tartışmaya son noktayı koymayı gerektirir.Selamlarımla...

korakademik

Ordinaryus
dış devletlerin emellerinin farkındayım
asıl mesele iran ın emellerini görmemezlikten gelmek
islam dünyası tek devlet altında birleşicekse bu ülkemiz olmalı
tayyib in şii dünyası ile yakınlığını anlayabilmiş değilim.
aynı ülkelerdeki sünnileri resmen dışlayan bir politika