msn'de kız-erkeğin konuşması doğru mu sizce?

bence çağımızn en büyük sorunlarından biri.bu konu kafamı kurcaladı aslında cevabı açık bence konuşmamalı.çünkü dinimzde kadın ve erkeğin selamlaşması bile doğru bulunmamış.ama ses duyulmuo,görmüorz(kamerayı açmadıınız müddet) yani acaba günah diil mi?bende biraz kararsız kaldım siz ne düşünüosunuz???...

Bedrin_Aslanı

Profesör
Konuştuğum bir kişi var. Bırak kamerayı resim olayının bile olmaması gerekir. Konuşulması gereken bir konuda konuşulabilir gibime geliyor ama işin sınırınıda bilmek gerekiyor. Daha doğrusu konuşulabilecek ve konuşulamayacak kimseler oluyor. Bunu bir kaç dakika içinde anlayabiliyorsunuz selametle...

M

Murat Sâki

Guest
Uygun değil ancak; kardeşimiz gibi gördüğümüz bayan arkadaşlar oluyor,muhtemelen hepimizin msn konuştuğu bu şekil bayanlar vardır.

Tabi ne tür konuştuğunuz ve ne amaçla konuştuğunuzda çok önemli...Resim,kamera konusunda ise Limriemvrm'e katılıyorum.

alim-89

Üye
arkadaş aç kuranı aç peygamberimizin hadisilerini oku bak bakalım nediyor oku ufkun genişlesin oku cahil kalma oku yaradan rabbini islamı yanlış tanıma oku çevrendekileri bilgilendir

alim-89

Üye
yağmur kardeşime söyledim arkadaş günahları sevapları ,merak ettiğinde okunacak kitabımız belli öyle değilmi

Sofuoglu

Ordinaryus
Efendimiz(s.a.v.)
"Yarabbi bir an icin dahi olsa beni nefsimle bas basa birakma"
demisken artik gerisini siz dusunun....

birde bu vesile ile bir seyi dile getirmek istiyorum,
bazi bayan kardeslerimizin oyle avatarlari varki,Allah(c.c) muafaza hic hos degil,

Allah(c.c) rizasi icin bu kardesler duzeltme yoluna giderlerse,hepimiz icin daha sihatli olur insaAllah

selametle

arkadaşlar bende biliorum nerden bakacağımı.fakat ilk başta da dediim gibi ben sizin fikirlerinizi merak ediorum.bu kadar tepkiye gerek yok:( yanlış bişey mi dedim acaba?:confused1[1]:

alim-89

Üye
aslında benimki bir tepki değil ha sorarsan benim msn arakadaşım yok çünkü samimi ve güvenirliği olmayan bir olay (samimiyeti yanlış anlamayın) çünkü insanlar kendini çok kolay gizleyebiliyor bu yüzden çok kızımızın başı yandı
yüzyüze görüşmek çok daha faydalı bunuda günah olduğunu düşünmüyorum msn tuzaklarla dolu...
sanırım kendi fikrimi söylerken birazsert kaçtı arkadaştan özürdilerim

yok önemli diil.benm amacım sadece fikirlerinizi öğrenmekti.paylaştıınız için hepinizden Allah razı olsun:)

mahza

Üye
Cenab-ı Allah hesap gününde bir bayana neden falanca -helal olmayan- erkeğe tebliğde bulunmadın diye heseba çekmeyecek,yada erkeğe -helal olmayan-bayan sormayacak.(tabii en doğrusunu RAbbimiz bilir,hüküm veren yalnızca O'dur).msn'de konuşmalarımız genelde bu yüzden oluyorsa da olmamalı diye ,düşünüyorum..ve nefis herzaman kötülüğü emrettiği için Rabbimiz'in merhametine sığınıp günaha gidecek yolları tıkamalıyız...