Nasıl ah ederim ki senden gelen bir derde!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bitmeyecek bir yolun yolcusu, şafakların sancısında ah etmeyen bir sızıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne vakit nefeslensem, hasretin didarıyla hemhal edip, gönlüme yönelsem yanarım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne hıçkırıkların, ne hazanı andıran umutların, hatta o an duran zamanın acısıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi yöne baksam, ufukları koklasam, kalbimin sahibine iltica ederek ferahlarım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabrın tesbihatı sineme neler işliyor,dil çekiliyor, gönül bilmem ki niye susmuyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Maksat ve mana için feveran ediyor, kıt aklım cehdime kifayet etmiyor,hal bitiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İdrak fakirlik içinde seyrediyor, ruhum ibreti nazarla temaşa ediyor,neler söylüyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mukayyet olan bir zaman için, bir gül-i nihal açacaktır bilmem ki kimin için diyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gidiyorum sessizliğin iklimine, nefes nefese perişanlığım sudur edince eğleniyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumu gapzeden sualleri ziknimi avaleştiren saikleri içinden çıkılmaz müşkilleri[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sazın içli iniltisinde, sözlerin ahenginde halin edebi çehresinde bir bir güfteliyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mahşeri bir kalabalığa çıkmak için merak ve haşyetin inhizarında nöbetleşiyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Düşlerin sağanağı, umutların solgunlaştıran ağıtları karşıma çıkıyor ve soruyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vakit kim için var, ruhun cenahında arlaşmayan mana kime ne kadar yarar diyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefes ve telakkiler içinde korlaşan nefs, aşk ve mahsuda ihsansız mı ulaşacaktır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne nar cehennemi izhar eyleyen bir iftihardır, ne har cennet için aşksız zamandır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül yolculuğu, yolun emniyeti ve aidiyeti için dilenen ve gayrete ekilen manadır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Toprak yalnız nebat için var edilen telakki manadır, yoksa sevda niye manidardır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yük, ruhun ve gönlün hasretine düçar olan bir geçmiş zaman içinde yadı anlamdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne meşakkatlar vardır derdin sultanı niye fermandır hesap içinde geçilen zamandır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​