Nar-ı aşkın firkatine mechul nefesimle!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Anlamadın, sanki bir yargıçtın o an yargıladın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne müşkil bir iş olduğunu değil mi umursamadın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne hali bizarlığımı, ne ruhumun hicranını sormadın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kırdın,hiç aldırmadın,bilemedim hala niye yaptın[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Narı anlamadan, feda olmayı nefeslenmeden olmaz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sevda bir kelebek misalidir, hırs ve hınça asla konmaz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbin senasında ülfet yoksa, hicran aşk-ı korsa solmaz[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefesin lehçesinde, sinenin dirliğinde hak yoksa aşk olmaz[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Emel ve heves,vicdanın rahlesinden geçmelidir unutma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar umudun var ise, aşk yoksa susuzdur aldanma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kan ardır, nar aşktır, nefes müddetiyle ruha tavdır yorulma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Keşkelerin, yeis içinde solmuş nefesin hicranını gale alma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İsabet eden ne varsa, içinde ki niyetin mahsuludur unutma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar ecrin kalbin bakir nidasından ayan olursa korkma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk,ruhun sevdasıdır, kalbin en latif sedasıdır yaban durma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Uyurken düşlerin izinde ne vardı, ona inanıpta bir yol alma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl ki her doğum bir neşeyi sadıktır hakkıyla anla unutma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ölüm niye aşkı sanattır, uzleti sevdadır, hayatın mecrasındadır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kaza, bela iç içe olan bir imtihandır, korkup haktan uzaklaşma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kul olduğunu, şerefin ne olduğunu anla ve ruhunla yaşa hesaptır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl niye vardır, muhakeme hangi vadide vuslattır durma sorgula[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşka bigane kalan, sevdayı heves olarak anlayan cahildir unutma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hak, insanın kalbinde, hakikat ilmin ve bilincin şehrindedir anla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heva ve heves illaki olacaktır ama, nefsin tezkiyesi şarttır aldanma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw

İsabet eden ne varsa, içinde ki niyetin mahsuludur unutma
Ne kadar ecrin kalbin bakir nidasından ayan olursa korkma

[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk,ruhun sevdasıdır, kalbin en latif sedasıdır yaban durma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Uyurken düşlerin izinde ne vardı, ona inanıpta bir yol alma[/FONT]
:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw:flw

:flw:)

Selam mustafa abicim.ya senin şiirlerini okuyunca şiir yazasım geliyor.yüreğine sağlık.bu arada bir ara banada şiir yazmanın ince ayrıntılarını öğretirsin inş.

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Ve aleyküm selam can kardeşim...
Elbette ki sevindim ve şöyle bir tebessüm ettim...
Suhuletli gönlünüzün naif sesinden süruru şevki dinledim...
Birgün vakti saati gelecektir, fakirliğim ayan iken dil hakikati söyleyecektir...
Bir abdiaciz olarak, takatsiz nefesimi soluyarak ne söyleyebilirim, boyun büker niyazı selam eğlerim efendim.Müteşekkirim...