"Müslüman Kız" yayın hayatında!

seyyah_1

Asistan
"Müslüman Kız" yayın hayatındA..

ABD'de yayın hayatına bu ay başlayan bir dergi, ülkedeki Müslüman genç kızlara dergiye kapak olma fırsatı sunuyor. İşte "Muslim Girl"...
İlk sayısı 25 bin adet basılan Muslim Girl Magazine, ABD'deki 400 bin Müslüman genç kıza dergiye kapak olmaları ve hayat hikayelerini anlatma çağrısı yaptı.

Tirajını iki yılda 4 kat arttırmayı planlayan dergi ve web sitesinden (http://www.muslimgirlmagazine.com) yapılan çağrıda, ABD'de yaşayan Müslüman genç kızlardan kendilerini ve toplumlarını tanıtmaları istendi.

Derginin ilk sayısına kapak olan Oklahoma eyaletinin Tulsa kentinden 16 yaşındaki Pakistan kökenli Wardah Chaudhary, buradaki Müslüman toplumunu ve kendi yaşamını tanıttı, neden başını örttüğünü anlattı.

Dergide ayrıca, Müslümanlardan kurulu bir kız basket takımı ve şaşırtıcı ayakkabı koleksiyonuna sahip sağlık araştırmacısı bir Müslüman kadın tanıtıldı.

AA

Sabr-el-Hayat

Profesör
Örnek bir dergi olmus, Allah razi olsun insallah...

Islam'da kadinin konumunu ve ezilmedigini, diger dinlere mensub olan kadinlardan daha cok haklara sahip olduklarini, ve "NEDEN BASINI ÖRTÜGÜNÜ" anlatmalari cok güzel...

Dergiye basarilar dilerim, daha bunun gibi baska faaliyetler yapan dergilerin cikma temenisiyle, fiemanillah...

Tuncay ÖZ

Profesör
yine bunun altından bişi bari cıkmasa
hadi hayırlısı

MUSAB21

Paylaşımcı
Web sitesi
www.huzuriklimi.com
örnekmi yoksak ahlaki çömküşmü o tartışılır ama.. işin içinde magazin varsa orda kötü kokular gelir.....

abdullah sinan

Paylaşımcı
KİME AİT BU DERGİ...BU İŞTE BİR BİT YENİĞİ VAR AMA...

abdullah sinan

Paylaşımcı
OLDUM OLASI SİNİR OLUYORUM BÖYLE İŞLERE NE ÖYLE....SİTEYİ BİR AÇTIM BOYA FIÇISINDAN ÇIKMIŞ, KAŞSIZ BİR MÜSLÜMAN KIZI...ARKADAŞLARIN DEDİĞİ GİBİ MAGAZİN VE MÜSLÜMAN YAN YANA OLMAZ... BOŞ VERİN BİZİ BÖYLE BOZULMUŞ ÖZÜNÜ KAYBEDECEK BİR ŞEKİLDE TANIYACAKLARSA HİÇ TANIMASINLAR...İSLAM-I LİGHTLAŞTIRMA GAYRETLERİ DERGİYE YANSIMIŞ GİBİ GELDİ BANA...BU BİRİLERİNE GÖRE BAĞNAZLIK OLABİLİR.... İSLAMDA KADIN BU DEĞİL Kİ, EZİLEN TARAF MI YOKSA HER NE DURUM DA İSE!!! ONU ANLATALIM...DERT ETMEYİN AZ KALDI HERKES TANIYACAK İSLAMI... BİRKAÇ SENE....EN DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR....

leyli

Paylaşımcı
haklısın abdullah..bunlar din düşmanı islama yardım ediyorlar gibi birşey söz konusu değil. islama bida katma çabasına girmiş bir takım misyoner faaliyetten başka birşey değil...

seyyah_1

Asistan
yavas olun beyler bayanlar dergisi cıkartanlar zaten musluman hemen ortalığı bulandırmayın

saubi

Üye
dergiye kapak olmak? (bir müslüman kız)

ilginç!!!!!!!

XaberDar

Profesör

ABD'de yayın hayatına bu ay başlayan bir dergi, ülkedeki Müslüman genç kızlara dergiye kapak olma fırsatı sunuyor. İşte "Muslim Girl"...
İlk sayısı 25 bin adet basılan Muslim Girl Magazine, ABD'deki 400 bin Müslüman genç kıza dergiye kapak olmaları ve hayat hikayelerini anlatma çağrısı yaptı.

Tirajını iki yılda 4 kat arttırmayı planlayan dergi ve web sitesinden (http://www.muslimgirlmagazine.com) yapılan çağrıda, ABD'de yaşayan Müslüman genç kızlardan kendilerini ve toplumlarını tanıtmaları istendi.

Sizi bilmem ama benim ilgimi çeken kısımları şimdilik yukardaki alıntılar. Neden mi? Baksanıza müslüman kızlara kapak olma şansı veriliyor. Müslüman kızının magazinle ne işi olabilir ki kalkıp dergiye kapak olsun!...;) Müslüman kızları bu kadar magazin meraklısı mı?!...

Tiraj meselesinede gelelim. Dünyada "müslüman", "İslam" kelimelerini duyan herkesin dikkati kesilir. Tabiki tiraj 1 yılda 2 katına çıkar.

(Muslim girl of the month)
Anladığım kadarıyla her ay bir müslüman kızı tanıtacaklar. Peki niyeee??

(Muslim Girl International) Uluslararası müslüman kız manasına mı geliyor ne!?...:D Her ay bir müslüman tanıtacak, yani aslında İslamı tanıtacaklar. Ordaki kızlardan birinin hatası bütün müslümanlara mal edilecek.;) Halbuki benim bildiğim müslüman kızı KAPAK DEĞİLDİR, yani dakka 1 gol 1 derler ya!...;)

Gayri yorum sizin!... Selametle!....