Muhittin Arabi'nin kerameti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ummuhan

Kıdemli Üye
:yn:

muhattabınızı aşağılama gibi bir hakkınız yoktur.

amca

Profesör
Muhittin Arabi'nin kerameti

Erbakan, Saadet dünyasının geleceğinin bin sene evvelden kitabında Muhittin Arabi tarafından belirtildiğini anlatarak, şöyle konuştu: "Futuhatı Mekkiye"sinde, bin sene sonra insanlar bir fetret devrine düşecekler. Bu fetret devrinden sonra kurtuluş hareketi Konya'dan başlayacak. Ve yeniden, insanlık kurtulacak. Bunu bin sene evvelden haber vermiş. Bu vermiş olduğu keramet, bugün gözlerimizin önünde tecelli ediyor. Cenab-ı Allah, bunu gerçekten yaşamamızı ve bütün çalışmalarımızda en büyük muvaffakiyetleri nasip buyursun. 3. Şahlanış dönemimiz başlıyor. Bunun besmelesini çekiyorum: Bismillahirrahmanirrahim"
http://www.milligazete.com.tr/haber/lider-ulke-olacagiz-179602.htm

İyide Sevgili kardeşim İbn-i Arabi Hz, Endülüsün Mursiya kasabasında 7 Ramazan 560 (7-Ağustos-1165) yılında doğmuştur. Eğer Söz konusu eserini doğduğu gün yazmış bile olsa 2165 yılına denk gelir hadi diyelim 45 yaşında yazdı eserini 2210 yılına denk gelir E olur da ALLAH CC Hocaya 290 yaşına kadar yaşamayı nasip ederse ön görünüz haklıdır. Arada 200 yıllık bir fark var..Belki Fatif Erbakanın Oğlunun...Oğlunun...Oğlunun...Oğlunun...Oğlu gibi olabilir... Ama bu Keşif Necmettin Erbakan İçin geçerli değildir.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
İyide Sevgili kardeşim İbn-i Arabi Hz, Endülüsün Mursiya kasabasında 7 Ramazan 560 (7-Ağustos-1165) yılında doğmuştur. Eğer Söz konusu eserini doğduğu gün yazmış bile olsa 2165 yılına denk gelir hadi diyelim 45 yaşında yazdı eserini 2210 yılına denk gelir E olur da ALLAH CC Hocaya 290 yaşına kadar yaşamayı nasip ederse ön görünüz haklıdır. Arada 200 yıllık bir fark var..Belki Fatif Erbakanın Oğlunun...Oğlunun...Oğlunun...Oğlunun...Oğlu gibi olabilir... Ama bu Keşif Necmettin Erbakan İçin geçerli değildir.

Bu mantıkla bu iş yorumlanması sağlıklı olmayabilir, ancak eserinde belirtilen konunun öncesi ile sonrasını karşılaştırıp hangi bin seneden sonra bu hareket olacak ona bakmak lazım.
Orasını öğrenmek için eserini incelemek gerekiyor şimdi o eseri arıyoruz bulur bulmaz paylaşacağız.
Ve'selam

Gülzar-ı İrfan

..............

AMCA bey,tarihi HİCRİ takvim üzerinden ele alırsak süreyi biraz azaltmamız mümkün müdür...:)
En azından torunda falan yakalarız belki...

ALLAHA EMANET OLUN

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Yanlız Necmettin Erbakan Konya'dan değil Sinop'tan çıkmıştır. :)

Bilirsiniz Mehdi ve Deccalin çıkacağı yerler hakkında muhtelif rivayetler vardır.

Şamdan çıkacak, Medineden çıkacak ve hakeza.

Allah-ü alem bunların hiç biri hadis değildir. Hadis tevilidir.

Hadisin aslı şudur: Mehdi Merkez-i İslamiyeden çıkacak

Hadisi her tevil eden Merkez-i İslamiyeye o dönemde neresi ise ordan çıkacağını söylemiş. Merkez baki kalacak zannetmiş. Daha sonra bu teviller hadis gibi kabul görmüş. O hadisi tevil edenler ise büyük alimlerdir. Ama yine de hata yapmışlardır.

Aynen öyle İbn-i Arabi Hazretleri o dönemde ilmin merkezi olarak Konya'yı görmüş. Ordan çıkacak bir şahsiyeti haber vermiş. Belki Mevlana Hazretlerine işaret etmiş.

Doğrusunu Allah bilir.

Ama, Erbakan olmadığı kesindir. Çünkü, Erbakan seçimden seçime Konya'ya giden bir şahıstır.

sinopludur.

amca

Profesör
AMCA bey,tarihi HİCRİ takvim üzerinden ele alırsak süreyi biraz azaltmamız mümkün müdür...:)
En azından torunda falan yakalarız belki...

ALLAHA EMANET OLUN

10 gün fark 1000 yılda 10000 gün / 365 = 27,5 sene 200-27,5 = 172 sene ...

İnan buda senin güzel hatırın için Daha aşağı Babam istese olmaz... :)

K

Kaçak

Guest
Sayın amca ...
KDV indirimi filanda yapalım mümkünse ...
% 10 özel iskonto filan ...
Bİr şekilde denklememiz lazım hesabı ...
Anlayışlı olun olmazmı ...
Hem bindirim istemiyoruz ki zaten , indirim istiyoruz ...
Kırpalım biraz yahu ..
En azından F.Erbakana denk getirsek hesabı ...

ummuhan

Kıdemli Üye

Şimdi emmi burada söyleneni anlamamış olamazsınız diye düşünüyorum :)

Ya bu kardeşler (zaman zaman fütursuzca ve haşa) buna işaret (!) diye gösterdikleri hadis-i şerif ve ayet-i kerime ile de çıkmıyorlar mı zaman zaman...

La havle..... demek lazım :)

Hikem

Kıdemli Üye
Allah Teala Hazretleri her insanı değişikl mesleklerde , kendi yolu için hizmet ettirir.Sayın Erbakan da siyaset sahasında hizmet edenlerdendir.Ama görevi bitmişmi bitmemişmi orası ayrı....Kendisi devam ettiğine göre ,bitmediğine inanıyor.O siyasetle yoluyla çalışmaya kendini mecbur görüyor....Kimiside tarih yoluyla hizmet ediyor.Mesela Kadir Mısıroğlu gibi.Kimisi tarikat yokuyla hizmet ediyor.İsimleri çok, hangi birisini yazayım..Kimisi neşriyat yoluyla hizmet ediyor....Her meşreb , diğerini inkar etmeden hizmetlerine devam etmelidir.Sonunda ise iş erbabına kalacaktır= mehdi aleyhisselam....

hirahos

Kıdemli Üye
Sonunda ise iş erbabına kalacaktır= mehdi aleyhisselam....

Amenna ve saddakna, mübarek Seyyidimizi (büyüğümüzü) sabırla, iştiyakla ve sükunetle bekliyoruz. Ömrümüz vefa eder ise... İnşallah kavuşmak ve emr-i şerifleri (kanatları) altına girmek nasip olur.

garip70

Ordinaryus
Bin yıl sonra hadisesine en güzel cevap amca dan gelmiş...
Erbakan hocaya saygı duyarım ama böyle bir keramet olduğuna da inanamıyacağım kusura bakmayın. Neden mi: amca nın hesabını kontrol edin.

Öncelikle ortada gerçekleşmiş bir şey yok ki keramet olsun. tarihler bile uyuşmuyor.
Fetret devrine gelince...
4 halife, ondan sonra 5. halife olarak bilinen Ömer bin Abdulaziz... bunları bir kenara çıkın... acaba fetret devri olmayan bir zaman dilimi var mı?
Ömer bin Abdulaziz den bu yana her zaman dilimi fetret olarak anılabilir.
Ayrıca, kıyamet alametlerini 1500 yıl önce peygamber efendimiz açıklamıştı zaten. başka birinin söylemi niye keramet olsun.
Peygamber efendimizin sav işaret ettiği mehdi as bile geldiğinde ben mehdiyim demeyecek.
ya ne diyecek:
Adım Muhammet, babamın adı Abdullah.
Peygamber efendimiz dememiş mi mehdi hakkında buna işaret eden bir hadisi yok mu: Adı adıma, künyesi künyeme...........
Hem hangi devirde bir veli gelmiş te, ben Allahın velisiyim bana biat edin, ben sizin kurtarıcınızım diye ilan etmiş. var mı böyle bir şey.

Evet kabul Erbakan hoca bu ülke için birşeyler yaptı, hizmetler etti... tamam...
Ama bunun suyunu çıkarmanın alemi yok.
Hadislere dayanarak söylüyorum.
Eğer bir kurtuluş hareketi başlayacaksa bu Medine den olur.
Çünkü mehdiye oradan biat olacak.

Erbakan hocayı da severim, sizleri de seviyorum. Ama sevginiz sizin gözlerinizi kör etmesin lütfen...
Yok ben illaki sevgi ile gözlerimi kör edeceğim diyorsanız:
Allah aşkı ile kör olun... Aşk ile kör olun ki ondan başka hiç birşeyi görmeyin.
Allahu Teala sizin gören gözünüz, tutan eliniz olsun. Allahtan başka hiç birşey görmeyin.
Başka kişileri sevin ama onların da hata yapabileceklerini UNUTMAYIN.
Sevgiler ve saygılar...

mü'HÜR

Ordinaryus
Neden bir konu bu kadar uzar? neden insanlar birbirleri nin fikirlerini değiştirmek için bu kadar güç harcar? Neden, neden, neden,,,,,

MaşaAllah, bıraktığım yerden ne bir adım geride, ne bir adım ileridesiniz.

İstikrarınız dan dolayı tebrik ederim...

garip70

Ordinaryus
Neden bir konu bu kadar uzar? neden insanlar birbirleri nin fikirlerini değiştirmek için bu kadar güç harcar? Neden, neden, neden,,,,,

MaşaAllah, bıraktığım yerden ne bir adım geride, ne bir adım ileridesiniz.

İstikrarınız dan dolayı tebrik ederim...

Sayın Mühür
yalnız eleştiri olarak alma da, dostça bir sohbet olarak gör.
sen bu konuyu nerede bıraktın bilmiyorum ama bıraktığın yerden itibaren herkesin konuyu bırakmasını istemekle, sen de insanların fikrini değiştirmeye çalışmaktasın.
bu cevabınla konuya süreklilik katarak istikrara iştirak ediyorsun...
konunun bir adım ileriye ve geriye gitmesi önemli değil.
önemli olan dostça bir sohbet ve bilgi paylaşımı.
beni yine de yanlış anlama mühür sultanım... tamam mı...
her düşünce, her bir söylem, Allahın ayrı bir tecellisidir...
her insanda ayrı ayrı tecelli eder yüce Rabbimiz.
ondandır ki hiç bir sözün,
ne bir başlangıcı vardır, ne de bir nihayeti vardır.

mü'HÜR

Ordinaryus
Bir müslüman kardeşim'in sözlerini yanlış anlayacak kadar nefsime boyun eğmedim "Rabbim'in izni ile". Ben konuya müdahele ederek, sizlerin düşüncesini değiştirmek adına kelam etmedim. Zira, derdim bu olsa idi yazılanların hepsini alıntı eder kendi fikrimi yazarak sizleri kendi fikrime sabitlerdim.Tek derdim; müslüman kardeşlerimin muhabbet ediyoruz diyerek, "mühabbet kimliği" altında birbirlerini kırmalarını engellemektir.Ben bu konuda kendi şahsi fikrimi hiçbir şekilde dile getirmedim, bunuda burdan söyliyeyim ki; kimseyi değiştirme gibi bir çabam olmadığı anlaşılsın.

Sayfaya mesaj attığım için süreklilik mi kazandırdım? hımm... Tabi bu sizin düşünceniz, ben niyetimi biliyorum nede olsa... Herkes yorum yapabilir ama gördüğüm kadarı ile saygı çerçevesi altında yorum yapılmıyor. Bende bir müslüman olarak; saygı yoksa,kalpler kırılıyorsa bu sayfayı görmekten üzüntü duyorum.Evet önemli olan dosthane paylaşımlar da,yorumlar da bulunmaktır fakat, ben burda dosthane mesajlar "göremediğim" için müdahele de bulundum.Derdim; sayfanın devamlılığını kazandırmak değil, tam aksine sonunu getirmektir.Tabi bu sadece benim istememle olmuyor orası ayrı bir mevzu...

Ayrıca şunu söylemeden geçemiyeceğim; o kadar dosthane mesajlar var ki, neredeyse hergün bir üye veda ediyor bu şekilde ki dosthane(!) yazılar sayesinde.

Teşekkür ederim, hakkınızı helal ediniz...

Not; mühür gözlüm, gibi cümleler le hitap etmez iseniz sevinirim.Zira bay mı, bayan mısınız bilemiyorum.

garip70

Ordinaryus
Bir müslüman kardeşim'in sözlerini yanlış anlayacak kadar nefsime boyun eğmedim "Rabbim'in izni ile". Ben konuya müdahele ederek, sizlerin düşüncesini değiştirmek adına kelam etmedim. Zira, derdim bu olsa idi yazılanların hepsini alıntı eder kendi fikrimi yazarak sizleri kendi fikrime sabitlerdim.Tek derdim; müslüman kardeşlerimin muhabbet ediyoruz diyerek, "mühabbet kimliği" altında birbirlerini kırmalarını engellemektir.Ben bu konuda kendi şahsi fikrimi hiçbir şekilde dile getirmedim, bunuda burdan söyliyeyim ki; kimseyi değiştirme gibi bir çabam olmadığı anlaşılsın.

Sayfaya mesaj attığım için süreklilik mi kazandırdım? hımm... Tabi bu sizin düşünceniz, ben niyetimi biliyorum nede olsa... Herkes yorum yapabilir ama gördüğüm kadarı ile saygı çerçevesi altında yorum yapılmıyor. Bende bir müslüman olarak; saygı yoksa,kalpler kırılıyorsa bu sayfayı görmekten üzüntü duyorum.Evet önemli olan dosthane paylaşımlar da,yorumlar da bulunmaktır fakat, ben burda dosthane mesajlar "göremediğim" için müdahele de bulundum.Derdim; sayfanın devamlılığını kazandırmak değil, tam aksine sonunu getirmektir.Tabi bu sadece benim istememle olmuyor orası ayrı bir mevzu...

Ayrıca şunu söylemeden geçemiyeceğim; o kadar dosthane mesajlar var ki, neredeyse hergün bir üye veda ediyor bu şekilde ki dosthane(!) yazılar sayesinde.

Teşekkür ederim, hakkınızı helal ediniz...

Not; mühür gözlüm, gibi cümleler le hitap etmez iseniz sevinirim.Zira bay mı, bayan mısınız bilemiyorum.

niyetim, bir abi bir baba şefkatiyle yaklaşmaktı... yanlış anladıysanız gerçekten özür dilerim... özür dilerim... özür dilerim...
hakkınızı helal edin lütfen... lütfen helal edin... galiba amacını aşan bir yazı yazdım... kusura bakmayın... tekrar özür dilerim.
benden küçük olduğunuz kanaatine vardığımdan bir abi gibi bir baba gibi yaklaşmak istedim. inanın başka bir niyetim yok.
haklısınız... bütün sözlerimi geriye alıyorum... art niyetim yoktu bilmenizi isterim.
tabiii ki de fikirlerinizi söyleyebilirsiniz. sizi eleştirmedim... sadece insanların sözleri hiç bir konuda nihayete ermez diye belirtmek istedim.
yoksa haklısınız, insanların bir konuda takılıp kalmaları ve sakız gibi çiğneyip durmaları herkesi rahatsız eder.
dostça söylediğimi sanmıştım ama yanlış anlaşıldım... Tekrar özür dilerim. lütfen hakkınızı helal edin...

mü'HÜR

Ordinaryus
Estağfirullah, özür dilemenize gerek yok.

Teşekkür ederim, bir olana emanet, hayırda kalınız inşaAllah.

garip70

Ordinaryus
hep derdim kendi kendime ne işin var forumlarda diye..
artık foruma veda etmenin zamanı geldi galiba ki, Rabbim bu şekilde bir uyarıyla beni karşı karşıya bıraktı...
tüm ihvan kardeşlerime sevgi ve selamlarımı sunarak elveda diyorum...

mü'HÜR

Ordinaryus
Allah allah,,, şimdi olayı forumlar dan ayrılmaya nasıl bağladınız anlamadım.

Lütfen, niyetiniz de forum dan çıkmak var ise; bunun sebebi olarak beni gösterip, vijdan yükü yüklemeyiniz.Neyse daha mesaj atmayacağım, konu nereden nereye geldi şaşkınlıkla izliyorum.

garip70

Ordinaryus
sizinle alakası yok lütfen.. böyle gerekliymiş. üzerinize alınmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...