Müslüman bayanların özellikleri

berraksu

Aşafatlı
Ahlâkı: üstün islâm ahlâkıdır.

Nişânesi: Hicap ve tesettürdür.

Edebi: Haya, iffet ve tesettürdür.

örnek bildiği: Müminlerin anneleri, sahabe hanımları ve tüm salih hanımlardır.

Sevgisi: Yalnız Allah ve Rasûlü ve islâmi ölçülere bağlı herkes içindir.

Halveti: Ahiret hayatını hatırlamak, kendisini kabrin karanlık ve darlığından rahata eriştirecek, onu selamete götürecek iyi amellerı işlemektir.

Dostları: Allahın dinine bağlı Muvahhid, Mümin ve tüm Müslüman hanımlardır..

Buğzu: Düşman yahudilere, hrıstiyanlara, münafıklara, ateistlere; kadın özgürlüğü ve feminizm diye yaygara koparan sinsi çağırtkanlaradır.

Düşmanları: Müstehcen şarkılar; haram davetçişi müzik aletleri; açık ve sapıl fikirleri empoze etmeye çalışan tüm dergi ve gazeteler; flört ve aşkın konu edildiği bütün sapık dizi ve filimler; ayrıca ahlaksız, iffetsiz kadınlar; kısaca Allah Te-âlanın gazabını üzerine toplayan herşeydir.

Rağbeti: çok bağışlayan ğafûr ve acıyan Rahim Allah Azze ve Celleye karşı; şartlarına bağlı kalarak samimi bir şekilde tevbe yapmaktir.

Evliliği: islâmîdir. Düğününde şarkı, içki vb. Yoktur. Davetli kadın ve erkek karışıklığına yer verilmez. islâma aykırı kıyafetlere de rağbet olmaz.

Gayesi: Müsülman aileyi bina etmek, böylece tüm insanlığın susadığı gerçek islâm toplumunun sağlam yapı taşını oluşturmak; ümmete hayırlı nesiller yetiştirmektir.

Tatili: Faydalı ilim öğrenmek, Kuran-ı Kerim ezberlemek, meşru çerçevede dinlenip istirahat etmekle geçer.

Gezintisi: ince düşünme ve tefekkür yapar; aynı zamanda dinlenerek kendini rahatlatacak şeyler yapmaktan geri kalmaz. Böylelikle bitkinlik ve yorgunluktan uzak kalır, dinamikliğini muhafaza eder.

yoldaş

Üye
başlık şu şekilde olsa daha uygun olurdu diye düşünüyorum 4X4 LÜK MÜSLÜMAN BAYANLARIN ÖZELLİKLERİ...
bu tip bayanlar parmakla gösterilecek kadar azınlıkta malesef günümüzde.

Ehl-i Beyt

Üye
Allah(c.c.) mümin erkeklere, böyle güzel ahlaklı eşler nasip eder İnşallah...Amin

bartim23

Üye
rabbim herkese böyle eşler nasip etsin inş.
Bunların bir çoğu hanımefendilerin olduğu kadar beylerin de özellikleri bence. yani olması gereken özellikler

LoNeLY

Kişisel Biri
çok güzel bir yazı Allah razı olsun..

MaKBeR

Doçent
Müslüman kadının kimliği

Ahlâkı, üstün islâm ahlâkıdır.

Nişânesi, Hicap ve tesettürdür.

Edebi: Haya, iffet ve tesettürdür.

örnek bildiği, Müminlerin anneleri, sahabe hanımları ve tüm salih hanımlardır.

Sevgisi, Yalnız Allah ve Rasûlü ve islâmi ölçülere bağlı herkes içindir.

Halveti, Ahiret hayatını hatırlamak, kendisini kabrin karanlık ve darlığından rahata eriştirecek, onu selamete götürecek iyi amellerı işlemektir.

Dostları, Allahın dinine bağlı Muvahhid, Mümin ve tüm Müslüman hanımlardır..

Buğzu, Düşman yahudilere, hrıstiyanlara, münafıklara, ateistlere; kadın özgürlüğü ve feminizm diye yaygara koparan sinsi çağırtkanlaradır.

Düşmanları, Müstehcen şarkılar; haram davetçişi müzik aletleri; açık ve sapık fikirleri empoze etmeye çalışan tüm dergi ve gazeteler; flört ve aşkın konu edildiği bütün sapık dizi ve filimler; ayrıca ahlaksız, iffetsiz kadınlar; kısaca Allah Te-âlanın gazabını üzerine toplayan herşeydir.

Rağbeti, çok bağışlayan ğafûr ve acıyan Rahim Allah Azze ve Celleye karşı; şartlarına bağlı kalarak samimi bir şekilde tevbe yapmaktir.

Evliliği, islâmîdir. Düğününde şarkı, içki vb. Yoktur. Davetli kadın ve erkek karışıklığına yer verilmez. islâma aykırı kıyafetlere de rağbet olmaz.

Gayesi, Müsülman aileyi bina etmek, böylece tüm insanlığın susadığı gerçek islâm toplumunun sağlam yapı taşını oluşturmak; ümmete hayırlı nesiller yetiştirmektir.

Tatili, Faydalı ilim öğrenmek, Kuran-ı Kerim ezberlemek, meşru çerçevede dinlenip istirahat etmekle geçer.

Gezintisi ince düşünme ve tefekkür yapmak aynı zamanda dinlenerek kendini rahatlatacak şeyler yapmaktan geri kalmaz. Böylelikle bitkinlik ve yorgunluktan uzak kalır, dinamikliğini muhafaza eder.

kimliğimize sahip çıkıp korumak temennisiyle...

edda_06

Üye
Allah(c.c) bin kere razı olsun,çok güzel açıklamış bir kadının görevlerini,bu dünyadaki halini halvetini.Ben de bunu okuyan arkadaşlarıma bir şey tavsiye etmek istiyorum.NECİP FAZIL KISAKÜREK üstadımızın AYNADAKİ YALAN adlı enfes bir kitabı var.Bir hikaye aslında.Orada KADIN VE KADININ VARLIĞIYLA ilgili o kadar güzel şeyler anlatmışki,ben okuyunca işte bu demiştim,gerçekten kadını anlatan budur demiştim.Bir de bu yazıyı okuyunca aynı şeyleri hissettim.O kitaba bir göz atın arkadaşlar,beğeneceğinizi umuyorum.

İsr@

hizmet erbabı
makber yüreğine sağlık harika bir tanım olmuş izninle kopya edip sohbette okumak isterim...
Rabbim ilmini aşkını arttırsın kardeşim..

fuzuli

Yeni
hayyy Maşallah

öyledir Kardeşim Benim Kalb-i Imanla Neşvü Neva Bulmuş Kardeşlerim. Her Biri Bir Yildizdir.