Muhafazakar otel tavsiyesi

Hür Fikir

Paylaşımcı
Değerli arkadaşlar bu sene bizim emektar yemek yapmayacağım yorulmayacağım her şey dahil bir tatil istiyor ben umre diyorum ona da herşey dahil ve hatta ekstra sevap puan var diyorum ama anlamıyor. İnternetten biraz baktım ama İslami diye sunulan otellerin büyük bir çoğunluğunda takvayı zaten aramıyorum ama asgari dini kurallar dahi geçmiyormuş ben de sizlerin yardımına başvurmak istedim aramızda daha önce böyle bir otele gidip tavsiye eden var mı? Bera Alanya diye bir otel buldum ama onun hakkındada bir sürü şikayet okudum.

Hür Fikir

Paylaşımcı
bu forumda ya kimse tatil yapmıyor yada kimse muhafazakar değil =)

talib

Kıdemli Üye
şah in paradise e gittim geçen sene. tatil köyü olduğu için, güzel geldi bize. tekrar gitmek ister miyim, gitmek isterim. mükemmeldi demiyorum ama güzeldi.

Rosasepia

Ordinaryus
Bizde kısmet olursa Şah inn Otel gideceğiz. Benim merak ettim otele yakın gezilecek görülece yerler varmı. Ayrıca turlar varmış bunlara katılmaya değer mi?

Geçen sene bir yakınım gitmişti Bera Alanya, genel olarak memun kalmışlardı.

talib

Kıdemli Üye
Açıkcası zaten 4 günlük gitmiştik, otel dışına bakmadık pek. Antalya'ya giderken bir gün Pamukkale'de kaldık, sonra direk otele geçtik. Dönüşte de farklı yere geçeceğimizden, çevresine çok vakıf değilim. Turlara da katılmadık, zaten Antalya'ya bir kaç sefer daha gitmiştim. Ekstra bir şey yapmadık yani. Belki daha uzun süre kalsa idik düşünebilirdik...

nefahtü

Kıdemli Üye
Muhafazakar otel arama, Kar da kum havuzu aramak gibi.

En iyisi alın emektarı şöyle bir doğu Karadenize gidin.
Yemyeşil ağaçlar , serin sular esen bir hava.

Alanya falan yapış yapıştır üzerine para verseler gitmem, zaten muhafazakar adam açık büfede ne yapsın biraz dininin anlattığını okusa utancından yemek yiyemez.
Tabak tabak yemekler, savaş var , aç kardeşlerimiz var bize yakışan kendi halinde mütevazi geziler olmalı diye düşünüyorum.
Kimseyi kırmak değil niyetim ancak böyle düşüncem.

Son düzenleme:

Rosasepia

Ordinaryus
Elbette israfın her türlüsü haramdır. Benim araştırdım kadarıyla bayan havuzları ayrı bunun dışında mekanlar karşık. Herkesin tercihi zevki farklı olabilir bu çok normal. Benim kendi tercihim doğa tarih ve kültür gezisi olurdu. Muhafazakar bir otel de aradım en son şeydir açık büfe : )

Benim merak ettim muhafazakar bir otel sizce nasıl olmalı? Beklentileriniz nelerdir?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Doğal olarak herşey bütçe ile alakalı.

Sadece karı koca iseniz ücret fazla dokunmuyor ama birde yanınızda 2-3 çocuk varsa günlük ödediğimiz ücret 1000-1500 TL yi bulabiliyor.

Diğer yandan 5 yıldızlı diğer otellerde çok kaldım ama nedense muhafazakar olduğunu iddia eden oteller daha pahalı.

Aslında daha ucuz olmaları gerekiyor, en azından içki vermiyorsun buda maliyetleri düşürüyor.

Gelelim muhafazakar otel meselesine. Yalova Armutlu'da Erdilli Termal var. Vadinin içinde yeşillikler içinde bir mekan. Otelin altı ayri ayrı kaplıca havuzu. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe. Otelde vakit namazlarının cemaat ile kılındığı mescitleri var.

Ayrıca sahilde bir tesisleri var. Otelden bu tesise düzenli servis kaldırılıyor. Sahildeki bu tesiste bayanlar için yüzme havuzu erkekler için deniz var.

Otelin günlüğü 90 TL civarı. Bir iki kez gittim bizi paklıyor. Temiz hava, kaplıca ve deniz bize yetiyor.

İstanbul'a yakın olmasında bir avantaj.

Aklıma geldikçe yazarım inşallah.

Selam ve dua ile.

Rosasepia

Ordinaryus
Uzun zamandır buraya bi geri bildirim olarak bir şeyler yazım demiştim, konu başlığını yeni buldum. Kızımın israrları sonuncun ilk kez İslami bir otele gittik Şah inn Paradise tatil köyüne. Yaklaşık bir hafta kaldık. Bir çok islami oteller gibi bu da ucuz sayılmaz ama en pahalısıda değil. Eğer bir değerlendirme yapacak olursam yemek hizmet temizlik cok iyi. Bayanlara ayrı plaj var ama deniz çok dalğalı oldugu için hiç giremedik. Oysa hep merak etmişimdir denizde yüzmek nasıl bir duygu diye. Bayanlar kompleksinin temiz güzel ama tam islami olduğunu söyleyemiyecegim malesef.

Bayanlar plaji
ac988f1a1e803f1f71bee6f9bb563da8.jpg

Yemekler açık büfe çok çeşit var, ve gerçekten güzel ve lezzetli idiler, tatlılar da öyle. Nefahtü tabağıma yemek doldururken bazen yazdıkların aklım geldiği oluyordu, ne yapıyorduk bizde azar azar alıyorduk israf olmasın diye : )
Ama niye yalan söyleyim insanın aklı duruyor o kadar güzel yemeği bir arada görünce : )

Bazı değişik faaliyetler var, biz yat turuna katıldık, sanırım bu da ilk ve son olur. Yaklaşık 6 saat yatda oturmakla geçti benim açımdan. Ben sanmıştım ki kıyılara varınca karada gezme imkanı olacak..

Seyyar gözlemeci
3616009e41d82a24ee61b9811847a1dd.jpg

Hayatımda ilk kez ağustos böceklerini orda gördüm aman Allah'ım neydi o ses öyle hic bitmek tükenmek bilmedi..

Konum olarak çok garip bir yerde, gitmeden önce biraz araştırmıştım, uydu haritasından şaşırmıştım o kadar da olamaz demiştim ama o kadarmış. Otele yakin gezilecek doğru düzgün alişveriş yapacak bir yer yok. Her taraf sera az buz değil. Uydudan görünecek kadar beyaz kocaman araziler.

Kumlucanın taşları
d7e2511ff2d3dd8cbebe767b9c1a3b81.jpg

Genel bir değerlendirme olarak benden 4 yıldız : )

Bu yaz sıcak kaplıca tarzı birşey düşünüyoruz. Varmı bildiğiniz doğası konumu güzel bir yer?

Son düzenleme:

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Şahh in Paradise fiyatları:

http://www.sahinnparadise.com/tr/kampanya-fiyatlar

Sezonunda günlük kişi başı 300 TL. 5 kişilik bir aile olsa günlük 1500 TL.

7 gün tatil yapsalar 10500 TL yada 2000 küsur EURO.

Yurtdışında yaşayan için fiyat makul olabilir. Neticede 2000 EURO ile 5 kişi 7 gün sabah akşam açık büfe falan filan...

Ama TR de yaşayan için 10500 TL zor, çok zor.

Gelelim tatil yeri önerisine. Bir kaç yer önereceğim. Bu yerler tamamen islami değil ama muhafazakar olma iddasındalar diyeyim.

1- Angel's Marmaris: Burası eskiden FETO'ye aitti. Sonra devlete geçti. Konumu güzel. Detaylı bilgi: https://www.etstur.com/Angel-s-Marmaris

2- Adenya Hotel Alanya'da: Burasıda fena değil. Detaylı bilgi: https://www.etstur.com/Adenya-Hotel-Resort-Spa

3- Korel Thermal Afyon'da: Burası thermal tesis. Havuzları kaydırakları filan var. Detaylı bilgi: https://www.etstur.com/Korel-Thermal-Resort-Hotel

4- İkbal Thermal Afyon'da üstteki tesise yakın. Detaylı bilgi: https://www.etstur.com/Ikbal-Thermal-Hotel-Spa

Bunların dışında Yalova'nın Termal ilçesinde güzel oteller var.

Bursa İnegöl'de Oylat kaplıcaları var.

Olan var olmayan var...

crying.gif

Rosasepia

Ordinaryus
Biz 11.600 kr = 1550 Euro verdik 6 gece 7 gün 3 kişilik. Haklısınız çok para. Bu kızımın kendi kazancından bize yapdığı bir sürpriz di. Güzel bi anı oldu..

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

nefahtü

Kıdemli Üye
Uzun zamandır buraya bi geri bildirim olarak bir şeyler yazım demiştim, konu başlığını yeni buldum. Kızımın israrları sonuncun ilk kez İslami bir otele gittik Şah inn Paradise tatil köyüne. Yaklaşık bir hafta kaldık. Bir çok islami oteller gibi bu da ucuz sayılmaz ama en pahalısıda değil. Eğer bir değerlendirme yapacak olursam yemek hizmet temizlik cok iyi. Bayanlara ayrı plaj var ama deniz çok dalğalı oldugu için hiç giremedik. Oysa hep merak etmişimdir denizde yüzmek nasıl bir duygu diye. Bayanlar kompleksinin temiz güzel ama tam islami olduğunu söyleyemiyecegim malesef.

Bayanlar plaji
ac988f1a1e803f1f71bee6f9bb563da8.jpg

Yemekler açık büfe çok çeşit var, ve gerçekten güzel ve lezzetli idiler, tatlılar da öyle. Nefahtü tabağıma yemek doldururken bazen yazdıkların aklım geldiği oluyordu, ne yapıyorduk bizde azar azar alıyorduk israf olmasın diye : )
Ama niye yalan söyleyim insanın aklı duruyor o kadar güzel yemeği bir arada görünce : )

Bazı değişik faaliyetler var, biz yat turuna katıldık, sanırım bu da ilk ve son olur. Yaklaşık 6 saat yatda oturmakla geçti benim açımdan. Ben sanmıştım ki kıyılara varınca karada gezme imkanı olacak..

Seyyar gözlemeci
3616009e41d82a24ee61b9811847a1dd.jpg

Hayatımda ilk kez ağustos böceklerini orda gördüm aman Allah'ım neydi o ses öyle hic bitmek tükenmek bilmedi..

Konum olarak çok garip bir yerde, gitmeden önce biraz araştırmıştım, uydu haritasından şaşırmıştım o kadar da olamaz demiştim ama o kadarmış. Otele yakin gezilecek doğru düzgün alişveriş yapacak bir yer yok. Her taraf sera az buz değil. Uydudan görünecek kadar beyaz kocaman araziler.

Kumlucanın taşları
d7e2511ff2d3dd8cbebe767b9c1a3b81.jpg

Genel bir değerlendirme olarak benden 4 yıldız : )

Bu yaz sıcak kaplıca tarzı birşey düşünüyoruz. Varmı bildiğiniz doğası konumu güzel bir yer?

Beğendiğim yanı sadece israf etmediğiniz kısmı oldu
nedense oteller itici gelmiştir bana hele yıldızları çoğaldıkça daha da iticileşir
muhafazakarlık insanın yaşamında oteller nasıl muhafazakar olabilir ki?
Ailenin yapacağı en güze tatil ev kiralamak olabilir
Yaylalar olabilir
denize yakın bir köy evimi olabilir vsss

nefahtü

Kıdemli Üye
Kısaca kendi tatilini kendin yap..

Satın alma kendin yap...

Genelde kimse katılmıyor bana ancak böyle düşünüyorum
ve her sene yaratıcılığı da kişinin gelişiyor.

Kaçak

Yeni
Butik otelleri daha çok seviyorum ...
ve tavsiyelerinizi alırım bu konuda ...
ne kadar ufak , rahat ve sevimli o kadar güzel bence ...
ayıptır söylemesi , Yıldız’dan sıkıldım ben ya ...

Hür Fikir

Paylaşımcı
Bera Alanyaya gittik. sen o kadar araştırma yap sonra bera alanyada karar kıl. kadın plajı dışında her şey fena değildi. bizim emektarda zaten bu sebepten çokda mutlu olmadı kadın plajını yenileyecez diyorlardı daha doğrusu kadın plajı yok aynı plajın bir parçasının etrafını kapatıp şezlong atmışlar denize girilen alan karma neyseki tesettür mayo varmış

spesifik

آزادی قید و بند
bu forumda ya kimse tatil yapmıyor yada kimse muhafazakar değil =)
Tatil lükse giriyor =)
Bütçeye bağlı
Kaplıca daha uygun sadece konaklama ücreti var
Yemek sana ait
Bunu da tatil görmeyenler var
Lakin bencagizin favorisi kaplıca
Mayonun tesettürü suya girene kadar
Suya girince bozuluyor =)
Üzerine ferace almak lâzım
Hasılı sahil komple müsait olursa tadından yenmez

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Darul_Beka

Profesör
Haşa peygamberimiz tatil yaptı mı ki
bu tatil kültürü kime ait
5 yıldızlı otelde hayvanlar gibi yiyip içip yatmak ısrafın doruğuna çıkmak kimin kültürü

ihvanistanbul

AkhenAton
Sultanimiz karpuz da yemedi? Çikolata da? Gofret bisküvi… arabaya bindiğini gören de olmadı?

Darul_Beka

Profesör
Sultanimiz karpuz da yemedi? Çikolata da? Gofret bisküvi… arabaya bindiğini gören de olmadı?
Konu ile alakası yok ben kültürden bahsediyorum tatil kültürünün farklı bir versiyonu o dönemde de mevcuttu
onun zamanında lüks tüketim lüks yaşam kültürü vardı ancak tercih etmedi
impatorlar gibi saraylarda lüks yerlerde yaşama imkanı vardı
tercih etmedi
tatili olmayan mücadele dolu her bir saniyesi müslümanca yaşama üzerine kurulu vasat bir hayatı tercih etti