Mustazaflar ayağa kalkmadıkça, müstekbirler devrilmeyecektir'

spesifik

آزادی قید و بند
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,838
Tepkime puanı
4,095
Puanları
113
Konum
Hayâlistan/bul
Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şubesi tarafından Dünya Mustazaflar Haftası münasebetiyle 'Dünya Mustazaflarını' anma konferansı düzenlendi.
Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şubesi tarafından özel bir düğün salonunda düzenlenen ‘Dünya Mustazaflarını anma’ konferansında, salon girişinde Dünya mazlumlarının ve 6-8 Ekimde PKK/HDP yandaşları tarafından vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının resimleri sergilendi.
Abdulkadir Üstündağ’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans, İnzar ilahi grubunun 27 yıl önce Halepçe’de kimyasallarla katledilen mazlum Halepçe halkı üzerine seslendirdiği ezgiler salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Program, Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Özaslan’ın selamlama konuşması ile devam etti.
Programa konuşmacı olarak katılan Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHAD) Üyesi Molla Beşir Şimşek, Tüm mustazafların zamanın müstekbirlerine karşı el ele vermek mecburiyetinde olduklarını vurguladı.
“Müstekbirleri tanımadan Mustazaflara nasıl zulüm ettiklerini anlayamayız”
Konuşmasında, mustazafların müstekbirleri iyi tanıması gerektiğini belirten Şimşek, “Tarih boyunca Mustazaf ve müstekbirler hep yan yana zikredilmiştir. Allah (cc) Kur’an’da sürekli müstekbirlerden bahsetmiştir. Bizim müstekbirleri iyi tanımamız lazım. Bizler müstekbirleri tanımadan onların mustazafların nasıl ezdiğini, Mustazaflara nasıl zulüm ettiklerini anlayamayız. Müstekbirler zulüm etmek istedikleri halklara, ilk önce birbirlerine düşürmek için ellerinden gelenleri yaparlar. Müstekbirleri iyi tanımamız lazım. Yoksa Firavunların halkları nasıl ezdiklerini anlayamayız. Mustazaflar aslında müstekbirleri iyi tanır ise, müstekbirlerin oyunlarına hilelerine kanmazlar. Dün Firavun müstekbiri, halkları nasıl eziyordu ise, bu gün de Suriye’de Beşar Firavunu, halkını ezip onları birbirine düşürmüştür. Bu gün dünyanın hangi coğrafyasına bakarsanız bakın, her yerde ezilenler Müslümanlardır. Müstekbirler Mustazaf halkları birbirine düşürmekle fitne ekerek onları birbirine düşürmüşler ve onları bu oyunları ile halkları Mustazaf etmişler.” diye konuştu.
“Firavunların tek hedefleri Müslüman halkları cahil bırakmaktır”
Bugünün Firavunlarının iyi tanınması gerektiğinin altını çizen Şimşek, “Bu gün Irak’a bakın bombalanmamış Camiler mabedler kalmadı. Suriye’de yüzlerce fırka olduğu gibi Irak’ta da aynı bölgenin, aynı mahallenin insanları birbirlerini öldürüyorlar. Yine Mısır’a bakın aynı tabloyu orada da görebiliriz. Müstekbirlerin ilk hileleri hakları birbirine düşürmektir. Yine ülkemizde bizler Müstekbirleri iyi tanımış olsaydık, bu gün Kürt, Türk ve Zaza kavgaları olur muydu? Bu gün gerçekten bizler bugünün Firavunlarını iyi tanımlayız. Firavunların tek hedefleri vardır. O da Müslüman halkları cahil bırakmaktır. Müstekbirler her zaman halkı cahil bırakmak için halkları Mustazaf bırakmak için bütün çabalarını sarf ederler. Halkı mustazaflaştırmak ister ve onlara hâkim olmak isterler. İşte bölgede ve cumhuriyet döneminde nerede bir alim, Şeyh var ise ya katlettiler yada zindanlar attılar. Yine nerede bir medrese, nerede bir Kur’an dersi verilen mekanlar varsa ahırlara çevirdiler. İşte PKK bundan dolayı hiç istememiştir bölgede Müslüman bir topluluk yetişsin. Neden mi? Çünkü kendini bilen bir topluluğu kesinlikle ifsad edemeyeceklerdi. Yine kendini bilen topluluklar müstekbirlerin işine gelmez.” şeklinde konuştu.
“Gözleri dönmüş bir şekilde vahşice 16 yaşındaki çocukları katlettiler”
6-8 Ekim olaylarında Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşi bir şekilde katledildiğini belirten Şimşek, “İşte 6-8 Ekim olaylarında, aynı şekilde kardeşi kardeşe düşürmek için ellerinden geleni yaptılar. Bundan dolayı vahşi bir şekilde Yasinleri şehit ettiler. Kalplerine nasıl bir kin yerleşmiş ki, gözleri dönmüş bir şekilde vahşice 16 yaşındaki çocukları katlettiler. Kurban bayramında fakir insanlara kurban eti dağıtan Yasin ve arkadaşları sizce neden katledildiler? Çünkü Yasinler yetişince bu topluluk kendini bilen, fakirlere el uzatan bir toplum olacak, bu anlayışa sahip toplum ise PKK yandaşları ve buna benzer despotların korkulu rüyasıdır. O halde ne yapmak lazım. müstekbirler bu halkları nasıl ve nerede ifsad etmeye başladı ise, Müslümanları birbirine düşürmeye hangi noktadan başladı ise bizlerde bu gün oradan başlamalıyız. Yoksa aksi takdirde mustazaflıktan kurtulamayız. Dünün Firavunları daha annelerinden doğmayan erkek ve kız çocuklarını nasıl ki daha anne karnında iken öldürüyordu ise bu günde Filistin’de, Arakan’da, Suriye’de ve Kürdistan’da da aynı Müstekbirler daha anne karnındaki çocukları katletmektedir.” ifadelerini kullandı.
“Müslüman halk, ifsad edilmek için dini değerlerinden uzaklaştırılmıştır”
Bu gün bu ümmetin Musalara ve Musaları yetiştiren Asiyelere ihtiyaç olduğunu vurgulayan Şimşek, “Bu gün sokaklara çıkın sokaklar birer fuhuş yuvasına dönmüş, bu Müslüman halk ifsad edilmek için dini değerlerinden uzaklaştırılmıştır. Çıkın sokaklara bakın bunu göreceksiniz. Gidin Kürdistan’a bakın, Cizre’ye bakın, Hakkari’ye bakın bunu çok iyi göreceksiniz. Vallahi artık uyanmak zorundayız. Kendimize gelmek zorundayız. Bu toplumu mustazaflıktan kurtarmak için, İnsanları özüne döndürmek için, fuhuş yuvasına dönen sokaklarımızı düzeltmek için, Peygamber Efendimiz gibi ev eve dolaşmak zorundayız. Asiye gibi, Musa gibi görevimizi yerine getirmek zorundayız. Aksi takdirde içine düşmüş olduğumuz durumdan kurtulamayız.” dedi.
“Mustazaflar ayağa kalkmadan Müstekbirler devrilmeyecektir”
Mustazafların müstekbirlerin önünde ayağa kalkmadan zulümden kurtulamayacağının altını çizen Şimşek son olarak şunları kaydetti:
“Unutmayın Mustazaflar Müstekbirlerin önünde ayağa kalkmadan zulümden kurtulamayacaktır. Sürekli zillet içerisinde yaşayacaktır. Artık bir olma zamanıdır. İfsad edilmiş bu toplumu, birlik beraberlik sağlayarak düzeltebiliriz. Ancak Müstekbirlerin önünde ayağa kalkar isek, Mustazaflıktan kurtuluruz. Hayatımıza cihadı yerleştirir, hayatımızı Kur’an ve Sünnete göre dizayn eder ve Firavunların karşısında Musa gibi ayağa kalkar isek, Müslümanlar da, içine düşmüş olduğu şu durumdan kurtulur. Bu yüzden kardeşlerim, hepimize çok iş düşüyor.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Program yapılan dua ile sona ererken, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen 2015 Kutlu Doğum Siyer sınavında dereceye girenlere de ödülleri takdim edildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)
 
Üst