Müslüman Öldürülürken Susan Avrupa Fransa Ölümleri İçin Neden Şokta ?

Dua Nur

Kıdemli Üye
Müslüman Öldürülürken Susan Avrupa Fransa Ölümleri İçin Neden Şokta ?

Paris’te geçtiğimiz Aralık ayında mevcut polislere ilave olarak binlerce Fransız komandosu da sokaklara çıkarılmıştı. “Terör saldırılarından” korkuyorlardı. Bu gelişme bir nevi adı konmamış olağanüstü hal uygulamasıydı.

AB’nin en güçlü 3 devletinden biri olan Fransa’nın başkentinin göbeğinde gündüz vakti polis tarafından güvenliği sağlanan bir medya binasına saldırı yapıldı. Saldırıda yayın kuruluşunda görevli 10 kişi ve binayı bekleyen 2 polis öldürüldü. Yani bu saldırı Paris’te en sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı bir süreçte gerçekleştirildi. Saldırıyı yapanlarsa ellerini kollarını sallayarak olay yerinden uzaklaştılar. Sıradan bir saldırı olamaz bu!

Türkiye’de PKK terörüne dair Çözüm Süreci başladığında, bundan tam 2 sene önce, süreci sabote etmek için Paris’in göbeğinde 3 PKK yöneticisi kadın şaibeli şekilde katledilmişti. 2 sene geçmiş olmasına rağmen o saldırının gerçek mahiyetini hala tam olarak öğrenemedik. Fransız hükümeti ve yargısı, o konuyu ağırdan aldı ve aydınlatmadı.

Paris'teki son saldırıda ilk anda 11 ölü vardı. DÜNYA ŞOKTA başlıkları atıldı. 11 Eylül saldırıları bahane edilerek 2001 yılında ABD öncülüğündeki Haçlı koalisyonu ile Afganistan'a açılan savaşta, bugüne kadar 3.6 milyon Müslüman katledildi. Ama 3.6 milyon Müslümanın ölümü karşısında DÜNYA ŞOKA GİRMEDİ!

Afganistan’ın ardından aynı Haçlı koalisyonu bu defa Irak’a savaş açtı. Son 11 senede Fransa'nın da desteği ile Irak'ta 1.2 milyon Müslüman katledildi. 3.5 milyon Müslüman da bu savaşta sakat bırakıldı. Ama Irak’taki 1.2 milyon Müslümanın ölümüne ve 3.5 milyon kişinin sakat kalmasına bu "Dünya" Paris'te ölen 11 kişiye üzüldüğü kadar üzülmedi.

BM Güvenlik Konseyi’nde VETO yetkisine sahip Çin yargısı 300 Müslüman Uygur Türkü için idam kararı verdi. Batı siyasetinde Batı medyasında buna karşı çıkan bir ses duydunuz mu? Çin, ülkede yaşayan Müslümanlara İslam'ı yasaklayan kararlar aldı.
Medeni Batı'nın umurunda oldu mu? Batı'da hiç kimse Çin'in yaptıklarına ŞOK olmadı. Aksine "Müslümanlar bunu hak ediyorlar" diye bakıyorlar.

Filistin’de katliam yapan Siyonist İsrail’i Fransa dahil Batı ülkeleri 70 senedir açıkça destekliyorlar. Daha geçen yaz, Temmuz, Ağustos aylarında İsrail Gazze’yi yine yerle bir etti. Sadece 11 kişi değil; çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden 2 binden fazla Müslüman katledildi. Hala Gazze’ye ilaç bile sokulamıyor. Batı'da kimin umurunda?

Son 4 senede Suriye’de 300 bin Müslüman, Batı destekli BAAS rejimi tarafından katledildi. Fransa dahil olmak üzere ABD ve Avrupa kimi desteklediler? Elbette ölenlere timsah gözyaşları dökerek Esad’ı desteklediler.
Mısır tarihinde seçilmiş ilk ve tek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye karşı geçen yıl General Abdülfettah Sisi tarafından askeri darbe yapıldı. Bu darbecileri kim destekledi? Ne yazık ki yine İsrail’le birlikte, Avrupa ve ABD destekledi.

Batı, Müslümanları daima güdülecek koyun, ülkelerini de sömürülecek yer olarak gördü. Avrupa’da da Müslümanların emeklerini sömürdüler. Hem sömürdüler hem dışladılar, hakir gördüler, aşağıladılar. Onların giyim kuşamlarına müdahale ettiler. Minareleri yasakladılar, camileri yaktılar. İnançlarına ve peygamberlerine hakaret eden yayınlar yaptılar. Sonra da bu hakaretleri "Basın ve ifade özgürlüğü" kılıfıyla savundular.

Haçlı zihniyetindeki Batı, bir asırdan beri İslam coğrafyasında rüzgar ekiyor. Şimdi de ektiği rüzgarı ufak ufak biçmeye başladı. Rüzgar ektikçe rüzgar biçmeye, fırtına ektikçe fırtına biçmeye, kasırga ektikçe de kasırga biçmeye devam eder. Avrupa’nın kimseyi suçlama hakkı bulunmuyor. Şunu herkes bilir ki "Şiddet şiddeti doğurur."

Elbette bu saldırıyı savunmuyoruz. Keşke işler bu noktaya gelmeseydi. Daha dün İstanbul’da bir polisimiz intihar saldırısında şehit edildi. Saldırıyı DHKP-C üstlendi. Peki yıllardır DHKP-C’nin beyin takımı nerelerde korunuyor, barındırılıyor? Paris’te, Fransa’da. Türk polisinin katledilmesine ŞOK olmayan Batı, Fransız polisinin ölümüne neden şok oluyor?

Umarız Avrupa yaptığı hatalara tevbe eder ve tekrar hatalarına devam etmez de bu olaylar Fransa ve Avrupa’da daha da yayılmaz.

Gerçekten korkunç bir olay bu. Fransa'nın Filistin'de ölenlere üzüldüğü gibi biz de Paris’te ölenlere üzüldük. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'in katil Beşşar Esad'ı kınadığı gibi Paris saldırılarını kınıyoruz.

Alper TAN

levent48

Kıdemli Üye
harfi harfine katııyorum...

Mugalata

Kıdemli Üye
harfi harfine katııyorum...

bazı harflerini okumadan mı katılıyorsun acaba? bu konudaki öbür başlıkta bi husben'in, tetiği çekenlerin ellerini ayaklarını öptüğünü yazdığı mesajını da beğenmişsin. hem onu, hem de bu katliamın kınandığı bu yazıyı nasıl beğeniyorsun?

levent48

Kıdemli Üye
bazı harflerini okumadan mı katılıyorsun acaba? bu konudaki öbür başlıkta bi husben'in, tetiği çekenlerin ellerini ayaklarını öptüğünü yazdığı mesajını da beğenmişsin. hem onu, hem de bu katliamın kınandığı bu yazıyı nasıl beğeniyorsun?

Gerçekten korkunç bir olay bu. Fransa'nın
Filistin'de ölenlere üzüldüğü gibi biz de Paris’te ölenlere üzüldük. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'in katil Beşşar Esad'ı kınadığı gibi Paris saldırılarını kınıyoruz.

Bu ifadeden gerçek manada bir kınama mı çıkarıyorsun?....

Muminaga

Yeni
Mugalata Anti-Balaka isimli bir örgütü duydun mu?
Fransız askerlerinin koruması altında müslümanları sokakta toplayıp kazdıkları çukurlara müslümanların kafalarını keserek yığdıklarından haberin var mı?

Saldırıya uğrayan Fransadaki derginin kışkırtmaları üzerinde yoğunlaşılmalı,
Fransız askerlerin Afrika'daki kışkırtmalar üzerinde yoğunlaşılmalı.
Saldırıyı yapan kişi ve grupları eleştirmek istiyorsan seni tutan yok, bunu zaten yapıyorsun/uz da kışkırtanlara neden kimse iki kelime etmiyor?

Mugalata

Kıdemli Üye
Bu ifadeden gerçek manada bir kınama mı çıkarıyorsun?....

yalandan da olsa kınamış işte. üstelik bir de şunu demiş:

"Elbette bu saldırıyı savunmuyoruz."

ya sen? sen de savunmuyor musun? ama bi husben'e teşekkür ettiğine göre, savunuyor gibi görünüyorsun. belki okumadan teşekkür etmişsindir?

Mugalata

Kıdemli Üye
Mugalata Anti-Balaka isimli bir örgütü duydun mu?
Fransız askerlerinin koruması altında müslümanları sokakta toplayıp kazdıkları çukurlara müslümanların kafalarını keserek yığdıklarından haberin var mı?

Saldırıya uğrayan Fransadaki derginin kışkırtmaları üzerinde yoğunlaşılmalı,
Fransız askerlerin Afrika'daki kışkırtmalar üzerinde yoğunlaşılmalı.
Saldırıyı yapan kişi ve grupları eleştirmek istiyorsan seni tutan yok, bunu zaten yapıyorsun/uz da kışkırtanlara neden kimse iki kelime etmiyor?

mahabad, fransız emperyalizmini savundum mu da bana bunları yazıyorsun? senden çok daha önceden beri karşıyım ona.

o derginin çizdiklerini o sırada tartışıp bitirdik. şimdi, tam da bu alçakça saldırı sırasında tartışmam onu. şimdi katilleri tartışırım.

Muminaga

Yeni
mahabad, fransız emperyalizmini savundum mu da bana bunları yazıyorsun? senden çok daha önceden beri karşıyım ona.

o derginin çizdiklerini o sırada tartışıp bitirdik. şimdi, tam da bu alçakça saldırı sırasında tartışmam onu. şimdi katilleri tartışırım.
Böyle anlamaz izlenimi vermeye bilerek mi giriyorsun?
Anti-Balaka isimli örgütü ve bu örgütün giriştiği katliamlardan bilgin var mı diye soru sordum senden,
Fransa'nın desteği ve gözetiminde Afrika'da hıristiyan çetelerin gerçekleştirdiği katliamları sordum, bilgin var mı?
Hıristiyan çetelerin katliamlarını eleştirdiğini görmedim
Yanlış mıyım?

konuları saptırmaya çalışarak ne elde etmeye çalışıyorsun?

Sana, senin fransız emperyalizmini savunduğunu iddia ettim mi?

Mugalata

Kıdemli Üye
Böyle anlamaz izlenimi vermeye bilerek mi giriyorsun?
Anti-Balaka isimli örgütü ve bu örgütün giriştiği katliamlardan bilgin var mı diye soru sordum senden,
Fransa'nın desteği ve gözetiminde Afrika'da hıristiyan çetelerin gerçekleştirdiği katliamları sordum, bilgin var mı?
Hıristiyan çetelerin katliamlarını eleştirdiğini görmedim
Yanlış mıyım?

konuları saptırmaya çalışarak ne elde etmeye çalışıyorsun?

Sana, senin fransız emperyalizmini savunduğunu iddia ettim mi?

ben anlamazdan gelmem. tartışmada yan yollara sapmam. doğrudan konunun özünü ele alıp tartışırım.

pekala, evet, fransız emperyalizminin cezayir'deki katliamlarından haberim var. ingiliz emperyalizminin hindistan'lı dokuma ustalarının ellerini, sırf kendi şirketlerine rakip olmasınlar diye kestiklerini bilirim. abd emperyalizminin vietnam'daki katliamlarını, japonya'daki atom katliamını bilirim.

fransız emperyalizmine karşıyım ve batı emperyalizmine de elbette karşıyım. şimdi oldu mu?

sen bana bunları, bu konu içinde neden soruyorsun? neden, o dergi çizerlerinin yaptıklarını gündeme getiriyorsun?