Mustafa Kamalak Paralelin Bir Çizgisi Cemaat İse Diğeri Kim | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Mustafa Kamalak Paralelin Bir Çizgisi Cemaat İse Diğeri Kim

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,021
Puanları
83
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla orduya kumpas kurulduğunu belirterek, Eyvah dediler, biz safmışız yanılmışız, milli orduya kumpas kurulmuş dediler.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,021
Puanları
83
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla orduya kumpas kurulduğunu belirterek, Eyvah dediler, biz safmışız yanılmışız, milli orduya kumpas kurulmuş dediler. Bütün toplananlar serbest kaldı. Paralel iki çizgiden oluşur. Paralelin bir çizgisi cemaat ise diğeri kim dedi.
Mustafa Kamalak partisinin Düzce İl Başkanlığı'nın kongresine katıldı. Partililere seslenen Kamalak, Ak Parti'yi eleştirerek, Hoca'nın öğrencileri deniyordu. Hoca ne dedi Ben diploma vermedim ki, ben ders verirken arkadan kaçan öğrencilerimizdi Evet onlar bizim kardeşlerimiz ama Habil ile Kabil de kardeşti. Aramızda ne fark var. Söylemler aynı, ama yaptıklarımız çok farklı. Onların söylemleri ile yaptıkları apayrı diye konuştu.
Kamalak, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla orduya kumpas kurulduğunu açıklayarak, Ergenekon ve Balyoz davaları dediler. Biz dedik ki; suç işleyen en ağır cezayı alsın amaOrdu yıpratılmasın. Tarihten ders alınız dedik. Nedir tarihte ki ders; 1826 yılında 2'nci Mahmut yeniçeri ocağını lağvetti. Bizlere batının etkisi ile vakayı hayriye diye okutuldu. Ama vakayı şerdi. Yeniçeri ocağını kapatarak Osmanlı kara kuvvetlerini lağvettiler. Orduyu yıkarsanız sonucu Güneydoğu'da çıkar dedik. Bugün doğuda devlet var mı Yanlışım varsa yanlışım var de. Eyvah dediler, biz safmışız yanılmışız, milli orduya kumpas kurulmuş dediler. Biz diyorduk ya bunu. Bütün toplananlar serbest kaldı. Paralel iki çizgiden oluşur. Paralelin bir çizgisi cemaat ise diğeri kim Rabbim bizim doğru yoldan ayırmasın. Bize doğru söylemeyi nasip eylesin dedi.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,021
Puanları
83
Kamalak ın diğer söylemlerine alıştık artık ta bu tespiti ilginç geldi :1826 yılında 2'nci Mahmut yeniçeri ocağını lağvetti. Bizlere batının etkisi ile vakayı hayriye diye okutuldu. Ama vakayı şerdi. Yeniçeri ocağını kapatarak Osmanlı kara kuvvetlerini lağvettiler. !!!
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,021
Puanları
83
Vaka-i HayriyeHayırlı OlayYeniçeri Ocağı'nın kaldırılması, nihayet sadrazam Benderli Mehmet Selim Sırrı Paşa zamanında gerçekleştirildi. 17 yıldır bu ocağı kaldırmayı tasarlayan II. Mahmut, 25 Mayıs 1825'te bu fikrini uygulamaya koydu. Eşkinci ocağı adı verilen yeni bir askeri sınıf kurulduğunu resmen açıkladı. Avrupa tarzında üniforma giydirilen yeni ordu, 11 Haziran 1826'da eğitime başladı. Bundan 3 gün sonra ayaklanan yeniçeriler, kazanlarını Etmeydanı'na çıkararak gösterilere başladılar. Ulemayı yanına alan II. Mahmut, Sancak-ı Şerif'i çıkararak halkı yeniçerilere karşı savaşmaya çağırdı. Yeniçeri Ocağı dışındaki bütün ocaklar, padişaha sadakatlerini bildirdiler. Aksaray'dakiEtmeydanı'nda bulunan yeniçeri kışlaları top ateşine tutuldu. 6.000'den fazla yeniçeri öldürüldü. 20.000 civarında isyancı da tutuklandı. 16 Haziran 1826'da tarihe karışan Yeniçeri Ocağı'nın yerine, Asakir-i Mansure-i Muhammediye adlı yeni bir ocak kuruldu. Anlamı ise "Muhammed'in zafer kazanmış orduları"dır.
 
Üst