Müslüman Nasıl Olmalı sohbet

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Görüldiki bazı kimseler bilmeden,herhangi bir sebeble (bilemiyorum)bazı İslam Alimlerinekarşı hürmette kusur ediyor.Bu kusur ileride gidip saygısızlığa kadar uzanıyor.Tabi her kes kendi yaptığından mesul.Yapılanlara ya mükafat ya ceza verilir.Bu hallerinden dolayı mükafat almayaçakları kati de İnşallah ceza almazlar.(Zaten bu büyükler kimseye kızmazlar kin tutmazlar özür dileyenin özrünü kabul eder,yani af ederler.)
Yine tekrarlıyorum ki kim kimi sever,hangi kitabı okur,bu kendi tercihi.Kendi okuduğunu empoze edebilir.Fakat bir kimseye veya bir kitaba çala kalem leke vurmaya çalışmamalıdır.(Bu kitab bozuktur denildiğinde bu isbat edilmelidir.)Böyle iftiralar yüz karasıdır.
Saadeti Ebediyye kitabı ile ilgili sifilin yazdıklarının aslında anlayan için bir yerme değil hakkın istemeden teslim edildiğini anlar.Bunu bir konu açarak irdelemeye çalışaçağım.(İnşallah)

İtirazımız Hüseyin Hilmi Işık ve tayfasınadır : ) Saadet-i Ebediyye'nin muteber olduğu kanıtlanmıştır...

Cübbeli Hoca sakalın farza yakın vacip olduğunu da söylüyor : )
Ben Cübbeli Hocanın sözünden döndü dönmedi diye bir şey kast etmedim sordum.Bunun sebebide
kendisine mollalık (Talebelik)ittası ile bu formda yazı yazan bir çok toy molla Sakal bırakmak farz'dır demişti.Şimdi ya Hoca önce farz dediği için bunlar farz diyordu.Yada onlar hocalarına uymuyor,hocaları vacib dediği halde farz diyorlardı.
Yoksa ben Cübbeli hocaya muhabbetim vardır.Ehli Sünnet düşmanlarıyla verdiği şerefli mücadelede kendisine müteşekkirim.Allahü Teala yardımcısı olsun.Amin.
Kaldıki bizim ölçümüz Ehli Sünnet. İtikadi bu itkat üzere olanların ayağı başımız (Kastım kendim.) üzeredir.Fakat Hocalarına uymayan talebeleride sevmem.Madem Cübbeli Hocaya itibar ediyorsun.Et ne güzel ama O H.Hilmi Işık Rahmetullahialeyh için EHLİ SÜNNET ALİMİDİR. diyeçek sen çömez ağzına geleni kusacan.Nerde burda dürüstlük,sadakat,ahlak,edep ve terbiye.?

İtirazımız Hüseyin Hilmi Işık ve tayfasınadır : ) Saadet-i Ebediyye'nin muteber olduğu kanıtlanmıştır...

Sonra ben o cemaatin içinde değilim.Eğer öyle olsaydı.Ben bunları yazamazdım.Çünkü bu güzel insanlar kimseyle tartışmaz,kimseye kızmazlar.Ben sadece dışardan sevenleriyim.Huyumda biraz serlik vardır.Bunuda pek beğenmem.

yorumunuz eylül tarafından düzenlendi.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Ben Cübbeli Hocanın sözünden döndü dönmedi diye bir şey kast etmedim sordum.Bunun sebebide
kendisine mollalık (Talebelik)ittası ile bu formda yazı yazan bir çok toy molla Sakal bırakmak farz'dır demişti.Şimdi ya Hoca önce farz dediği için bunlar farz diyordu.Yada onlar hocalarına uymuyor,hocaları vacib dediği halde farz diyorlardı.
Yoksa ben Cübbeli hocaya muhabbetim vardır.Ehli Sünnet düşmanlarıyla verdiği şerefli mücadelede kendisine müteşekkirim.Allahü Teala yardımcısı olsun.Amin.
Kaldıki bizim ölçümüz Ehli Sünnet. İtikadi bu itkat üzere olanların ayağı başımız (Kastım kendim.) üzeredir.Fakat Hocalarına uymayan talebeleride sevmem.Madem Cübbeli Hocaya itibar ediyorsun.Et ne güzel ama O H.Hilmi Işık Rahmetullahialeyh için EHLİ SÜNNET ALİMİDİR. diyeçek sen çömez ağzına geleni kusacan.Nerde burda dürüstlük,sadakat,ahlak,edep ve terbiye.?

Sakalın farz olduğunu söyleyen 4 mezhebin müftüsü Ahıskalı Ali Haydar Efendi Hazretleri'dir, toy mollalar değil...

düzenlendi

eylül

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com

Sonra ben o cemaatin içinde değilim.Eğer öyle olsaydı.Ben bunları yazamazdım.Çünkü bu güzel insanlar kimseyle tartışmaz,kimseye kızmazlar.Ben sadece dışardan sevenleriyim.Huyumda biraz serlik vardır.Bunuda pek beğenmem.

Aynı guruba ait olan Türkiye Gazetesi’nde “Bir Bilen” rumuzuyla yazan merhum emekli Albay ve şeyh Hüseyin Hilmi Işık, “Saadet-i Ebediye” adlı kerameti kendinden menkul ilmihalindeki ölçülere uymayan Müslüman alimleri, aydınları ve yazarları “İngiliz ajanı” ilan etmeye bayılırdı. Bunu tasavvuf edebi ve hoşgörüsüyle nasıl barıştırırdı, orasını bilmem. Fakat şimdi, manevi babası olduğu TGRT, İngiliz-Amerikan-İsrail ajanlarının sesi oldu. “Her şey aslına döner” mi diyelim, yoksa “Bu ne perhiz, bu ne turşu” mu?

Konuştukça cehalet ortaya çıkıyor : ) Sakalın farz olduğunu söyleyen 4 mezhebin müftüsü Ahıskalı Ali Haydar Efendi Hazretleri'dir, toy mollalar değil...
Sakalın farz olduğunu söyleyen 4 mezhebin müftüsü Ahıskalı Ali Haydar Efendi Hazretleri'dir, toy mollalar değil..
Büyüklerin ismiyle polemik yapma.Ben Cübbeli hocaya talebelik iddasıyla dedim.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Sakalın farz olduğunu söyleyen 4 mezhebin müftüsü Ahıskalı Ali Haydar Efendi Hazretleri'dir, toy mollalar değil..
Büyüklerin ismiyle polemik yapma.Ben Cübbeli hocaya talebelik iddasıyla dedim.

Polemik kelimesinin anlamını bildiğini sanmıyorum : ) Anlamakta da epeyce zorlanıyorsun, Ali Haydar Efendi Hz'leri sakalın farz olduğunu söylemektedir : ) Şimdi itiraz et bakalım : )

Polemik kelimesinin anlamını bildiğini sanmıyorum : ) Anlamakta da epeyce zorlanıyorsun, Ali Haydar Efendi Hz'leri sakalın farz olduğunu söylemektedir : ) Şimdi itiraz et bakalım : )
Yahu onun talebesinin talebesi
Yani Ali Haydar Efendi Rahmetullahialeyh'in talebesi Mahmut Efendi.Mahmut efendinin talebesi Ahmet Ünlü hocasının hocası farz diyor.Talebe vacip diyor.
Ben niye itiraz edeçem.İtirazsa bu itiraz.
İmamı Gazali Hazretleride Sünnet diyor.
Yahu ben polemiği gerçekten anlamamda sen beni kışkırtıyorsunda onun için dedim.Bu akşam beni formdan kovdurmağa yeminmi ettin yahu sen.Git git öte git.

1---CENNET VE CEHENNEMİN EBEDİ OLUP OLMADIĞININ BELLİ OLMADIĞINI SÖYLÜYOR
2---KADERE İMANIN ŞART OLAMADIĞINI SÖYLÜYOR
3---VEFAT EDEN KİŞİNİN ARKASINDAN OKUNAN FATİHA YASİN VS ÖLÜYE BİR FAYDA SAĞLAMAZ DİYOR
4---KUR ANI KERİME ABDESTSİZ DOKIUNU LABİLİR DİYOR
5---HAYIZ HALİNDEKİ KADININ ORUÇ TUTA BİLECEGİNİ KURANI KERİM OKUYA BİLECEĞİNİ CAMİLERE GİRE BİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR
6---MİRACIN BEDENLE OLMADIĞINI VE PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V.)MİRAÇTA ALLAHU TEALAYI GÖRMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR
7---İSA (AS)TEKRAR DÜNYAYA İNACEGİNİ İNKAR EDİYOR
8---MEHDİ(AS)GELECEGİNİ İNKAR EDİYOR
9---HADİS KİTAPLARINDANBUHARİ MÜSLİM TİRMİZİ GİBİ NİCE SAĞLAM KAYNAKLARA İFTİRA ATIYOR VE BUHADİS KİTAPLARININ YAZANLARIN HADİS UYDURDUĞUNU SÖYLÜYOR
10---PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV)BİR COK ÖZELLİĞİNİ İNKAR EDİYOR
MESELA HERKESÇE BİLİNEN ARKASINIDA GÖRME MÜCİZESİNİ İNKAR EDİYOR
11---RABITANIN ŞİRK OLDUĞUNU SÖYLÜYOR
12---ABDESTTE ÇIPLAK AYAK ÜZERİNE MESH EDİLEBİLİR DİYOR
13---EVLATLIK ALINAN COCUGUN MAHREM ALINA BİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR
14 ÜVEY KIZLA EVLENİLEBİLECEGİNİ SÖYLÜYOR
15---MAİDE SURESİNİN 11 İNCİ AYETİNİN HÜKÜMSÜZ OLDUĞUINU SÖYLÜYOR
Soru--Bu sapık kimdir acaba.?

Böyle bir sapığın yazdıklarına itibar edenin aklından zoru olmalı.Yoksa ne işi olur bu sapıkla.

UBEYDUN

Ordinaryus
benim şeyhim seninkini d.... :) kabilinden olmasın bu konuşmalar ya
ben dışarıdan okuyarak bilgilenmeye çalışıyorum

ben iki kardeşede bir şey sorayım
dini hüküm verilmesi için takib edilen edille-i şeriyye'nin son ikisi ilk ikisi gibimidir
mesela sakal hakkında o şöyle demiş bu böyle demiş derken
bu hükümleri veren alimlerin verdiği bu hükümler ümmeti ne kadar bağlayıcıdır?

ummuhan

Kıdemli Üye

Seadet-i ebediyye yi sadeleştirerk yayınlayan hüseyin hilmi ışık ( sanırım yetmişli yıllar) içerisine sigara içimi hele de samsun (evet aynen böyle marka ismi yazardı kendim okumuştum) sigarası nın içimi güzel olduğundan mekruh ve haram olmayacağı ile ilgili bir şeyler yazmıştı...

Seadet-i ebediyye yi sadeleştirerk yayınlayan hüseyin hilmi ışık ( sanırım yetmişli yıllar) içerisine sigara içimi hele de samsun (evet aynen böyle marka ismi yazardı kendim okumuştum) sigarası nın içimi güzel olduğundan mekruh ve haram olmayacağı ile ilgili bir şeyler yazmıştı...
Yahu benim burda hiç Ömer Öngüt Rahmetliyi tenkit ettiğim oldumu.?
Ben tenkit etsem edebimle ederim.
Falan kitabının falan sayfasından aynen aktarırak bunun neden yanlış olduğunu muteber bir Ehli Sünnet Alimine dayandırarak,yani Falan kitabtandelildir diye nakil ederim.

Sayın Ümmühan hanım lütfen kıydan köşeden taş atmakla uğraşmayın.
Bu işler sanırımlarla olmaz yazılanı aynen aktar.Ondan sonrada varsa bilgin (Yanlış buldunsa)doğrusunu İbni Abidin'den Fetavayi Hindiyeden,Hadika'dan (Böyle muteber eserlerden)bildir.
Bizde diyelim Hakkaten yanlışmış.
Böyle sanırımlarla değil!..

ummuhan

Kıdemli Üye
taş atma değil gördüğümü söylüyorum en basitinden bu örnek neden yazılır ilmihal (!) kitabına bence açıklaması gereken yazanlardır....

Bu işler sanırımlarla olmaz yazılanı aynen aktar.Ondan sonrada varsa bilgin (Yanlış buldunsa)doğrusunu İbni Abidin'den Fetavayi Hindiyeden,Hadika'dan (Böyle muteber eserlerden)bildir.
Bizde diyelim Hakkaten yanlışmış.
Böyle sanırımlarla değil

ibrahimi

Has Uşak
:yn:

saadeti ebediyye konusu diğer başlıkta tartışılıyor.
bu konuya bundan sonra yazılırsa temizlenecektir.bilginize.

ummuhan

Kıdemli Üye
:yn:

cevap hakkınızı diğer konuda kullanınız.