Mustafa İslamoğlu: Gülen'le görüştükten sonra başımıza gelmeyen kalmadı

kilicarslan

Kıdemli Üye
Mustafa İslamoğlu: Gülen'le görüştükten sonra başımıza gelmeyen kalmadı

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1133467

GÜLEN'LE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA BAŞIMIZA GELMEYEN KALMADI

Gülen, baş başa görüşmenizde size ne cevap verdi?

- Hocaefendi gayet nazikâne davrandı; fakat oradan çıktıktan sonra başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi.

Başınıza neler geldi?

- Şahsi olarak başıma gelenleri anlatarak olayı kişiselleştirmek istemiyorum. Ancak Akabe camiası olarak size birkaç örnek verebilirim...

Akabe kardeş kuruluşlarımızdan bir arkadaşımızın uzak vilayetlerden birinde bir BAĞ-KUR davası var. BAĞ-KUR memuru, primleri alıyor ve yolsuzluk yapıyor. Bizim arkadaşımız mağdur ve bu dava da 15 senedir sürüyor. Mağdur olan arkadaşımızı davaya götürmek için bileğine kelepçe takıp hapse attılar. Yalvar yakar, rica minnet ancak kelepçeli şekilde uçakla davaya gönderme izni alabildik. Bu olayın arkasını araştırdığımızda ise karşımıza Cemaat çıktı.

İkinci olay ise yine Akabe kardeş kuruluşlarımızdan bir yardım kuruluşumuzun kamu yararına vakıf statüsü alabilmesi için müracaat ettik. Yeterlilik teftişi yapan müfettiş geldi ve açıkça kuruluşumuzun başkanına, "Ben size yeterlilik raporu vermeyeceğim. Çünkü siz cemaati eleştiriyormuşsunuz" dedi. Bu hâkim ve müfettiş cemaatin değil, devletin memurudur. Cemaatten değil, milletten maaş almaktadır. Sadece size iki olay anlattım. Dolayısıyla bu manada bugüne kadar birçok olay yaşadık.

PROBLEM, BEDDUANIN ÖTESİNE GEÇMİŞ

Gülen'in bedduasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Bazı cemaat evlerinde toplu beddualar olduğu kulağıma geliyor. Gerçekten de çok garip bir durumla karşı karşıyayız. Bâtıni karakter burada ortaya çıkıyor. Yani insanlar merkezden gelen emir ile dua edip, merkezden gelen emir ile beddua ediyorlarsa, burada problem bedduanın ötesine geçmiş demektir.
Çok temelde bu insanlar akıldan, düşünmeden, iradeden muaf tutuluyorlar. Yani bu insanların kitle halinde akıllarına, düşüncelerine ve iradelerine yönelik bir tehdit var. Ben bunu bin tane bedduadan daha ağır bir tehdit olarak görüyorum.

‘GÜLEN GRUBU KULLANILIYOR MU?'

devami http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1133467

levent48

Kıdemli Üye
Mustafa hoca duruma vaziyet ediyor...Aynı ay içinde üç sefer maliyeden ceza kesmeye geldiler...Adamlar "Önümüze ne koyarsan koy ille ceza yazacağız" dediler...Bunu da mı cemaat yaptı şimdi?...

Bırak hocam "ben de cemaat mağduruyum.." ayaklarını...O kadar da değil...Cübbeli dese hadi neyse...

levent48

Kıdemli Üye
Akabe kardeş kuruluşlarımızdan bir arkadaşımızın uzak vilayetlerden birinde bir BAĞ-KUR davası var. BAĞ-KUR memuru, primleri alıyor ve yolsuzluk yapıyor. Bizim arkadaşımız mağdur ve bu dava da 15 senedir sürüyor.

Gülenle görüşmeye gittiğin tarihten beri başıma gelmeyen kalmadı diyorsun...Örnek olarak 15 yıllık davayı örnek gösteriyorsun...Sonra bizi yiyorsun...Gülen ABD'ye gideli ancak 15 sene oldu.....

kilicarslan

Kıdemli Üye

Gülenle görüşmeye gittiğin tarihten beri başıma gelmeyen kalmadı diyorsun...Örnek olarak 15 yıllık davayı örnek gösteriyorsun...Sonra bizi yiyorsun...Gülen ABD'ye gideli ancak 15 sene oldu.....

Davanin 15 yil sürmesi belki onlardan kaynaklanmiyor ancak, magdurun kelepceyle mahkemeye götürülmesi garip bir hadise.

asil endise verici olan 3 yol boyunca vakfin tümünün dinlenmesi, ve bunlardan bir senaryo olusturacak, malzeme toplanmasi. Yetkililerin yaptigi aciklamaya göre onlarida iceri atacaklarmis. Akabe vakfi encok dinlenen 2. stk , anlasiliyorki takmislar. Sen misin bizi elestiren diyorlar.

levent48

Kıdemli Üye
Davanin 15 yil sürmesi belki onlardan kaynaklanmiyor ancak, magdurun kelepceyle mahkemeye götürülmesi garip bir hadise.

asil endise verici olan 3 yol boyunca vakfin tümünün dinlenmesi, ve bunlardan bir senaryo olusturacak, malzeme toplanmasi. Yetkililerin yaptigi aciklamaya göre onlarida iceri atacaklarmis. Akabe vakfi encok dinlenen 2. stk , anlasiliyorki takmislar. Sen misin bizi elestiren diyorlar.

Hükümet yanlısı bildiri yayınlayan 97 STK arasında Akabe vakfı da var...Belliki bir zıtlaşma var...Ama cübbelinin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi...Salih Mirzabeyoğlu 28 Şubatçılar mahkemeden yırtarken halen içeride....Mustafa hocanın şikayetleri çok hafif kalıyor...Onu kasdettim....Yoksa gülen tayfasının çomaklamadığı hiçbir yer kalmamış.....

Kaçak

Yeni
Gülen'in bedduasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Bazı cemaat evlerinde toplu beddualar olduğu kulağıma geliyor. Gerçekten de çok garip bir durumla karşı karşıyayız. Bâtıni karakter burada ortaya çıkıyor. Yani insanlar merkezden gelen emir ile dua edip, merkezden gelen emir ile beddua ediyorlarsa, burada problem bedduanın ötesine geçmiş demektir.
Çok temelde bu insanlar akıldan, düşünmeden, iradeden muaf tutuluyorlar. Yani bu insanların kitle halinde akıllarına, düşüncelerine ve iradelerine yönelik bir tehdit var. Ben bunu bin tane bedduadan daha ağır bir tehdit olarak görüyorum.

Bırakın kim daha çok mağdur hesabını ....
kimi çorbada sinek bulsa gider çıkartır, kimi sinekte çorba bulsa höpür höpür götürür ....
işte 250 metreden islamoğlu cümlesi diyebileceğim bir cümle ...
Bırakın artık savunmaları çakmaları ....
Şu yahut benzeri cümleler ne zaman gündem olacak ondan haber verin...
Ne zaman takım tutar gibi parti tutmaktan ve din diye aklı kiralamaktan vazgeccez onu konuşalım ....
Hoca gene yorumuyla at başı öne geçti

kilicarslan

Kıdemli Üye

Hükümet yanlısı bildiri yayınlayan 97 STK arasında Akabe vakfı da var...Belliki bir zıtlaşma var...Ama cübbelinin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi...Salih Mirzabeyoğlu 28 Şubatçılar mahkemeden yırtarken halen içeride....Mustafa hocanın şikayetleri çok hafif kalıyor...Onu kasdettim....Yoksa gülen tayfasının çomaklamadığı hiçbir yer kalmamış.....
Haberin tamiminda da var. Aslinda mustafa hoca zamininda yogun saldirilar olunca Gülene , haksiz elestiriler var diyerek arka cikmis. Bunun üzerine yakinlasma gerceklesmis, davet etmisler görüsmüsler. Hoca o zaman yüzüne söylemis bir takim rahatsizlik verici durumlari. Ondan sonra baslamis olaylar.

Kaçak

Yeni
Acaba diyorum on yıl sonra İslamoğlunun parmak bastığı konuyu konuşuyor olacakmıyız ?
Cemaat olmayı , lider peşinden gitmeyi becerebilecekmiyiz ?

ebkem

Baş Yücelik
Güleni eleştirince bu adam beni bi gülme tutuyo.

Havas

Kısıtlı Erişim
islamoğlu hocanın ben nurcu taifeye ve eserlerine hiç eleştiri yaptığına şahid olmadım.
söylemesi lazımdı..fitne çıkmasın dedi,yıllarca bunların düştüğü batıl hoş görüldü.
hakkı söyyeceksin...
merak etme fitne çıkmaz.çıkarsada sana rahmettir.

hirahos

Kıdemli Üye
Tencere dibin kara seninki benden kara...

İslamoğlu, devlete karşı kalkışmadı ama itikaden Gülen'den daha beter durumda...

kilicarslan

Kıdemli Üye
@hirahos

en azindan acik nassa furuat demiyor.

levent48

Kıdemli Üye
Tencere dibin kara seninki benden kara...

İslamoğlu, devlete karşı kalkışmadı ama itikaden Gülen'den daha beter durumda...

Hepsinin kendine özgü bir hikayesi,vizyona konulmayı bekleyen bir filmi var...Sezonu gelince bir bir seyrederiz milletçe...

Kaçak

Yeni
On yıl iyimser bir rakam gibi ....

Yetim

Kısıtlı Erişim
Aklı başında bir müslman Cemallettin afganiyi kendine örnek almış birini mustafa islaoğluna nasıl itibar ederki ?

Yetim

Kısıtlı Erişim
M.islamoğlu kurana ters düşüyor

Adetli iken oruç tutulur diyor ... halbuki

Bakara süresi 184cü ayeti kerimeyi celilede HÜKÜM AÇIKTIR...HASTA BİR KİMSENİN ORUCUNU ERTELEYEBİLECEĞİ VE GÜNÜNE GÜN KAZA EDEBİLECEĞİ HÜKMÜ AYETLE AÇIK BİR HÜKÜMDÜR..

Bakara süresi 184. Sayılı günler. İmdi sizden her kim hasta olur veya sefer üzere bulunursa tutamadığı günler ad edince diğer günler de -tutar-. Oruca pek zor dayanabilecek kimse üzerine de fidye bir fakir yemeği -farzdır-. İmdi her kim nafile olarak bir hayır yaparsa bu kendisi için daha hayırlıdır. Ve eğer oruç tutarsanız sizin için hayırlıdır. Eğer bilirseniz.

hirahos

Kıdemli Üye
Yok, hani... İnsan biraz dürüst ve tutarlı olur... "5-6 kalemde cemaatin yanlışlıklarını yüzlerine söyledim. Yetinmedim, mektup da yazdım" diyor İslamoğlu... İslamoğlu; Birader senin de kırk türlü maddeyle 100 veya daha fazla yanlışını sana söylediler. 100 yanlışını sana yazdılar. Sen hangi hatandan döndün ki başkalarının hatasını düzelttirmeye soyunuyorsun.

Kişi, önce kendine döner bakar. Bende var mı diye yoklar.

Dalga geçer gibi...

Kaptan

Mecra Yazarı
İslamoğlu "fitne çıkmasın" bahanesiyle bu zaman kadar Gülen Cemaatine birşey dememiş miş. Şimdi değişen ne? Baktı ki hazır cemaat aleyhine bir rüzgar var tepki de almayız diye düşünmüştür herhalde. Yoksa... yoksa birileri the Cemaat'e alternatif bir oluşumun peşinde mi? Kim bilir, olur mu olur.