NakŞİbendİ Sİlsİlelerİ

İmandanihsana

Doçent
SELAMUN ALEYKUM KARDESLERIM O KADART TASAVVUF TAN BAHSETTIK HIC BİRTARİK İN SILSILESINI YAZMADIK BARİ DEDİM GUZİDE BİR CEMAAT NADİDE BİR CEMAAT HAK BİR CEMAAT OLAN ERENKOY CEMAATİNİN SİLSİLESİNİ YAZAYIM :D TABİKİ BASKA NAKŞİ SİLSİLELERİDE VAR:D BU ERENKOY CEMAATİ YADA ERENKOY DERGAGI DIYE GECEN GÜZİDE BİR CEMAATİNKİ

HZ.MUHAMMED (S.A.V) EFENDİMİZ

Hz. Ebû Bekir Sıddîk (r.a.)

Selman Fârisî (r.a.)

Kasım Bin Muhammed (r.a.)

Ca'fer-i Sâdık (r.a.)

Bayezid Bistâmî (r.a.)

Ebu'l-Hasan Harakânî (k.s.)

Ebû Ali Farmedî (k.s.)

Yûsuf Hemedânî (k.s.)

Abdulhâlık Gucdüvânî (k.s.)

Ârif Rivegerî (k.s.)

Mahmûd Fağnevî (k.s.)

Ali Ramîtenî (k.s.)

Muhammed Baba Simasî (k.s.)

Emir Külâl (k.s.)

Şah Nakşbend Muhammed Bahâüddin Buhârî (k.s.)

Alauddin Attar (k.s.)

Ya'kub Çerhî (k.s.)

Ubeydullah Ahrâr (k.s.)

Muhammed Zahid (k.s.)

Derviş Muhammed Semerkandî (k.s.)

Hacegi Muhammed İmkenegî (k.s.)

Muhammed Bâkî Billâh (k.s.)

İmam-ı Rabbânî Ahmed Farukî (k.s.)

Muhammed Ma'sum es-Serhindî (k.s.)

Muhammed Seyfeddin Serhindi (k.s.)

Nur Muhammed Bedâyûnî (k.s.)

Mirza Mazhar-ı Can-ı Canan (k.s.)

Abdullah Dehlevî (k.s.)

Mevlânâ Halid Bağdâdî (k.s.)

Tâhâ el-Hakkârî (k.s.)

Tâha el-Harîrî (k.s.)

M. Es'ad Erbilî (k.s.)

Ramazanoğlu Mahmud Sami Efendi (k.s.)

TOPBAŞZÂDE Musa Efendi (Musa Topbaş)

VE SİMDİDE COK MUHTEREM ALLAH DOSTU OSMAN NURİ TOPBAŞ HZ ALLAHU TEALADAN ALDIGI MURSİDİ KAMİLLİK GOREVINI DEVAM ETTIRMEKTEDIR.ALLAH CUMLENIZDEN RAZI OLSUN AYRINTILI BILGI ISTIYENLER BU SITELEREDE BAKABILIRLER

http://www.altinoluk.com/silsile/
http://www.gonuldunyamiz.com

http://www.dualar-zikirler.com/ SELAM VE DUA ILE ALLAH A EMANET OLUN

İmandanihsana

Doçent
kardeslerım sılsılelerı yazalım dedık ama devamı gelmedı yazalım allah ın ıznı ıle ınsallah cemaatlar tanınsın

D

DictatoR

Guest
Buda Nakşibendliğin bir başka kolu olan menzil Tarafının Silsilesi

· Hz. MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V)
· Hz.Ebubekir (R.A)
· Hz. Selman-ı Farisi (R.A.)
· Kasım Bin Muhammed Bin Ebubekir (R.A)
· Ebu Abdullah Ca'feri Sadık (R.A)
· Beyazıd-i Bistami (K.S)
· Ali Harkani (K.S)
· FADL-ÜL FARMİDİ (K.S)
· Yusuf Hemedani (KS)
· Abdulhalik Gücdevani (K.S)
· Arif Erreyvegeri (K.S)
· Mahmud Enciriyil Fağnevi (K.S)
· Ali Ramiteni (K.S)
· Muhammed Baba Semmasi (K.S)
· Seyyid Emir Külal (K.S)
· Muhammed Bahauddin Şah-ı Nakşibend (K.S)
· Alaüddin Attar (K.S)
· Yakub El Çerhi (K.S)
· Ubeydullah-ı Ahrar
· Muhammed Zahid (K.S)
· Derviş Muhammed (K.S)
· Hace Emkengi (K.S)
· Muhammed Baki Billah (K.S)
· İmamı Rabbani (K.S)
· Muhammed Masum (K.S)
· Şeyh Seyfüddin (K.S)
· Seyyid Nur Muhammed (K.S)
· Mirza Can Canan-ı Mazhar (K.S.)
· Abdullah Dehlevi (K.S.)
· Mevlana Halid Bağdadi (K.S.)
· Seyyid Taha (K.S.)
· Seyyid Sıbgatullahi Arvasi (K.S.)
· Abdurrahmani Taği (Seyda-i Taği ) (K.S.)
· Şeyh Fethullahi Verkanisi (K.S.)
· Muhammed Diyauddin (Hazret-i Sani) (K.S.)
· Şeyh Ahmed-El Haznevi (K.S.)
· Seyyid Abdulhakim El-Hüseyni (K.S.)
· Seyyid Muhammed Raşid-El Hüseyni (K.S.)
. Ğavs-ı Sani Seyyid Abdul Baki el Hüseyin-i (K.S.) (Şu anda ki Kutup)

http://www.menzil.net/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=8

mustafa

Profesör
Allah razı olsun bir arkadaşım merak ediyordu güzel bilgiler.

İmandanihsana

Doçent
kardesım menzılde halididir erenkoy cemaatide halididir kollar aynı sadece zatlar farklı ha bırdeee abdulbakı hz kutup demıssın kardesım bunun kaynagını solermısın elhd ALLAH BILIR BELKI KUTUPTUR AMA kutuplugu herkes bılemezz seyhın kutup olup olmadıgını sadece halıfelerı fln bılır yoksa her murid kendı mursidini kutup ılan eder bunu unutmayalım allah aemanet olun

M

Murat Sâki

Guest
dictador bildiğim kadarı ile silssileye öldükten sonra eklenir mübarekler şu anki mübareğin silsilede olmaması lazım ;)

İmandanihsana

Doçent
zınar kardesımız haklı ben sılsıleyı yazarken osman efendı hz ayrı olarak su an kı gorevu yuruttugunu soledım kardesım yanı sun kolun son halkası osman efendı yanı menzıl de de abdulbakı hz dıye ayrıntılı yazsaydın kardesım daha ıyı olurdu allah a emanet olun

D

DictatoR

Guest
uff tamam ya. Son kısmı ben ekledim.

Şu an birşey yazamicam. Psikoloji çok bozuk. Daha sonra bu konu hakkında gerekli açıklamaları yapacağım

uyarıcı

Üye
Şimdi şunlara cevab verin lütfen
1-Rasulullah (s.a.s)neden kendinden sonra gelecek olan bu tarikatlardan haber vermedi ve onlardan bahsetmedi onun zamanında nakşibendi yaşıyormuydu?Bu silsile nasıl onlara dayandı bu hususda hadismi var yoksa rüyadamı gördüler?
2-Ebubekr neden bundan bahsedmedi bu kadar önemli olan bir konuda sustumu?
3-Selmani farisi ebubekrin cagdaşı o niye bahsetmedi bu silsileden?
4-Sizce inandırıcımı?
bakın mehmet akif ne diyor?''sürdüler türke tasavvuf diye olgunşırayı,
muttasıl şimdi hakikat kusuyor sıtkı dayı,,safahat...

D

DictatoR

Guest
firat_antigs' Alıntı:
kardesım menzılde halididir erenkoy cemaatide halididir kollar aynı sadece zatlar farklı ha bırdeee abdulbakı hz kutup demıssın kardesım bunun kaynagını solermısın elhd ALLAH BILIR BELKI KUTUPTUR AMA kutuplugu herkes bılemezz seyhın kutup olup olmadıgını sadece halıfelerı fln bılır yoksa her murid kendı mursidini kutup ılan eder bunu unutmayalım allah aemanet olun

Kutuplar Dünyanın her yerinde tanınıp bilinirler. Menzil deki seyda mızda Dünyanın her tarafından ziyaretçi akınına uğrar.

Demişsin ki her mürid kendi mürşidini kutup ilan....

Ben menzil deki Seyda hazretlerine bağlı değilim. Ziyaret ettim sadece. Diğer hiçbir tarikate filan da bağlı değilim. Kimselerin mürşidi değilim. Müridim de yok. Çok yeri gezdim.

Kutup luğun bi alemetide her taraftan cemaat edinebilmektir. Menzile gittiğimde Türkiye'den her plaka da arabalar, yurt dışından otobüsler vardı.

Diğer yerdekilere gittiğimde evet oralar da kalabalıktı ama menzil deki kadar değil.

Kimseleri yüceltmek veya küçültmek amacında değilim. Haddimde değildir böyle birşey. Ayrımcılıkta yapmam. Ayretten Seyda hazretlerinin halifeleri her yerde dinlerini yayıyorlar. Diğerleride şüphesiz böyledir.

Diyeceklerim bu kadardır. Cevap vermezseniz sevineceğim. Eğer cevap verirseniz bende cevap vermek zorunda kalacağım. Bizim bu tartışmamızdan o Mübarek insanlar hoşnut olmuyacaklardır değil mi :)

Her yol birdir!

uyarıcı

Üye
Kutup nedir ? bu konu hakkında kur'an bize nasıl yol gösteriyor?acaba sizin getirdiğiniz deliller akli delillermidir? hiç araştırdınızmı kutuplar gavslar v.s.bu gibi ünvanları kim kime vermiş?hangi hadisde yazıyor?menzili niye ordu koruyor ?insanların bir yerlere gitmesi demek o yerin kutsallıgınımı gerektirir?veya o şeyhin iyi olduğunumu gösterir?insanları birilerine ünvan verip oraları ziyaret etmesi ne kadar doğru?ben biliyorumki bu insanlar cahil ve hatta o insanlara islamla alakalı soru sorun cevab veremezler .peki dinlerini bile bilmeyen adamların birsi hakkındaki şehadeti ne kadar gecerli?bu şeyhlerin kazandıkları para ile hertürlü zevki yaşadıklarını biliyormusunuz?onların evlatlarının en son arabalara binip en lüks villalarda yaşadıklarını biliyormusunuz?o şeyhler bu kadar mürütleri oldukları halde neden hiç yeryüzünde herhangi bir zulüme karşı cıkmıyorlar .bunu bazıları için söylüyorum?bu yol neden en cok türklerde varda arablarda yok .islamı onlar bizden eksikmi biliyorlar?

Bedrin_Aslanı

Profesör
Mahmud Efendi Hazretlerinin Silsilesi

30)Hz. Şeyh Mevlana Halid-i Bağdadi Zulcenaheyn (KS)

31)Hz. Şeyh Abdullah-ı Mekki Erzincani (KS)

32)Hz. Şeyh Mustafa İsmet Garibullah (KS)

33)Hz. Şeyh Halil Nurullah Zagrevi (KS)

34)Hz. Şeyh Ali Rıza Bezzac (KS)

35)Şeyh Ali Haydar-ı Ahiskavi (KS)

36)Hz. Şeyh El Hac Mahmud El-Ofi (KS)​

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Bizim Silsilemiz

33.Muhammed Esad Erbili

34.Mahmud Sami Ramazanoğlu

35.Yahyalılı Hacı Hasan Efendi

Hacı Hasan Efendimizin ardından yerine oğlu Ali Ramazan Dinç Hocaefendi geçti...

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
DictatoR' Alıntı:
Kutuplar Dünyanın her yerinde tanınıp bilinirler. Menzil deki seyda mızda Dünyanın her tarafından ziyaretçi akınına uğrar.

Demişsin ki her mürid kendi mürşidini kutup ilan....

Ben menzil deki Seyda hazretlerine bağlı değilim. Ziyaret ettim sadece. Diğer hiçbir tarikate filan da bağlı değilim. Kimselerin mürşidi değilim. Müridim de yok. Çok yeri gezdim.

Kutup luğun bi alemetide her taraftan cemaat edinebilmektir. Menzile gittiğimde Türkiye'den her plaka da arabalar, yurt dışından otobüsler vardı.

Diğer yerdekilere gittiğimde evet oralar da kalabalıktı ama menzil deki kadar değil.

Kimseleri yüceltmek veya küçültmek amacında değilim. Haddimde değildir böyle birşey. Ayrımcılıkta yapmam. Ayretten Seyda hazretlerinin halifeleri her yerde dinlerini yayıyorlar. Diğerleride şüphesiz böyledir.

Diyeceklerim bu kadardır. Cevap vermezseniz sevineceğim. Eğer cevap verirseniz bende cevap vermek zorunda kalacağım. Bizim bu tartışmamızdan o Mübarek insanlar hoşnut olmuyacaklardır değil mi :)

Her yol birdir!

Bak güzel kardeşim..Kim benim şeyhim gavs ya da kutup derse bu tefrikadır...
tAbi şunu söyleyelim mürid kendi şeyhini gönlünde en üstün bilecek buda feyz ve muhabbetin gereğidir..Lakin bu başka mürşide bağlı insanlara söylenirse bu particilik ya da takım tutmaya benzer..Malesef bu durum dünyamızda üzücü haldedir bilhassa Türkiyemizde... Biz müminler önce ne zaman Muhammedi s.a.v olacağız..Dikkat edelim parti ya da takım yarıştırır gibi ne mürşid ne de silsile yarıştıralım..

Şunuda belirteyim ki kalabalıklar ölçü değildir...Bir mürşidin yanında kalabalık insan görüntüsü o mürşidin kutup olduğunu göstermez.Zamanın gavsı ya da kimselerin onu mürşid olarak bilmediği bir insanda olabilir...

Lütfen tasavvufta konuşmalarımızı bilmeden konuşmayalım...
Tüm Allah c.c. dostlarını sevelim...

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
Kalemdar' Alıntı:
33.Muhammed Esad Erbili

34.Mahmud Sami Ramazanoğlu

35.Yahyalılı Hacı Hasan Efendi

Hacı Hasan Efendimizin ardından yerine oğlu Ali Ramazan Dinç Hocaefendi geçti...

Ramazan dinç hocaefendinin bizim buralara bir zata ziyarete devam ettiklerini duydum..Rabbim hizmetlerini ali kılsın...

KURAN

Üye
Peygamber Efendİmİz Bahsettİ"Ümmetİm 73 BÖlÜk Olacak Bunlardan 1 BÖlÜĞÜ Yaratanini Bulacak Ancak 72 Sapik Yollarda ŞaŞirip Kalacak Benİm Ve Ashabimin Yolundan Gİdenler,kurtulacak."buradakİ "benİm Yolumdan..."=ehlİbeyt Ve Onlarin Yoludur.
Yİne"rahmanin Nezdİndekİ Levhİ GÖrÜr Ehlİ Hakİkat,bu Levhada Mevcuttur 319 Şerİat,bunlardanher Hangİ Bİrİyle, Bİr Kulum Gelİrse Huzuruma.Şİrk KoŞmamiŞsa Bana, Cennetİme Gİr Derİm Okuluma."

KURAN

Üye
Hz.osman Zİnnureynİ
Bİr De Ayet Yazayim Sana."her Bİrİnİz İÇİn Bİr Yol Ve Bİr YÖntem Kildik."maİde48 İstedİĞİn Kadar Ayet Hadİs Var.sen Bunlar İÇİn Kendİnİ Dara Sokma.sİlsİle Takİp Gayet Kolay Bunda Hayret Edİlecek Ne Var.yazma Ve Kayit Sİstemİyle

seher

Doçent
Silsileleri yazan kardeşler sağolun.Yalnız bir ricam var bu mübarekler hakkında daha detaylı bilgiye nerdeden ulaşabiliriz acaba??
Selametle..