Mutluluk mu, haklılık mı?

Mutluluk mu, haklılık mı?

• Kullanılan toplam oy
    19

Meryem

Komplike
Öyle bir an geldi ki, haklılığınızı savunursanız mutluluğunuzdan olacaksınız. Böyle bir durumda haklı olmayı mı, mutlu olmayı mı tercih edersiniz?

Nihle

Profesör
Haklı olmayı kesinlikle ..
İnsan istese de her zaman mutlu olamıyor çünkü ..
Ama haklı olmak çok ayrı birşey ..

girdap

Ordinaryus
Mutluluk da ne ola ki? Umrumda bile olmaz.

Serare

Profesör
Haklılığın konusuna, konunun hayatla ne derece, benimle ne derece ilişkili olduğuna, ne derece değerli olduğuna bağlı bu; değmeyecek konular, değmeyecek durumlar yüzünden haklılığı savunmanın bedeli mutsuzluk, huzursuzluk olacaksa eğer bu değmez diye düşünürüm.

''Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar'', ''Her doğru her yerde söylenmez'' gibi sözler boş yere edilmiş değiller, muhakkkak büyük yaşanmışlıklardan sonra söylenmişler.

Sevgiler.

ibrahimi

Has Uşak
Serairin dediklerini de göz önüne alarak doğru yerde söylenilerek kazanılan haklılık diyorum :)

efruz

Kıdemli Üye
Haklılık ama bazen bu insana mutluluk getirmiyor.yinede haklılık diyorum.

ziruh

Kıdemli Üye
haklı olacağım vakit mutluluğu terk edeceksem mutlu olayım ama haklı olmayım sorun değil :)

ibrahimi

Has Uşak

herneyse

Üye
ben gelemem öyle tartışmalı ortamlara dinimle alakalı bir mevzu olmadıkça he der geçerim çok da mühim değil

MiHRiMaH

Son gülen... :/
C şıkkı Susmak :)

:DBunu okuyunca geri çıktım yukarı, böyle şık var mıydı yahu??!:confused1::blink: diye, kendimden emin olamadım:D... Az evvel okuduğum şıklara, tekrar baktım... Pes bana, bir de pes cahid sana...

Tabii ki mutluluk:laugh:, ben her zaman haklıyım çünkü:Cool:... Ama her zaman mutlu olamıyorum:(...
Hele de anlamsız bir tartışma içerisindeysem, anında haksız olabilirim:O... Neticede kime karşı haklı olacaksın ki?!.. Mutluluğunu kaybedeceğin bir haklılık, sana ne getirecek sonrasında?!.. :agla:

Ümmî Ebiha

KuzeyiN Kızı
Haklı olmak beni her zaman mutlu eder...

Haklı olunmadan elde olan herşey mutlaka geçici oluyo zaten, geriye de vicdan azabı kalıyo...

olayı tam olarak bilmiyorum ama bence böyle..

AynAlı

Kıdemli Üye
haklılıkla mutluluk ayrı kategorinin elemanları ikisi arasında çok yakın bir ilişki yok bence..anket yanlış

MiHRiMaH

Son gülen... :/
haklılıkla mutluluk ayrı kategorinin elemanları ikisi arasında çok yakın bir ilişki yok bence..anket yanlış

Yani sırf haklı olabilmek için gayet mantıklı bir ankete çamur atmadın şimdi sen?!.. :DHeee öyledir...

Çoğu zaman öyle durumlarda kalmıyor muyuz?.. Bir tartışma esnasında sırf karşındaki insan ile aranda husumet olmasın diye alttan almıyor musun?!.. Yoksa bunu sadece ben mi yapıyorum?!?!?!?..:ph34r::confused1:

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Ben, mutlu olduğum zamanlar demekki haklı çıkmışımdır...:p :)
Bir insan illa her konuda haklı olacak diye bir şey yoktur...Eğer tartıştığınız konu faydalı bir konuysa ve siz haksız çıkarsanız mutsuz olmak çok saçma olur...Mutsuz olmak yerine muhatabımızdan yeni şeyler öğrendiğimiz için mutlu olmalıyız...
Eğer tartışığımız konu lüzumuzsa yine mutsuz olmamıza gerek yok... :)
O zamanda enemiz kırıldığı için mutlu olmalıyız...E tabi bunu başarabilecek insan varmıdır oda tartışılır... :)

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
haksız olup mutlu olmak
haklı olsun mutsuz olmak
hımmm birinci şık insanı yalancı bir mutluluğa sevk eder. İkincisi güzel ama insan haklıyken nasıl mutsuz olu ki onu anlayamadım.

Meryem

Komplike
Sen bizden daha tecrübelisin ablacım, hayatında hiç haklılığını ileri derecede savununca mutsuzluğa düştüğün bir zaman olmadı mı?