Mürşidim..ŞAH-I BİLVANİS(K.S.A)

Enes

İhvan Forum Üye
kanım bu amcaya çok ısındı...

Allah sevgili kullarının hatrına bizi helak etmiyor...

Rabbim razı olsun bu gibi Allah dostlarından...

EbRu

Paylaşımcı
Allah razı olsun nur yüzlü mübarek

İmandanihsana

Doçent
Osman Nuri Topbaş Efendi bizim buraya geldi..Allah c.c. Razı olsun..Camiide vaaz verdi..Birçok Allah dostu gördüm..Kendisi sadece bana vaiz gibi geldi etkilenmedim..İnşallah bu yanlış anlamanıza sebebiyet vermesin..İnkar etmiyoruz..Allah c.c. alimlerinin sayısını artırsın..

demıstın kardesım hatırlarsan bundan once benım actıgım bır konuda. OSMAN NURİ TOPBAŞ HZ COK MUHTEREM ZAMANIN ALIMLERI VE MUCTEHIDLERINDENDIR VE BIR COK KESIMDE BUNU KABUL ETMISTIR VE EDILIYORDA.SIMDI KARDESIM SEN BANA BOLE DEDIN YA YANLIS ANLASILMA FLN CIKMASIN DEDIN AMA KARDESIM BURDA HER TURLU INSAN OLABILIR BILEMESSIN YANLIS DA ANLASILIR.OSMAN HOCAM BENIM MURSİDİMDİR ELHAMDULILLAH.SEN TABIKI OSMAN HOCANIN VAAZINDAN ETKILENMIYE BILIRSIN.BENDE BIR COK ALLAH DOSTU TANIDIM ELHAMDULILLAH DEDIGIN MUBAREGIDE BNILIRIM VE EMINIM BENDE BU ZATIN SOHBETINDEN ETKILENMEYE BILIRIM NEDEN CUNKI BIR TARİK YOLUNDA OLANDA EN GUZEL DAIMA KENDI MURSIDIDIR YOKSA GONLU KAYAR FENAFİ SEYH MAKAMINI DAN KANA KANA ICEMEZ MURİD.BU DAIMA BOLEDIR CANCAZIM BEN BU MUBAREGE MURSİD DEILDIR DEMEM DIYEMEM EMINIM OLEDIR ALLAH ONLARIN SAYISINI ARTTIRSIN INSAALLAH.AMA ACIKCASI BENIM ACITIMGIM KONUDA COK MUHRETEM OSMAN HOCAM HAKKINDA BOLE SEYLER SOLEMEN KALBILI KIRDI HAKKIM SONUNA KADAR HLL SANA ALLAH A EMAMNET OL RABBIM MURİSİNLE SENI HALK ETSIN SEYRU SULUGUNU TAMAMLAMAYI NASIP ETSIN .KIMIN HAKK OLUP OLMADIGINI ALLAH BILIR VE BILDIRIR BUNU UNUTMAYALIM.MURSİD ZTN KENDINI BELLI EDIYO BILENLER NE DEMEK ISTEDIMI ANLAR EMINIM ALLAH A EMANET OL SELAM VE DUA ILE INSAALLAH bende koyim bari HOCAEFENDİNİN RESMİNİ :)
OSMAN NURİ TOPBAŞ HOCAEFENDİ

ont157ap.jpg

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Yüzünden nur damlıyor mübareğin!

yolcu

Üye
SelamÜnaleykÜm KardeŞlerİm Hepİnİzden Allah Razi Olsun,,
bÜyÜk Dostun Dostlari Bİzlerİn Hem Dostu Hem YoldaŞi Olur İnŞallah,,,

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
firat angis kardeşim kırılıcağını bilseydim o sözleri yazmazdım..Estağfirullah elbette ordada farkındaysam inkarım yoktur olamaz da osman hoıcaefendinin ayağının tozu olamam..Benim ki bir hasbihaldi orada..Ama ettiğme pişman oldum..Hakkını helal eyle Tekrar dualarını beklerim..Hepimiz biriz..kardeşim..

İmandanihsana

Doçent
GÖNÜL İKLİMİ' Alıntı:
firat angis kardeşim kırılıcağını bilseydim o sözleri yazmazdım..Estağfirullah elbette ordada farkındaysam inkarım yoktur olamaz da osman hoıcaefendinin ayağının tozu olamam..Benim ki bir hasbihaldi orada..Ama ettiğme pişman oldum..Hakkını helal eyle Tekrar dualarını beklerim..Hepimiz biriz..kardeşim..

HLL OLSUN CANCAZIM

talib

Kıdemli Üye
Feyz-i Carî Hazret-i Musâ ki, ol sahib vefâ
Pek sahî Hayrü'l-Halef Osman Nuriyy-î pür hayâ

firat_antigs kardeş Elhamdulillah dünyanın dört bi tarafında ihvanımız bulunmaktadır. hatta bir sır vereyim, cinlerden de pek çok ihvan bulunmaktadır (aramızda kalsın) ;)

Rabbim tüm mürşid-i kamillerden razı olsun, hakiki evlat olabilmeyi bizlere nasip etsin.

islamveinsan

Doçent
Ce: Mürşidim..ŞAH-I BİLVANİS(K.S.A)

s.a
Onun yüzü suyu hürmetine
onun hatrına gibi tabirler yanlıştır....

Bu Alim Abid Şeyh kadar Peygamberlerinin hatrı yokmuy du da onlar ı helak etti ?

Selametle

şahcan

Üye

Eyyyyyyy Şah!!!
Sen ne yapıyorsun hemen tövbe et ve kendine gel.Allahı bile unutturmuş bu şeyh sevgisi sana.Seni uyarıyorum tövbe et ve yeniden kelimei tevhidi getir.

İnsanlar içinde, Allah'tan başkasını 'eş ve ortak' tutanlar vardır ki, onlar (bunları), Allah'ı sever gibi severler. İman edenlerin ise Allah'a olan sevgileri daha güçlüdür. O zulmedenler, azaba uğrayacakları zaman, muhakkak bütün kuvvetin tümüyle Allah'ın olduğunu ve Allah'ın vereceği azabın gerçekten şiddetli olduğunu bir bilselerdi. (BAKARA SURESİ / 165)

kemalali

Profesör

Eyyyyyyy Şah!!!
Sen ne yapıyorsun hemen tövbe et ve kendine gel.Allahı bile unutturmuş bu şeyh sevgisi sana.Seni uyarıyorum tövbe et ve yeniden kelimei tevhidi getir.

İnsanlar içinde, Allah'tan başkasını 'eş ve ortak' tutanlar vardır ki, onlar (bunları), Allah'ı sever gibi severler. İman edenlerin ise Allah'a olan sevgileri daha güçlüdür. O zulmedenler, azaba uğrayacakları zaman, muhakkak bütün kuvvetin tümüyle Allah'ın olduğunu ve Allah'ın vereceği azabın gerçekten şiddetli olduğunu bir bilselerdi. (BAKARA SURESİ / 165)

Allahı unutturdugunu nerden çıkarıyorsun.Bazıları Ayetleri kafalarına göre yorumluyorlar.Çok yanlış hüküm veriyorsun bütün tarikatlara gidenleri kafir mi görüyorsun.Size bu hata yeter.Böyleyse bizleri dahi gözü kırpmadan öldürmeyi istersiniz.Veysel Karani Peygamberimizin Aşkıyla doluydu.Manevi irtibatı vardı.Ben seni tövbeye çağırıyorum.Böyle yapmak Müslümanları parçalamaktan başka bir yere götürmez.

kemalali

Profesör

s.a
Onun yüzü suyu hürmetine
onun hatrına gibi tabirler yanlıştır....

Bu Alim Abid Şeyh kadar Peygamberlerinin hatrı yokmuy du da onlar ı helak etti ?

Selametle

Bu gibi tabirler çok dogrudur.Duanın kabul olmasını daha çok etkiler.Burada Peygamberimizin hürmedine demememiz hiç demediğimiz anlamına gelmez.Tabikii ilk önce Peygamberimizin (sav) hatırı vardır.Onları da Resullahın hatırına severiz.Herşeyi Allahtan diliyoruz onları vesile ediyoruz.

İmandanihsana

Doçent
--->: Mürşidim..ŞAH-I BİLVANİS(K.S.A)

Feyz-i Carî Hazret-i Musâ ki, ol sahib vefâ
Pek sahî Hayrü'l-Halef Osman Nuriyy-î pür hayâ

firat_antigs kardeş Elhamdulillah dünyanın dört bi tarafında ihvanımız bulunmaktadır. hatta bir sır vereyim, cinlerden de pek çok ihvan bulunmaktadır (aramızda kalsın) ;)

Rabbim tüm mürşid-i kamillerden razı olsun, hakiki evlat olabilmeyi bizlere nasip etsin.

aman burda ole seyler deme cancazım mıllet tasavvufa sırk dıyor sen 3 harflılerden ıhvanımız var dıyorsun :) aman yavas... bılıyorum var elhamdulıllah

şahcan

Üye
Re: Ce: Mürşidim..ŞAH-I BİLVANİS(K.S.A)

Allahı unutturdugunu nerden çıkarıyorsun.Bazıları Ayetleri kafalarına göre yorumluyorlar.Çok yanlış hüküm veriyorsun bütün tarikatlara gidenleri kafir mi görüyorsun.Size bu hata yeter.Böyleyse bizleri dahi gözü kırpmadan öldürmeyi istersiniz.Veysel Karani Peygamberimizin Aşkıyla doluydu.Manevi irtibatı vardı.Ben seni tövbeye çağırıyorum.Böyle yapmak Müslümanları parçalamaktan başka bir yere götürmez.

Yazdığın şiiri bir daha okurmusun ve Allah rızası için düşünürmüsün.Ben tarikatlara gidenler hakkında hüküm vermiyorum.Yazdıklarım ortada ,lütfen onlarıda iyi oku.Allahın yarattığı bir canı öldürmeyi de hiç düşünmedim.Lütfen önyargılı olmayın ve benim demek istediğimi anlamaya çalışın .

kemalali

Profesör
Re: Ce: Mürşidim..ŞAH-I BİLVANİS(K.S.A)

Yazdığın şiiri bir daha okurmusun ve Allah rızası için düşünürmüsün.Ben tarikatlara gidenler hakkında hüküm vermiyorum.Yazdıklarım ortada ,lütfen onlarıda iyi oku.Allahın yarattığı bir canı öldürmeyi de hiç düşünmedim.Lütfen önyargılı olmayın ve benim demek istediğimi anlamaya çalışın .

'' Eyyyyyyy Şah!!!
Sen ne yapıyorsun hemen tövbe et ve kendine gel.Allahı bile unutturmuş bu şeyh sevgisi sana.Seni uyarıyorum tövbe et ve yeniden kelimei tevhidi getir. ''

Kardeşim bu yazdıklarına karşıyım.Kelimeyi tevhid getir diyorsun.Öyleyse biz Mürtedmiyiz.İslama dönmezse Mürdetin cezası idamdır.Elbette şirkten Allaha sıgınırım.Herkes Kuranı Mealinden ögrenmeye kalkarsa olmaz.