Mukaddes Yakay - Kalbe Ateş Düşünce...

.şüheda.

depresif polyanna
1219_b.jpg

Kalp, arz u semaya sığmam diyen Hakkın yeridir; ateş de O'nun sevgisi... Kalp bazen geçici sevgiler tarafından doldurulsa, hatta tüm sevgilere kapatılsa da, gün gelir bir neyden süzülen ses ya da tarihi bir minareden duyulan ezanla asıl sahibini hatırlar.

Öncesinde mezecazi olan herşey; hava, su, ses ve bakış kalbe ateş düştükten sonra, O'na doğru önüne geçilmez bir akış olur.

Kalbe ateş düşünce, ayrılıklar ümide köprü, kavuşmalar O'nun için atan yüreklerin birleşmesi, sevgiler gerçek sevgiye bir tohum, Sevgili'ye yol olur.

Mukaddes Yakay imzasıyla çıkan Kalbe Ateş Düşünce isimli roman, bizim coğrafyamıza ait büyülü ses ve soluklardan olan, ney ve ezanın kalbe düşürdüğü ateşi anlatıyor. Mukaddes Yakay daha önce çıkan üç romanında olduğu gibi, “Kalbe Ateş Düşünce”de de, sosyal bir temayı işliyor. Annesini kaybettikten sonra, yatılı bir okula yerleştirilen, orada ruh dünyasına aldığı art arda darbelerle, hayatı ve çevresinde olanları sorgulamaya başlayan roman kahramanı, cevabını bulamadığı her sorunun biraz daha zorlamasıyla, aynı durumdaki pek çok insanı bekleyen karanlık bir dünyaya çeviriyor rotasını.

“Kalbe Ateş Düşünce”, hayat yolunda kendilerini bekleyenlerden haberdar etmesi yönüyle gençlere ve onları yetiştirirken nelere öncelik verecekleri konusunda ailelere yönelik önemli mesajlar veriyor.

Hamra_

Profesör
Bu kitabı ilk 2 yıl önce bir arkadaşın şiddetli tavsiyesi ile duymuştum : )) Sonra unutmuştum...

Geçenlerde şüheda ablanın çınaraltı sohbetinde söylemesi ile hatırladım ve sipariş verdim:)
Yakın zamanda elimde olucak inşaAllah...
Konu vesilesi ile teşekkür ederim:gul

.şüheda.

depresif polyanna
Bu kitabı ilk 2 yıl önce bir arkadaşın şiddetli tavsiyesi ile duymuştum : )) Sonra unutmuştum...

Geçenlerde şüheda ablanın çınaraltı sohbetinde söylemesi ile hatırladım ve sipariş verdim:)
Yakın zamanda elimde olucak inşaAllah...
Konu vesilesi ile teşekkür ederim:gul

bende yaklaşık 2 yıl önce sultanahmet kitap fuarından ismi dikkatimi çektiği için almıştım ve hiç pişmanda olmadım.

roman okumayı hiç sevmem ama ney'e olan aşkımı kürükleyen bir kitap olduğu için bendeki yeri çok farklı..

okuduktan sonra burada yorumunu görmek isterim hamracım:)

Hamra_

Profesör
Geçen hafta okudum bu kitabı...Konu çok farklı gelmese de seninde belirttiğin gibi ney sevdamı körükledi : )
Valideye "bizim ney boş durmasın artık" deyince çok şaşırdı : )