"Mûtû Kable En Temûtû ya’ni Ölmezden önce ölünüz" kudsi hadisini açalım

ankakusu

Asistan
sevgili melami dostlarım
burda anlatmak istediğim bu bahsedilen meratip ve makamlar mutlak bir mürşidi kamîl ile gerçekleşir.çünkü tevhid edilen efâl tevhid edilen sıfat ve tevhid edilen zât bizlere zaten tevhid edilmiş haliyle verilir.bizlere düşen görev sadece ve sadece müşahade etmektir.bu 3 meratipte kişi bizler yokuz ki çünkü el el üstü gelmeden önce bir gölge gibi dolaşırdık.bu meratipler bizim gölgemizi yok edip gerçek vahdeti vücudun şahidliği ile şereflendirir

:hosgeldin: :shake2[1]: :friends:
sevgili arifane kardeş mürşidi kamil olmasa idi bu diller şimdi başka nağmeler. söylüyor idi mutlaka. Açtı anahtarı ile o elbiseyi gösterdi içindekinin kim olduğunu..

AşK_€r

arabeskçi
arifane ve ankakuşu kardeşlerim
ikinizide tebrik ediyorum yazılarınızdan dolayı

ben arifane kardeşi ilk önce ankakuşu kardeş zannetmiştim.meğer değilmiş.
sevgilerimle dostlar.

Arifane

Profesör
teşekkürler

sevgili melami dostlar beni aranıza kabul ettiğiz için minnetarım ben bu alemde allahın ben rabbiniz değil miyim nidasını kaç kişi işitmiştir bakıyorum ki o nidayı işiten güzel dostlar var hasan fehmi hz leri allahın nidası hala kulaklarımda der peki dostlar biz bu nidayı ruhlar aleminde işittiğimizde beli dedikmi hatta üç kez dememiz gerekir çünkü rabbınız derken rabıtanın kurulması lazım bu üç rabıtanın sonunda hak söyler enelhak kulun dilinden gerçekleşir evet dostlar saygılarla...

ankakusu

Asistan
Cehr ile zikreden kande bulurdu
Kendini Allah tan gayri görürdü

Fahri Alem bunu Söyle buyurdu
Kalb ile zikreden makbul olurdu

"Mütü kable ente mütü" sırrını
Arifler bu yerde manasın verdi

İhtiyari ölümü bulsunlar dedi
Ölmezden evvel ölen ölmez ebedi.

HU Ne güzel Topic miş. HU
.

sufi7007

Profesör
İnsilah ya da Ruhun Bedenden Ayrılması

Bu konuyu anlayabilmek için tasavvuf büyüklerinin bazen açıkça bazen ima ile bildirdiği İnsilah ya da Ruhun Bedenden Ayrılması deneyiminden haber olunmalıdır.