Muhittin Arabi'nin kerameti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

Erbakan, Saadet dünyasının geleceğinin bin sene evvelden kitabında Muhittin Arabi tarafından belirtildiğini anlatarak, şöyle konuştu: "Futuhatı Mekkiye"sinde, bin sene sonra insanlar bir fetret devrine düşecekler. Bu fetret devrinden sonra kurtuluş hareketi Konya'dan başlayacak. Ve yeniden, insanlık kurtulacak. Bunu bin sene evvelden haber vermiş. Bu vermiş olduğu keramet, bugün gözlerimizin önünde tecelli ediyor. Cenab-ı Allah, bunu gerçekten yaşamamızı ve bütün çalışmalarımızda en büyük muvaffakiyetleri nasip buyursun. 3. Şahlanış dönemimiz başlıyor. Bunun besmelesini çekiyorum: Bismillahirrahmanirrahim"

http://www.milligazete.com.tr/haber/lider-ulke-olacagiz-179602.htm

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com

Erbakan, Saadet dünyasının geleceğinin bin sene evvelden kitabında Muhittin Arabi tarafından belirtildiğini anlatarak, şöyle konuştu: "Futuhatı Mekkiye"sinde, bin sene sonra insanlar bir fetret devrine düşecekler. Bu fetret devrinden sonra kurtuluş hareketi Konya'dan başlayacak. Ve yeniden, insanlık kurtulacak. Bunu bin sene evvelden haber vermiş. Bu vermiş olduğu keramet, bugün gözlerimizin önünde tecelli ediyor. Cenab-ı Allah, bunu gerçekten yaşamamızı ve bütün çalışmalarımızda en büyük muvaffakiyetleri nasip buyursun. 3. Şahlanış dönemimiz başlıyor. Bunun besmelesini çekiyorum: Bismillahirrahmanirrahim"

http://www.milligazete.com.tr/haber/lider-ulke-olacagiz-179602.htm

Hocamız epeyce zorlamış : )

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Zorlanacak ne var hoca senin gibi cümle mühendisi değil yüksek ilim mühendisidir.

girdap

Ordinaryus
Allah'ım.. Daha neler duyacağız, Muhyiddin ibn Arabi (k.s) gibi bir zatı dahi karıştırdınız ya işinize..

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Allah'ım.. Daha neler duyacağız, Muhyiddin ibn Arabi (k.s) gibi bir zatı dahi karıştırdınız ya işinize..

Sen kerameti incele bi o kitabı bul incele eğer kerameti tutmuyorsa ona göre görüş bildir boşa atış yapmanın anlamı yok. Bari keramete edep ile saygı gösterilsin. Herşeyi yalanmak ne büyük gaflettir.

girdap

Ordinaryus
Sen kerameti incele bi o kitabı bul incele eğer kerameti tutmuyorsa ona göre görüş bildir boşa atış yapmanın anlamı yok. Bari keramete edep ile saygı gösterilsin. Herşeyi yalanmak ne büyük gaflettir.

O sizin göreviniz muhterem..
Kitabı getirin, o bölümü koyun, tarihler de kesin bir şekilde uyuyorsa eyvallah diyelim.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
O sizin göreviniz muhterem..
Kitabı getirin, o bölümü koyun, tarihler de kesin bir şekilde uyuyorsa eyvallah diyelim.

Siz iddia ettiniz bunun usülsüz olduğunu, biz ise iman ettik bu söyleme çünkü bu zamana kadar Erbakan hocanın yalanını sahtekarlığına şahit olanlar değiliz, sözünü emin senet bilenlerdeniz. Ama siz güvenmiyorsanız araştırmak ve hükmü öyle vermekle memursunuz. Bu sözlerimde haksızmıyım?

girdap

Ordinaryus
Siz iddia ettiniz bunun usülsüz olduğunu biz iman ettik bu Erbakan hocanın yalanını sahtekarlığına şahit olanlar değiliz, sözünü emin senet bilenlerdeniz. Ama siz güvenmiyorsanız araştırmak ve hükmü öyle vermekle memursunuz. Bu sözlerimde haksızmıyım?

Hocam, bizler Erbakan'ın her dediğine inananlardan değiliz..
Dolayısıyla söylenen sözde delil ve ispat arıyoruz.
"Müddei iddiasını ispatla mükelleftir" kaidesine binaen, delilinizi bekliyoruz.

Hikem

Kıdemli Üye

Sayın Erbakanın dünyasında, siyasetin dine alet edilmesi meselesinde ''Dinin '' öneminin nekadar başat olduğunu farkedemeyenlerin, hocanın bu yaşta siyasete tekrar dönme meselesini, veyahud Muhyiddin Arabiden dem vurmasını garib karşılaması doğaldır.Hocanın siyaset anlayışında ''Reel Politik'' diye bir anlayışın zerrece bir önemi yok.Yani Hocanın Galaksisi ile diğer siyasilerin galaksileri çok farklı.Verili siyaseti düşünenlerin hocayı anlamaları hayli zor.

girdap

Ordinaryus
Sayın Erbakanın dünyasında, siyasetin dine alet edilmesi meselesinde ''Dinin '' öneminin nekadar başat olduğunu farkedemeyenlerin, hocanın bu yaşta siyasete tekrar dönme meselesini, veyahud Muhyiddin Arabiden dem vurmasını garib karşılaması doğaldır.Hocanın siyaset anlayışında ''Reel Politik'' diye bir anlayışın zerrece bir önemi yok.Yani Hocanın Galaksisi ile diğer siyasilerin galaksileri çok farklı.Verili siyaseti düşünenlerin hocayı anlamaları hayli zor.

Erbakan'ın dünyasında dinin önemi siyasetten daha fazla olabilir ve dini siyasete değil siyaseti dine alet etmeye çabalıyor olabilir, umuyoruz öyledir.
Yalnız bu ona böylesine muğlak ve ispatı imkansız bir meseleyi kendine yontma hakkı vermez. Milyonların gönlündeki bir mübareğin -şayet varsa- bir sözünü ya da öngörüsünü, "bakın o dahi bizi işaret ediyor" diyerek olaya kutsallık katma çabası gereksiz kaçmış..

K

Kaçak

Guest
Artık N. Erbakan hakkında yorum yapmama vakti gelmiştir , hatta anladığım kadarıyla geçmiştir bile ...
Bu açıklaması vatana millete alemi cihana hayırlı mubarek olsun ...
Ötesine laf yok artık ...

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Zorlanacak ne var hoca senin gibi cümle mühendisi değil yüksek ilim mühendisidir.

"Kuran, Erbakan Hoca'nın gelişinden bahsediyor" diyen kimselerin olduğunu duyunca şaşırmıştım; ama şaşırmamak lazım(mış)... Kerameti alaya almakla alakası yok; tasavvuf anlayışımıza göre keramete değil istikamete önem veriyoruz o kadar...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Peki size bunu o kitaptan bulup ispatlayacağım. Elimde kitap yok olsaydı hemen yazardım bulunca yazacağım ama delil getirdiğimizde tekrardan yan çizenler olursa kendilerini hoş hitaplarla anmayacağımı ve birdaha da muhattap görmeyeceğimi dile getiriyorum. Ancak delile ispata itibar eden dürüst ve samimi insandır aksini yapan samimiyetsiz maraz kişiliklerdir. Bu tanım ben dahil herkesedir.
Ves'selam

agbi

Yasaklı
Peki size bunu o kitaptan bulup ispatlayacağım. Elimde kitap yok olsaydı hemen yazardım bulunca yazacağım ama delil getirdiğimizde tekrardan yan çizenler olursa kendilerini hoş hitaplarla anmayacağımı ve birdaha da muhattap görmeyeceğimi dile getiriyorum. Ancak delile ispata itibar eden dürüst ve samimi insandır aksini yapan samimiyetsiz maraz kişiliklerdir. Bu tanım ben dahil herkesedir.
Ves'selam

Kitap ta ERBAKAN mı demiş ?

Siz gerçekten ŞEH UÇMAZ MÜRİDLERİ UÇURUR düşüncesindeki bir Mürid siniz.

Bu iddialarınızı toplarsak o fırka ERBAKAN ve İnanları oluyor.

agbi

Yasaklı
Ves'selam

Kitap ta ERBAKAN mı demiş ?

Siz gerçekten ŞEH UÇMAZ MÜRİDLERİ UÇURUR düşüncesindeki bir Mürid siniz.

Bu iddialarınızı toplarsak o fırka ERBAKAN ve İnanları oluyor.

O kadar bilgine güzeniyorsan.

Gel Münazara konusunu

ERBAKAN ın yaşamını

Üç ayrı bölümde belgelere dayalı irdeleyelim.

Kendine güveniyormusun ?

Bak Münazara konusu açıldı.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Konuyu çarpıtmaya gerek yok, Erbakan ismi geçmediğini biliyorsun o kitaptaki bölümde geçen ''bundan 1000 yıl sonra Konya'dan diriliş hareketi başlayacak'' denilmesidir. O kitapta geçen keşif ile Erbakan hocanın Konya'dan başlattığı Milli Görüş mücadelesi tarihen uyuştuğu üzere bu keşif keramet hüküm kazanmıştır. Erbakan hoca bu müjdeyi vermektedir neden ille çarpıtmakla uğraşınız var? Sizin derdiniz Erbakan hocanın haklılığını daima haksızlıkla itham etme mücadelenizdir. Apaçık belgeler sunulsa red etmeyi mağrifet bilirsiniz nefsinizle insanların hakkında olmadık iddiaları bol bol sıralarsınız. Ancak son defa size uyarım olacak oda şudur:

Agbi seninle seviye konusunda önce anlaşma yapalım.

Anlaşmaya sadık kalırsan her türlü yazışırım seninle.

1. Su-i zancı olunmayacak. (Hep kötü yanlış bozuk gibi zanlarla konulara yaklaşılmayacak acaba haklılık varmı diye düşünülecek! Daima meseleleri iyiden görmeye çalışılacak)

2. Belgeye, ispata itibar edilecek. Belge verildiğinde kıvırılmadan itibar edilecek.

3. Kişiler hakkındaki tüm ithamlar belgeli ispatlı olmak şartıyla görüşülecek.

Bu şartlar altında yazışmayı kabul ediyorsan her türlü görüşmeye hazırım ama yokum dersen benimde vakit kaybıyla işim olmaz derim olur biter.

2.

agbi

Yasaklı
Konuyu çarpıtmaya gerek yok, Erbakan ismi geçmediğini biliyorsun o kitaptaki bölümde geçen ''bundan 1000 yıl sonra Konya'dan diriliş hareketi başlayacak'' denilmesidir. O kitapta geçen keşif ile Erbakan hocanın Konya'dan başlattığı Milli Görüş mücadelesi tarihen uyuştuğu üzere bu keşif keramet hüküm kazanmıştır. Erbakan hoca bu müjdeyi vermektedir neden ille çarpıtmakla uğraşınız var? Sizin derdiniz Erbakan hocanın haklılığını daima haksızlıkla itham etme mücadelenizdir. Apaçık belgeler sunulsa red etmeyi mağrifet bilirsiniz nefsinizle insanların hakkında olmadık iddiaları bol bol sıralarsınız. Ancak son defa size uyarım olacak oda şudur:

Agbi seninle seviye konusunda önce anlaşma yapalım.

Anlaşmaya sadık kalırsan her türlü yazışırım seninle.

1. Su-i zancı olunmayacak. (Hep kötü yanlış bozuk gibi zanlarla konulara yaklaşılmayacak acaba haklılık varmı diye düşünülecek! Daima meseleleri iyiden görmeye çalışılacak)

2. Belgeye, ispata itibar edilecek. Belge verildiğinde kıvırılmadan itibar edilecek.

3. Kişiler hakkındaki tüm ithamlar belgeli ispatlı olmak şartıyla görüşülecek.

Bu şartlar altında yazışmayı kabul ediyorsan her türlü görüşmeye hazırım ama yokum dersen benimde vakit kaybıyla işim olmaz derim olur biter.

2.

Güldürme beni

Varsayımlar üzerinde

Bende sana çok varsayımlar sunabilirim.

M.Arabi Hz lerini en iyi yorumlayan malesef batıların itibar ettiği Kahin Nastırdamus tur ( kanbur la karıştırma ) ve derki İSLAM tekrar Türkiyeden ŞAHLANACAK.

Ayrıca şunuda bilmeni isterim ERBAKAN ın fikirlerine kimse karşı çıkamaz çıkanın karşısında ben olurum ama ERBAKAN asla FİKİRLERİNİ İCRAATA geçiremedi bunları icraata geçirmek talebelerine nasip oldu.

Hadi müsadenle.

Bak bir münazara konusu daha.

ERBAKAN ın fikirlerini yaşama geçirenler.

Örnek ÖZAL

TÜRK DEVLETLERİ ile ilk kardeşlik adımlarını DEVLET NEZNİNDE BAŞLATTI.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Güldürme beni

Varsayımlar üzerinde

Bende sana çok varsayımlar sunabilirim.

M.Arabi Hz lerini en iyi yorumlayan malesef batıların itibar ettiği Kahin Nastırdamus tur ( kanbur la karıştırma ) ve derki İSLAM tekrar Türkiyeden ŞAHLANACAK.

Ayrıca şunuda bilmeni isterim ERBAKAN ın fikirlerine kimse karşı çıkamaz çıkanın karşısında ben olurum ama ERBAKAN asla FİKİRLERİNİ İCRAATA geçiremedi bunları icraata geçirmek talebelerine nasip oldu.

Hadi müsadenle.

Bak bir münazara konusu daha.

ERBAKAN ın fikirlerini yaşama geçirenler.

Örnek ÖZAL

TÜRK DEVLETLERİ ile ilk kardeşlik adımlarını DEVLET NEZNİNDE BAŞLATTI.

3 maddelik seviye teklifime değinmedin kararın nedir?

0 kitaptan bunu bulur önüne tarihleride karşılaştırırsak kabul edeceksin demek ki. Bunu anladım ben!
Şimdi yanıldın işte Erbakan hoca D-8lerin temelini attı Tayyip ise ABYE GİRİŞ TEMELİNİ ATTI. Neden bahsediyoruz biz? Bari Erbakan hocanın yapamadıklarını talebeleri yaptı deyipde bizi güldürmeyin o talebeler Milli Görüşle alakalı icraatlardan çok işbirlikçi icraatlarla ilerlediler. Yani bu analizi dahi sokaktaki ilkokul çocuğu rahatça yapabiliyorken neyi tartışacağız ki biz?

Son olarak konu dışına çıkmayalım bu kerameti bulacağız o kitaptan!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...