muharrem ve kÂrbela

ekvani

Asistan
kimine bu hadise ker olabilir kimine kar olabilir.muharrem ayı ilahi hadiselerin mana itibarı ile birçoğunun gerçekleştiği bir gün.kimine göre sıradan aylardan bir tanesi olabilir.fakat bizim için böyle olmadığını düşündüğüz için belki bir mevzuyu paylaşmakta fayda olabilir.Verici olan allahtır.
Resulullah(sav)efendi,mizin torunu Hüseyn efendiyi karbelaya çağırdılar malum kıssa,gelirsen biz sana tabi oluruz,hüseyn efendi giderken şehid edileeceğini söylüyor.evet diyor ve yine gidiyor.malum o kişilerin niyetleri hüseyn efendide bulunan şeriat kuşağıydı bunu almak için kendilerini kuma gömebilecek kadar aşağılık yapabilen mahluklar birden kumdan çıktılar ve hüseyin efendini karşısına dikildiler,
bu topraklarda su yoktur dediler kendisine hüseyin efendi topuğunu yere vurunca meydene fışkıran suya değilmiki sizin topraklarınızda çıktı ben bundan içmem dedi.hüseyin efendiye kılıç kalkınca boynunun öntarafını göstererek buradan dedem öptü siz ancak arkadan kesebilirsiniz diyor ve kuşağa sarılıyor o mahluk sol tarafına bir inme indirince sağ koluyla kuşağı muhafazaya devam ediyor hüseyn efendi.sağ tarafınada indiriyor ve nihayet başına arka tarafından da vurunca yetiş ya dede buyuruyor o zatı hazret ve asuman siyah a boyanıyor.ve fışkıran su kesiliyor.eyvah diyorlar biz ne yaptık artık secde edecekleri yeri göremiyorler ve o andan sonra da orada su çıkmamıştır.
onlara göre onla o suyu mezdut ettiler ve kestiler fakat ben indirdim ben korurum dediği allah hiç buna müsaade eder mi bilmem ..
umarım ki bu muharrem kimine kerbela olacaktır,kimine de kÂrbela olcaktır..

ne dersiniz..

Arifane

Profesör
ekvani! yakıcı bir yaşantı derinden üzüyor insanı!

kerbelanın ta içinde siyah üryan kan saçında
yatar al kanlar içinde imam hasan ile hüseyn

ekvani

Asistan
evet abi işin ehemmiyeti zevk olununca hakikaten insanı yakıyor
ben ne yapabildimki bu birlik uğruna
ne biliyim abi muharremde aşıka hürrem olmaz imiş
benim umrumdamı ki yani,o matemi ben ne kadar yaşıyorum ki
hiç.

Arifane

Profesör
evet abi işin ehemmiyeti zevk olununca hakikaten insanı yakıyor
ben ne yapabildimki bu birlik uğruna
ne biliyim abi muharremde aşıka hürrem olmaz imiş
benim umrumdamı ki yani,o matemi ben ne kadar yaşıyorum ki
hiç.

ekvani! dostum ağlarsa bende ağlarım dostum gülerse bende gülerim sende bir dosttan o ateşten aldıysan ne demek istediğimi anlarsın.

sümeyye

Üye
ewt bizim için kerbela..

kardesm sağol allah razı olsun..

muharrem ayımız hayırlı olsun inş. seytanı çok kızdırırz bu ay..bütün sene emekleri boşa gecer..​

Arifane

Profesör
ewt bizim için kerbela..​

kardesm sağol allah razı olsun..

muharrem ayımız hayırlı olsun inş. seytanı çok kızdırırz bu ay..bütün sene emekleri boşa gecer..

sümeyye! biz içimizde kahr belayı yok edersek şeytan bizim yanımıza yaklaşamaz.

ekvani

Asistan
teşkkürler,hüseyni kerbelanın matemi bu ayın ehemmiyeti bizleriçin çok yüce çoğu ilahi hadise bu ayda tezahur etmiştir,peki kardeşler bu aya biraz bakabilir miyiz,ilk ay mümüinlerin yıl başısı deniyor muharrem
ne dir ki bu ay hem matem ayı hem haram olan 4 aydan bir tanesi burada haram olmasından maksat nedir?
biraz yardımlaşalım müsade ederse,ilahi
evet lütfen..

Arifane

Profesör
teşkkürler,hüseyni kerbelanın matemi bu ayın ehemmiyeti bizleriçin çok yüce çoğu ilahi hadise bu ayda tezahur etmiştir,peki kardeşler bu aya biraz bakabilir miyiz,ilk ay mümüinlerin yıl başısı deniyor muharrem
ne dir ki bu ay hem matem ayı hem haram olan 4 aydan bir tanesi burada haram olmasından maksat nedir?
biraz yardımlaşalım müsade ederse,ilahi
evet lütfen..

hangisi harammış kim dedi ekvani!............

ekvani

Asistan
kura anda 4 harama ay vardır abi
muharrem
recep
zilkade
zilhicce
ben böyle hatırlıyorum eksik mi