Mustafa Islamoglu'na neler oluyor?

ömerusta

Kıdemli Üye
ne demiş islam oğlu bu millete dindarlık değil insanlık lazım demiş doğru demiş islamın şartını beşe indiren imanın şartını altıya indirenlerin insanlığını nerde bulacağız bu şartlarda insanlık yok ibadet var banane senin namazından orucundan haccından ibadetin ALLAH c.c. ha bana insanlığın lazım hersene iki üçsefer hatim indiriyorum diyor adam kasım kasım kasılıyor ne anladın ne diyor kuran tık yok öküz vede tren meselesi insanlık bu adama nasıl bulaşacak şeyhim kurbayı susturdu diye övünen öküzde insanlık beklemek zor olsa gerek

ömerusta

Kıdemli Üye
birde mehmet okuyan vede taslamanı eleştirenlere bakmalı onların ilminin sadakası sizler gibi insanlara verilse alim olursunuz ellerini bağlayıp şeyhlerinin eteğini öpüp boynunu büküp şeyhini seyreden vede ondan feyiz aldığını söyleyen adamlar alsa alsa öküz feyzi alır insanlık değil

ilke

Paylaşımcı
Peygamberin gösterdiği yolu kabul ettiğinizi ben pek düşünmüyorum, hatta kesinlikle biliyorum ki,
asla onu dinlemez bir çok söylediğine kılıf bulursunuz, az önce yaptığın gibi, halbuki hadislerde
ademle ilgili onlarca somut bilgi veren kaynak var ama sen naptın, kendi mantığına göre bir kılıf bulup tevil ettin,
neden çünkü, konunun nerelere gideceğini bildiğin için baştan önlemini aldın.

Bakma avam halk bilmiyor, din tanımından bildiği, kelimei şahadet, salavat, namaz sureleri,
iyilik,güzellik, kapanmak, sünnet olmak falan üç beş basit başlık.
İslam sosyolojisini,rejimini getir sen bir Anadolu Türk annesine siyer ve hadislerdeki gibi anlat
seni sapık diye süpürge sapıyla kovalar, o yüzden piyasa islamının aslında senin bööö dediğin deistlikten çok da bir farkı yok,
Allaha inan iyilik yap...

İnsanların beyanlarına inanmamız gerekiyor. Bir insan "müslümanım-müslüman oldum-" diyorsa buna inanmak mecburiyetindeyiz! İslâmda ZARURAT-I DİNİYYE denilen bir bölüm ve herkesin bilmesi inanması gereken hususlar vardır. Bunlar yerine getirildiğinde artık bu kişi müslümanların kardeşidir. O kişide artık "İslam Sosyoljisi" (!) gibi tuhaf bir öğreti aranamaz ! Zarurat-ı Diniyye'den daha fazla bilgi öğrenmek ve tahsil etmek kişilerin kendi tercihlerine bırakılmıştır. Hiç bir müslümanı "Sen niye sosyoloji, arapça, hadis usülü bilmiyorsun?" diye suçlayamayız ! Kendilerini müslüman toplum mühendisi zannedenler, aslında kibir ve büyüklük kompleksi sahibidirler ve toplumdan soyutlanmış küçük dünyaların yaratıklarıdır !

Son düzenleme:

Kaptan

Mecra Yazarı
- Münafık zihniyet asırlardır hep aynı tuzakları kurarlar.
- Nedir hocam?
- Güzel ahlak ile düzgün ibadeti çatışan seçenekler gibi göstermek.
- Mesela?
- "...Camide namaz kılmaktansa, fakirlere ekmek dağıtmayı tercih ederim; iyi kalpli ateist, kötü kalpli müslümandan yeğdir" vs vs...

Cehennem kızdırılmış olarak bekliyor bu zihniyeti...

2400

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1592028288615.jpg
    FB_IMG_1592028288615.jpg
    50.5 KB · Görüntüleme: 1
  • FB_IMG_1592028294365.jpg
    FB_IMG_1592028294365.jpg
    34.6 KB · Görüntüleme: 1